Zobacz pełną wersję : [MK 7] Problem z gazem !!!!!


zielony_87
20-12-2008, 15:14
witam, mam na stępujący problem, w momęcie kiedy jadę na gazie w pewnym momęcie nastepuje strzal i trace moc a zaraz po tym następuje skok mocy i wszystko wraca do normy, :fcp5 ostatnio było gorzej bo samochod zaczol robic kangurki jak dodawalem gazu i troche zaczelo smierdziec w srodku, bylem z tym w gazowni i gosciu powiedzial mi ze musze zmienic przewody zaplonowe (niedawno założone zamieniki i świece) :fcp5 na orginalne :fcp8 Fordoskie bo inaczej bedzie lipnie, pojechałem do mechanika i powiedzial mi to samo :fcp5 tylko ze koszt takich kabli 150 zł :fcp6 mam mozliwosc zalatwienia sobie swiec i kabli nowych dobrej firmy za 120 zl, ale boje sie ze bedzie po jakims czasie dalej to samo, czy ma ktos jakis pomysl moze to cos innego prosze o opinie i podopwiedzi co z tym zrobić.

p.s instalacja BRC , sorki za błędy :fcp2

brajdak
20-12-2008, 15:22
ja kupowalem oryginalne przewody za 128 zl a swiece fordowskie po 8 zl. Trudno powiedziec co to ale na poczatek zawsze przy takich przypadkach nasowaja sie swiece i przewody. A na benzynie ladnie wszystko chodzi?

zielony_87
21-12-2008, 16:22
a gdzie kupiles kable i swiece tak tanio ???:fcp15 , swiece to wogole za psie pieniadze :fcp15 napewno sa orginalne??? wiesz co na benzynie w miare ok. wiecej na tym gazie szczela niz na benzynie :fcp5 ale ci sie poprawiło czy dalej amsz to samo jak zmieniles???

jarkar81
21-12-2008, 16:44
Ponoć do gazu nie wskazane są zamienniki... kiedy wymieniałeś kable i świece? (wiesz chociaż jak często powinno sie je wymieniać?) Masz przebicie na kablach? Jeśli jesteś pewien, że to wina świec i kabli to wymień, oryginał ok 150 zł, świece po 8-9zł. Nie warto się łaszczyć na te 20 czy 30 zł, od razu kup oryginał. Mój essi dostał miesiąc temu nówki i teraz pracuje równiutko - mglista pogoda i wilgoć nie straszna.

zielony_87
21-12-2008, 17:01
powiem tak samochod kupilem od ojca kumpla on go mial od nowosci i on zmienil niedawno kable!! zalezy wiadome od firmy i wogole ale co mysle ze co 20-30 tys km moze wiecej nie interesowalem sie ostatnio tym,swiece ma NGK i dalej to samo sie dzieje sam juz nie wiem :fcp6 tylko powiedzcie mi panoweie z kad wzieliscie orginalne swiece, mechanik mi mowil ze ona ma komplet za 100 zl ok. wiec 25 zl za jedna, rozumie ze sobie marze nalicza.

brajdak
22-12-2008, 16:01
http://moto.allegro.pl/item503924117_sw ... wybor.html (http://moto.allegro.pl/item503924117_swiece_zaplonowe_ford_motorcraft_duz y_wybor.html)

ja wlasnie takie mam i kupilem po 8 zl w sklepie z czesciami samochodowymi. Mi w warsztacie tez chcieli wcisnac po 20 zl jak sie pytalem. Tak samo przewody kupilem.

zielony_87
22-12-2008, 16:41
no dizs juz po wymianie:) przewody motorcraftr sa swiece mam ngk te co byly zmienilem rowniez filtr w gaziczku i smiga puki co:) mam nadzieje ze posłuzy :) dzieki za podpowiedzi :)