Zobacz pełną wersję : [Galaxy 1994-2000] Nie działa wentylator chłodnicy (2.3 benzyna)


tomi98
10-12-2008, 19:42
witam
szukałem poczytałem ale nie mam odpowiedzi :-(

Wersja 2.3 z podwójnym klimatronikiem rok produkcji jak w podpisie.
Dzisiaj zauważyłem , że wentylatorki się nie kręcą...wiecie, które ...te dwa śmigła za chłodnicą :fcp4
Klima działa normalnie chłodzi grzeje.
Przez pare minut zostawiłem auto w garażu na biegu jałowym, silnik się zagrzał ( wskazówka temp. wygieła się
mocno w prawo mniej więcej na godzinę 13 ) a wentylatory nic. W tym czasie klima była włączona w trybie auto i econ, wyłączyłem - bawiłem się przyciskami i cisza.
Panowie od czego zacząć ( który bezpiecznik jest od wentylatorów, czy może rezystor, przekażnik itp ) bo wydaje się mi się , że jest coś nie tak. Wczesniej wentylator chodził cały czas podczas włączonej klimy. Nie wiem czy mogę jeździć ?
dzięki za wszelkie info
pzdr

n owicjusz
10-12-2008, 20:13
Jesli sie nie myle to wentylator od chlodnicy powinien zalaczyc sie przy 110°C,przy temperaturze ktora panuje sprawia ze ciezko jest zagrzac plyn do 110°C tym bardziej na diegu jalowym.Co do klimy niewiem dokladne jak to sie ma zalaczac wiec nie pomoge.
Wydaje sie ze jest wszystko OK! Jesli jest inaczej chetnie sie dowiem czegos nowego.
Pozdrawiam.

wojtek60
10-12-2008, 20:47
który bezpiecznik jest od wentylatorów
Jeżeli masz skrzynkę z bezpiecznikami za akku to tam jest 2 i 3 bezpiecznik 40A od sterowania wentylatora
chłodzenia 1 i 2
Roczniki mogą się różnić rozmieszczeniem bezpieczników może dokładniej opiszesz rozstawienie bezpieczników to pomożemy.

tomi98
10-12-2008, 21:00
Jeżeli masz skrzynkę z bezpiecznikami za akku to tam jest 2 i 3 bezpiecznik 40A od sterowania wentylatora
chłodzenia 1 i 2
mam skrzynkę w kabinie po lewej stronie od kierownicy.....to który ?

poll
10-12-2008, 21:37
Myślę że padły cewki odpowiedzialne za szybkość wentylatorów a są one na podłużnicy z przodu koło skrzyni biegów a bezpieczniki koło aku jak było pisane jeśli spali się następny to sprawdź wentylatory lubią siadać :fcp26

tomi98
11-12-2008, 10:04
byłem dzisiaj na diagnostyce, podłączylismy pod kompa - silnik się zagrzał i przy 96 stopniach włączył się wentylator - więc chyba wszystko gra :fcp1

tomi98
21-12-2008, 19:00
wszystko się wyjaśniło przy temp. 8 stopni....dzisiaj parkuję w garażu i słyszę piekny świst wentylatorów, czyli ok


Można zamknąć temat.

stolus
30-01-2016, 19:11
Ok mam podobny problem jak i kolega. U mnie było tak zawarły się te przewody co idą do drugiego wentylatora. I teraz nie działają ani jeden ani drugi. Bezpieczniki sprawdzałem i są ok ale tylko te pod deską. Nie znalazłem ich nigdzie indziej.Koło akumulatora także ich nie ma. Za to w książce serwisowej znalazłem zw jeszcze bezpiecznik numer 40 jest od wentylatorów ale nie mogę go zlokalizować może ktoś pomoże. Nadmieniam iż to jest galaxy mk1 2.3 Z 1998 roku.

stolus
03-02-2016, 10:04
Ok mam podobny problem jak i kolega. U mnie było tak zawarły się te przewody co idą do drugiego wentylatora. I teraz nie działają ani jeden ani drugi. Bezpieczniki sprawdzałem i są ok ale tylko te pod deską. Nie znalazłem ich nigdzie indziej.Koło akumulatora także ich nie ma. Za to w książce serwisowej znalazłem zw jeszcze bezpiecznik numer 40 jest od wentylatorów ale nie mogę go zlokalizować może ktoś pomoże. Nadmieniam iż to jest galaxy mk1 2.3 Z 1998 roku.

Proszę o pomoc

Bump: Ok mam podobny problem jak i kolega. U mnie było tak zawarły się te przewody co idą do drugiego wentylatora. I teraz nie działają ani jeden ani drugi. Bezpieczniki sprawdzałem i są ok ale tylko te pod deską. Nie znalazłem ich nigdzie indziej.Koło akumulatora także ich nie ma. Za to w książce serwisowej znalazłem zw jeszcze bezpiecznik numer 40 jest od wentylatorów ale nie mogę go zlokalizować może ktoś pomoże. Nadmieniam iż to jest galaxy mk1 2.3 Z 1998 roku.

Proszę o pomoc

deku
04-02-2016, 14:26
Może usmażył się sterownik wentylatorów znajdujący się pod skrzynką bezpieczników przy akumulatorze.