Zobacz pełną wersję : [MK7] Hamulec reczny


xPiotrusx
26-12-2008, 20:44
Mam taki maly problemik otoz moje autko nie che wchodzic na rekawie w zakrety :)

Wymienilem:
-linke hamulca recznego
-zalozylem nowe bebny
-nowe cylinderki
-nowe szczeki
-sa tez i nowe lozyska

Mimo wszystko po zlozeniu na postoju zaciagne kola reczny jest kola tylnie stoja przod ciagnie wiec jest OK :)
Ale chcac wejsc na rekawie juz mi sie to nie udaje rczny obok lewarka na srubach podciagniety na max ale na zakrecie tak jak by nie blokowalo kol do tego stopnia by obrocilo dupe auta :(

Znajdzie sie ktos kto pomoze jakas fachowa porada a moze cos trza do kupic ??

motorek26
26-12-2008, 20:50
xPiotrusx, popraw temat zgodnie z regulaminem

radekbox
26-12-2008, 20:54
a samoregulatory tez sa oki??
jesli tak to wydaje mi sie , ze okladziny na szczekach sa lipne

xPiotrusx
26-12-2008, 20:58
no jedyne co pozostalo w srodku to no wlasnie jest tam blaszka rozwierajaca szczeki z takim jakby kulkiem z uzebieniem troche juz wytarym :)
czy to moze byc to ?? :)

motorek26
26-12-2008, 21:02
czy to moze byc to ?? :)



napewno to wymień na nowe

bohunik
26-12-2008, 21:05
Popraw temat bo nadal jest źle
ręczny obok lewarka na śrubach podciągnięty na max
jeżeli masz już na maxa podciągnięty ręczny na nowej lince to coś jest nie tak
proponuje popuścić linkę na minimum i popuścić samoregulatory i wtedy na nowo ustawić ręczny, oczywiście tak jak pisał radebox sprawdź czy samoregulatory są OK i przy okazji odtłuść bębny
jeżeli to nie pomoże to ja też stawiam że masz lipne szczęki

PS.
jak piszesz post to używaj klawisza Alt

xPiotrusx
26-12-2008, 21:06
OK dziekowka wymieni i sprawdze jak co to bedziemy robili dalej hehe :)
narazie dziekuje :) za pomocna dlon

bohunik
26-12-2008, 21:08
no jedyne co pozostalo w srodku to no wlasnie jest tam blaszka rozwierajaca szczeki z takim jakby kulkiem z uzebieniem troche juz wytarym :)
czy to moze byc to ?? :)

tak to są samoregulatory i jeżeli nie jest "te" kółko mocno wytarte to pilniczkiem możesz zrobić/poprawić uzębienie, powinno to pomóc, a jak wyglądają ząbki na pół księżycu

radekbox
26-12-2008, 21:09
te zabki nie maj byc wytarte, bo wtedy jak hamujesz szczeki nie maja oparcia na tych zabkach i zamiast mocniej dociskac do bebna, to sie cofaja, a efekt jest taki, jaki jest :fcp5
samoregulatory nie sa tanie - mogles od razu kupic caly komplet TRW na tyl, a tak troche lipa...

bohunik
26-12-2008, 21:16
- mogles od razu kupic caly komplet TRW na tyl, a tak troche lipa...

na allegro jest za 160 zł http://www.allegro.pl/item499669695_sam ... 80x30.html (http://www.allegro.pl/item499669695_samoregulatory_szczeki_cylinderki_fo rd_180x30.html)

są też hiszpańskiej firmy REMSA cena ta sama 160 zł, ale tych nie znam pierwsze nawet słyszę, a jeżeli chodzi o TRW to ja kupowałem cały komplet jakiś czas temu za 170 zł i w sumie jestem zadowolony