Zobacz pełną wersję : [MK 7] Wymiana licznika na taki z obrotomierzem.


brajdak
16-12-2008, 17:47
Witam tak jak w temacie. Nie szukam tutaj informacji typu jak rozebrac i wogole bo to w wyszukiwarce znajde. Chodzi mo o to od jakiego modelu musze wstawic licznik zeby nie przeklamywal zarowno w predkoscia jak i obrotami? Jak taki licznik odroznic zeby wlozyc odpowiedni. Wiem ze od ropniaka nie bedzie pasowal. A od wszystkich benzyniakow bedzie pasowal i nie bedzie przeklamywal?

Magik123
16-12-2008, 18:09
Kolezka zmienial, zaraz napisze do niego od jakiego wkladal.

Brajdak, obrotek kolezka wkladal od 1.4 monowtrysku, on ma rowniez 1.3 monowtrysk, z 1.6 jemu nie chodzil.

A o tego kolege chodzi wnusio87, cos tam opisywal, on mial wszystko podlaczone oryginalnie, nie wiem jak u Ciebie z kablami, ale w jego watku jest wszystko opisane.

brajdak
16-12-2008, 19:15
Przeczytalem dokladnie i kolega wnusio87 napisal na koniec ze poprostu mial starszy licznik i przez to mu nie dzialalo. On mial MK6 a ja mam MK7 i juz tu tez moze byc jakas roznica. A wlasnie nie chce bardzo ryzykowac i wywalac kase w bloto.

Magik123
16-12-2008, 21:03
Ja z nim gadalem bo pozyczalem mu instalke licznika, ale okazala sie zbedna, podejzewam ze MK6/7 nie bedzie roznicy tyle zeby byl z 1.3 lub z 1.4 monowtrysku.

Ale wpierw sprawdz czy na 10 pinie w zegarach, masz napiecie zmieniajace sie wzgledem obrotow silnika, bo jesli nie to nic Ci po obrotku.

brajdak
17-12-2008, 18:01
a moze wie ktos jak odroznic licznik z silnika 1.3 lub 1.4, jest to gdzies jakos na nim napisane do jakich silnikow? Moze zna ktos numer seryjny? Bo kumpel moze mi kupic w holandji za grosze ale zebym mial pewnosc ze zadziala