Zobacz pełną wersję : MK7] Tylny spryskiwacz - nie działa silniczek?


studentx
10-12-2008, 14:28
Witam wszystkich,

mam problem ze spryskiwaczem tylnej szyby w Escorcie z 1995 roku, a mianowicie po 'naciśnięciu' z boku gałki obsługującej wycieraczki przy kierownicy spryskiwacz nie dziala, nie slychac nigdzie pracującego silniczka.
Czy tylny spryskiwacz ma osobny silniczek ?
Czy może to przewód z płynem gdzies 'po drodze' sie zatkał ?
Gdzie ewentualnie znajduje sie silniczek do tylnego spryskiwacza ?

Co wg Was może być przyczyną takiego stanu rzeczy ??

Z góry dzięki za rady. :fcp1

pzdr, studentx

Magik123
10-12-2008, 15:27
Masz wspolny silniczek do przednich jak i tylnych wycieraczek, silniczek ten pracuje w obie strony.

Przyczyna moze lezec we wlaczniku lub w kablach albo skrzynce bezpiecznikow.

studentx
10-12-2008, 19:03
Jeszcze ktoś ma jakieś ciekawe sugestie ??

Na Allegro widzialem te silniczki z dwoma wyjściami i z jednym wyjściem wiec mozliwe, że poprzedni właściciel coś tam pokombinował i nie jest już tak standardowo.
A gdzie dokładnie są te silniczki pod maską ??

A to mozliwe żeby bezpiecznik padł, ale przednie spryskiwacze działały OK, a tylne szwankowały ??

margov
10-12-2008, 19:11
Hmm

Na mój gust wycieraczkę tylna obsługuje się przyciągając dźwignie do siebie, a spryskiwacz zaczyna działać po jeszcze większym przyciągnięciu. A boczny guzik wycieraczek, to tylko przód obsługuje :) może się mylę - u mnie tak jest.

Pozdrav

grzegorz79
10-12-2008, 19:15
Mam już drugiego MK.VII w kombi i u mnie spryskiwacz tylniej szyby działa po pociągnięciu dzwigni do siebie i przytrzymaniu w tej pozycji.Nie wciskam przycisku od spryskiwacza(tego z boku)

irlandia1981
11-12-2008, 07:47
Mam już drugiego MK.VII w kombi i u mnie spryskiwacz tylniej szyby działa po pociągnięciu dzwigni do siebie i przytrzymaniu w tej pozycji.Nie wciskam przycisku od spryskiwacza(tego z boku)
i u mnie tez jest tak jak wyżej opisane :)

A gdzie dokładnie są te silniczki pod maską ??

A to mozliwe żeby bezpiecznik padł, ale przednie spryskiwacze działały OK, a tylne szwankowały ??
silniczek jest przy zbiorniczku płynu od spodu lub z boku dokładnie nie wiem może być tez w środku ale mogę sie mylic nie rozbierałem tego,
jeżeli działaja ci przednie spryskiwacze to nie ma opcji żeby nie działały tylnie z powodu bezpiecznika ewentualnie może nie łączyc ci w przełączniku lub na pompce :) jakbyś miał przewód zatkany to słyszałbyś że pompka pracuje ale płyn nie leci.
ale jeżeli poprzedni własciciel np zmienił pompke z tej z dwoma wyjściami na taka co ma jedo wyjście tylko na przednie (hyba w wersji sedan takie są, bo styłu nie ma spryskiwaczy ani wycieraczki) to tył nie ma bata nie bedzie spryskiwał :) jedyne co cie ratuje to zmiana pompki na taka co obsługuje dwa obwody :)
pozdro

studentx
11-12-2008, 10:42
u mnie napewno nie jest standardowo, bo opisy na gałce z prawej strony kierownicy sa takie jak piszecie, to tylko musiało być pokombinowane z tym silniczkiem i jego obiegami i teraz 'sika' tak jak pisalem po przyciągnieciu do siebie spryskuje przednią szybę, a po naciśnięciu gałki z boku nic sie nie dzieje.

A ktoś ma jakieś doświadczenia z przepinania sterowania spryskiwaczami z jednej opcji na drugą ??

studentx

Magik123
11-12-2008, 16:09
moj blad faktycznie, zle zrozumialem....

irlandia1981
12-12-2008, 07:08
u mnie napewno nie jest standardowo, bo opisy na gałce z prawej strony kierownicy sa takie jak piszecie, to tylko musiało być pokombinowane z tym silniczkiem i jego obiegami i teraz 'sika' tak jak pisalem po przyciągnieciu do siebie spryskuje przednią szybę, a po naciśnięciu gałki z boku nic sie nie dzieje.

A ktoś ma jakieś doświadczenia z przepinania sterowania spryskiwaczami z jednej opcji na drugą ??

studentx
Wyglada na to że poprzedniemu właścicielowy nie chcialo sie inwestowac w nowa pompke i jak padło mu spyskiwanie na przednią szye to pozamieniał wężyki na pompie, i z tylniej szyby puścil na przód a to drugie rozłączył zeby nie pompowało wody na darmo,
luub zmienił pompkę na taka co ma tylko jedeno wyjście na spryskiwacz :)
musisz zerknąć pod autkiem na pompke i caly zbiornik jak to jest tam porobione, jak sie połozysz pod autem to będziesz mał zaraz za zderzakiem, od strony ierowcy.

HRABIA TRAGAMIN
12-12-2008, 18:57
u mnie napewno nie jest standardowo, bo opisy na gałce z prawej strony kierownicy sa takie jak piszecie, to tylko musiało być pokombinowane z tym silniczkiem i jego obiegami i teraz 'sika' tak jak pisalem po przyciągnieciu do siebie spryskuje przednią szybę, a po naciśnięciu gałki z boku nic sie nie dzieje.

A ktoś ma jakieś doświadczenia z przepinania sterowania spryskiwaczami z jednej opcji na drugą ??

studentx

pompka znajduje od spodu zbiornika płynu i ma dwa wyjścia-wyloty.BIAŁY--zakładamy biały wężyk.CZARNY--zakładamy czarny wężyk.Pompka zasilana -minus,+plus,zmiana polaryzacji powoduje zmianę kierunków obrotów,co powoduje zadziałanie spryskiwacza przód naciskając przycisk,pociągając do siebie włączenie wycieraczki tylniej i mocniej spryskiwacza tylniego