Zobacz pełną wersję : Problem z ASB Cosworth 95r.


zbysko
13-12-2008, 18:18
Mam problem ze skrzynią biegów.
Mam świadomość ile kosztuje nowa skrzynia oraz używana. Naprawa takiej skrzynie również nie jest tania, dlatego też nim już będę zmuszony wydać tak dużą sumę pieniędzy zwracam się do Was o pomoc. Być może da się to jakoś naprawić taniej, lub wykonać parę rutynowych testów które być może wykażą usterkę.
Aby Wam w tym pomóc opiszę dokładnie co się z nią stało.

Samochód uległ małej kolizji w skutek której uszkodzona została chłodnica oleju oraz zerwane przewody olejowe ze skrzyni biegów. Wyciekła bardzo duża ilość oleju. Gdy nadjechała pomoc nie miała ona wyciągarki dlatego trzeba było wjechać nim na lawetę. Z trudem na wysokich obrotach udało się wjechać. Przy ściąganiu z lawet zauważono że wsteczny nie działa (zamiast jechać do tyłu to jechał do przodu). Po trzech tygodniach, po wymianie części (chłodnica, przewody, filtr oleju skrzyni biegów) oraz uzupełnieniu oleju skrzynia biegów wciąż nie działa jak powinna.
Na wszystkich biegach ciągnie do przodu.

Na poszczególnych biegach objawy są następujące:

P -Samochód stoi w miejscu lecz ciągnie do przodu. Szczególnie widać to przy rozruchu gdy szarpie.
R -Zaraz po dolaniu oleju jechał on do przodu, lecz po przejechaniu paru kilometrów już nie jedzie do przodu lecz stoi w miejscu, zachowuje się podobnie jak na "P"
N -Jedzie do przodu lecz ogranicza się tylko do pierwszego biegu.
D -Działa prawidłowo
2 -Działa prawidłowo
1 -Działa prawidłowo

Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

wtom
13-12-2008, 18:56
aleś narobił :fcp3 jak bez oleju na lawetę wjeżdżać :573: . tu poszukaj http://www.forum.automat.pl

J@nkes
13-12-2008, 19:47
może selektor się przestawił, na D ma wszystkie biegi??

Rafał A.(antek)
14-12-2008, 00:58
nie, spiekły sie tarczki w skrzyni z powodu braku smarowania i chlodzenia, skrzynia do remontu.

pepicosi
14-12-2008, 07:57
nie, spiekły sie tarczki w skrzyni z powodu braku smarowania i chlodzenia, skrzynia do remontu.
-smutna prawda

mouzes
15-12-2008, 22:24
yyyy laweta bez wciągarki ? nie dziekuję ... a jakby tak było urwane koło to jak własciciel lawety by sobie poradził ?

zbysko
01-02-2009, 16:37
Remont skrzyni wycenili na minimum 3000zł. Dlatego tez kupiłem używaną skrzynię za 1200zł .

pepicosi
01-02-2009, 16:49
no ja mam taki rodzynek :fcp1 w stanie bdb smigałem na niej ze 50 tys i nadal śmigam ale przerabiam na manual i będzie do zabrania za mniej niż dałeś i napewno jest sprawna :fcp4