Zobacz pełną wersję : [Mk2] 2.5V6 Problem z elektryką


Drążek
07-12-2008, 19:58
Witam klubowiczów
Zdecydowałem się wymienić uszczelki pod głowicami bo ciuchanie mnie doprowadzało mnie do szału.Zgodnie z radami postanowiłem wymienić obie uszczelki by szybko nie wracać do tematu.Przy odebraniu auta poinformowali mnie że nie działa
wtryskiwacz 2, jest uszkodzony i trzeba wymienić lub zapchany.Nie mogą dokładnie powiedzieć bo nie mają oprogramowania.Zabrałem auto bo przed naprawą chodziły wszystkie i dolałem do paliwa płyn czyszczący.Po tej nieszczęsnej naprawie zegarek działa tylko jak są światła włączone,dioda obok zegarka nie działa,nie ma światła w środku,nie działają lusterka.Dość szybko wróciłem do serwisu i poinformowałem ich o wszystkich wadach które muszą usunąć.Pojechałem do innego warsztatu i podpiąłem auto do kompa wyskoczyły błędy: wtryskiwacza 2;zawór odpowietrzania zbiornika paliwa;odwód sondy 1 i 2 .Prawdopodobnie uszkodzili wiązkę przewodów bo nie sądzę że padł wtrysk który był dobry no i te kłopoty z elektryką.Proszę o radę może ktoś miał podobny problem.

1olek
07-12-2008, 20:19
przyjrzyj sie 3 kostka na obudowie silnika (tam gdzie rozrzad), posprawdzaj tez bezpieczniki. Mozliwe tez ze rozleciala sie izolacja na przewodach od listwy wtryskowej i dlatego jeden wtrysk pokazuje blad.

Drążek
08-12-2008, 20:06
Wielkie dzięki 1olek spróbuje powalczyć z tym w sobotę.Masz może schemat instalacji elektrycznej

1olek
08-12-2008, 20:11
Masz może schemat instalacji elektrycznej

http://rapidshare.de/files/38912635/Sch ... o.zip.html (http://rapidshare.de/files/38912635/Schematy_elektryczne_mondeo.zip.html)

Drążek
25-12-2008, 15:09
Znalazłem ten uszkodzony przewód od wtrysku 2.Zrobiłem zworke bo wydostac te przewody bez rozbierania silnika jest nierealne.Teraz chodzi dobrze tylko strasznie śmierdzi benzyną,kopci i pali jakieś 20l.Na gazie jest spoko nie kopci i spalanie wynosi jakies 12-14l.Czeka mnie chyba zakup całej wiązki sterowania pracą silnika bo to bolączka V6