Zobacz pełną wersję : [mk 7] nie dziala swiatlo cofania


edyp
25-12-2008, 10:03
Witam jak w temacie nie dziala swiatlo cofania , przy wlaczaniu wstecznego blysnie na chwilke i zgasnie , prosze o porady i pomoc jaka moze byc przyczyna ??

corneliusab
25-12-2008, 10:37
Sprawdz styki w kostce, moze cos to ma do tego ale u mnie bylo to samo (nie wiem jaki masz czujnik), ja mam caly wkrecany w skrzynie i wytarla sie u mnie ta kulka we wlaczniku. Musialem wymienic.

Pozdrawiam

baluckityp
25-12-2008, 10:56
edyp u ciebie światło cofania działa tylko że się wyłącza :fcp3 u mnie nie działało bo jakiś mechanik wyższej piernikowości pozbył się kabelka przy skrzyni. Ale u ciebie to chyba nie wina niestniejącego kabelka a może raczej jakieś przebicie czy spięcie :553:

kurkawodnaPL
25-12-2008, 11:46
Edyp niewiem jaki masz rocznik samochodu-więc trudnop powiedzxieć jaki włącznik świateł cofania u ciebie jest.Generalnie są chyba dwa modele(niewiem jak w dislu)właczników za 30zł. i za 130zł.Sprawdz jak wygląda ten włącznik,czy jest wkręcany do skrzyni-taki okrągły,czy tylko dokręcany do niej ,taki większy plastikowy.Jezeli ten drugi to może być wina wytartych wodzików plastikowych w jego wnętrzu,właśnie w tym tygodniu to przerabiałem.Masz tu linka ,który i mnie pomógł :fcp2
http://motonews.pl/forum/?op=fvt&t=1793 ... lacja&f=20 (http://motonews.pl/forum/?op=fvt&t=179343&c=45&hq=czujnik+cofania+fotorelacja&f=20)

edyp
25-12-2008, 12:55
Sprawdz styki w kostce, moze cos to ma do tego ale u mnie bylo to samo (nie wiem jaki masz czujnik), ja mam caly wkrecany w skrzynie i wytarla sie u mnie ta kulka we wlaczniku. Musialem wymienic.

Pozdrawiam

powiedz mi czy skomplikowana jest wymiana ??

corneliusab
25-12-2008, 14:02
Wymiana jest prosta jak drut, tylko wlasnie zalezy, ktory masz czujnik. Jezeli taki sam co ja to jest on wkrecany w skrzynie, bodajze klucz 22 (nie jestem pewien), sciagasz kostke z niego, zakladasz klucz, odkrecasz, poleciec Ci moze troszke oleju ze skrzyni ale doslownie troszke (lepiej jak staniesz przodem do gory), potem wkrecasz nowy, zakladasz kostke i po temacie. Jezeli masz ten drugi wlacznik, to jest on jakby dokrecany do skrzyni taki plastikowy z zewnatrz i bodajze jest przykrecony na 2 imbusy po bokach. Musisz sobie zobaczyc, ktory masz albo podaj mi swoj VIN na PW to Ci powiem.

Pozdrawiam

edyp
26-12-2008, 10:23
Wymiana jest prosta jak drut, tylko wlasnie zalezy, ktory masz czujnik. Jezeli taki sam co ja to jest on wkrecany w skrzynie, bodajze klucz 22 (nie jestem pewien), sciagasz kostke z niego, zakladasz klucz, odkrecasz, poleciec Ci moze troszke oleju ze skrzyni ale doslownie troszke (lepiej jak staniesz przodem do gory), potem wkrecasz nowy, zakladasz kostke i po temacie. Jezeli masz ten drugi wlacznik, to jest on jakby dokrecany do skrzyni taki plastikowy z zewnatrz i bodajze jest przykrecony na 2 imbusy po bokach. Musisz sobie zobaczyc, ktory masz albo podaj mi swoj VIN na PW to Ci powiem.

Pozdrawiam

Dzieki za informacje sprawdze po swietach jaki to jest czujnik .

Pozdrawiam :fcp1