Zobacz pełną wersję : [MK6] problem z zegarkiem ;/


wonski.pl
22-12-2008, 17:54
witam serdecznie

proszę Was o pomoc, bo mi już brak pomysłów
mam w escorcie taki zegarek jak w załączniku
problem jaki z nim mam polega na tym, że jak włączę silnik, lub światła to zegarek się wyłącza (kiedyś włączało się podświetlenie w nim)
po zgaszeniu silnika (jak mam włączony silnik i wyłączę światła, to nadal nie działa) zegarek ożywa, lecz resetuje się i czas idzie mu od 00:00
sprawdzałem kable, wymieniłem żarówkę w zegarku, rozebrałem go na części, wyczyściłem, ale nadal nie działa

czy ktoś miał taki problem i wie jak go rozwiązać?

radekbox
22-12-2008, 17:57
jesli nie kable to pewnie skrzynka

wonski.pl
22-12-2008, 18:02
tego się bałem ;/
jak ostatnio sprawdzałem bezpieczniki to wszystkie były ok
ale to może być wina jakiegoś przekaźnika, czy cuś

radekbox
22-12-2008, 18:21
mi sie wydaje, ze przekazniki w tym przypadku nie beda mialy nic do tego

jarkar81
23-12-2008, 06:51
Po oracji rozbierania poprawnie go złożyłeś??? Nie zrobiłeś mu gdzieś zwarcia? W moim też były cuda po rozebraniu i się okazało, że "gumki" przekazujące sygnał na LCD nie mogą być zbyt dociśnięte ani za luźne...

brajdak
23-12-2008, 07:32
a sprubuj dac mu mase bezposrednio od ramy czy gdzies i zobacz czy pomoze. A jak nie pomoze to bezposrednio plus.

wonski.pl
23-12-2008, 09:00
Po oracji rozbierania poprawnie go złożyłeś? Nie zrobiłeś mu gdzieś zwarcia? W moim też były cuda po rozebraniu i się okazało, że "gumki" przekazujące sygnał na LCD nie mogą być zbyt dociśnięte ani za luźne...

wydaje mi się że poprawnie, składałem go kilka razy bo raz właśnie gumki za mocno były dociśnięte, raz za słabo

irlandia1981
23-12-2008, 09:05
witam
sprawdź napiecie na przewodach, jak jest OK, to może po prostu ten zegarek już skończył żywota ?
czasami zegarki też sie psują :) nawet te elektroniczne :)
pozdrawiam

wonski.pl
26-12-2008, 12:07
jeszcze jedno pytanie mam w tej sprawie

bo tak sobie myślałem, że mogą to być zimne luty gdzieś w skrzynce bezpieczników? chociaż wtedy chyba nie powinien w ogóle działać?
chociaż z drugiej strony widzę na schemacie, że jest osobna ścieżka dla zegara i osobna dla oświetlenia zegara

albo może to ta żaróweczka, która jest w zegarku? niby ją wymieniłem, ale może ta też jest zepsuta...

wonski.pl
20-01-2009, 06:41
witam
sprawdź napiecie na przewodach, jak jest OK, to może po prostu ten zegarek już skończył żywota ?
czasami zegarki też sie psują :) nawet te elektroniczne :)
pozdrawiam

wczoraj sprawdziłem na innym zegarku - sprawnym
niestety problem ten sam, w momencie gdy powinno się włączyć podświetlenie wyłącza się zegarek

jarkar81
20-01-2009, 06:49
Czyli najprawdopodobniej to nie zegarek, skoro masz schemat elektryczny, prześledź go.. zobacz co z czym jest podłączone i sprawdzaj po kolei... Razem z zegarkiem jest jeszcze chyba coś w tym obwodzie (jak dobrze pamiętam), sprawdź co i przypomnij sobie czy nie dokonywałeś zmian, w którymś z tych obwodów.

wonski.pl
20-01-2009, 06:58
aż dziwne że na to nie wpadłem :fcp19

wiem na 100% że nie dokonywałem żadnych zmian, ale nie wiem czy poprzedni właściciel czegoś nie robił (chociaż problemy zaczęły się dopiero kilka miesięcy po zakupie)

jak wrócę z pracy to prześledzę schematy i może coś wykombinuję

-waldi-
20-01-2009, 12:50
pawel.bohdal, jak dla mnie to zegarek nie ma masy :) sprawdz