Zobacz pełną wersję : Ford Focus II 2006 1.8 tdci


Pawel
28-12-2008, 15:55
Witam
Na poczatku chcialbym sie przywitac i odrazu prosic o rade.
Zastanawiam sie nad zakupem tego samochodziku:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=515003475

Wyposazenie bardzo fajne, przebieg tez niczego sobie i cena.. No wlasnie. Co sadzicie o tym modelu ? Moze ktos zna sprzedawce ? Identyfikacja po numerze VIN chyba niemozliwa ze wzgledu na pochodzenia samochodu (francja).
Czy na pierwszy rzut oka cos jest podejrzane? Na co powinienem zwrocic uwage ogladajac ten samochodzik ?
Jak z silnikiem 1.8 tdci ? podobno awaryjny jest ...
Za duzo pytan przepraszam, ale na fordach nie znam sie w ogole...
Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz !

wojtbf1
28-12-2008, 19:51
Dlaczego uważasz że po VIN-ie niczego nie odczytasz? Napisz do Robala na PW, odczyta Ci nr.
Co do autka ,fajne, ekstrasy ciekawe, jak dla mnie to tylko kolor nie taki, kwestia gustu.
O silniku też nie mogę się wypowiedzieć, mam u siebie 2.2 , spisuje się rewelacyjnie, na razie bez usterek i oby tak było. Na oględziny najlepiej zabierz jakiegoś zaprzyjażnionego lakiernika.
Ogólnie nie zauważyłem niczego podejżanego, przebieg raczej prawdziwy,powodzenia
:fcp26

kubaw20055
28-12-2008, 19:57
Autko fajnie wygląda- warto obejrzeć. W kwestii silnika powiem tylko tyle, że jeździłem focusem I 1.8 tdci kombi i bardzo dobrze sobie radzi, jest zrywny i nie pali za dużo

Pawel
28-12-2008, 20:40
dzieki chlopaki za opinie. Autko bede ogladal na pewno z zaprzyjaznionym lakiernikiem. Mam tylko jeszcze jedno pytanie:
Jak z czesciami zamiennymi do tego samochodu... (cena)
Mam na oku jeszcze fiata bravo i chcialbym wiedziec ktore autko bedzie tansze w eksploatacji.

kubaw20055
28-12-2008, 20:45
Tutaj można sobie sprawdzić ceny części http://www.abcford.pl/Pages/Products.aspx?c=124&s=448 :fcp4 Bravo jest ładne, ale osobiście wolałbym focusa. Pozdrawiam

feliks
28-12-2008, 20:50
a częśći są zamienne na allegro a na forum to jacek handluje

Pawel
28-12-2008, 22:22
jeszcze jedno pytanko:
ktory silnik jest technologicznie i wydajnosciowo lepszy:
1) 1.8 tdci (focus II 2006)
2) 1.9 multijet (fiat bravo 2007)

Czym one sie roznia ? :)

Piccolo_Jr
28-12-2008, 23:52
dzieki chlopaki za opinie. Autko bede ogladal na pewno z zaprzyjaznionym lakiernikiem. Mam tylko jeszcze jedno pytanie:
Jak z czesciami zamiennymi do tego samochodu... (cena)

Częsci do tego auta jest od groma i trochę - ceny też są niskie - w koncu to ford.

Pawel
29-12-2008, 08:43
Witam
Na poczatku chcialbym sie przywitac i odrazu prosic o rade.
Zastanawiam sie nad zakupem tego samochodziku:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=515003475

Wyposazenie bardzo fajne, przebieg tez niczego sobie i cena.. No wlasnie. Co sadzicie o tym modelu ? Moze ktos zna sprzedawce ? Identyfikacja po numerze VIN chyba niemozliwa ze wzgledu na pochodzenia samochodu (francja).
Czy na pierwszy rzut oka cos jest podejrzane? Na co powinienem zwrocic uwage ogladajac ten samochodzik ?
Jak z silnikiem 1.8 tdci ? podobno awaryjny jest ...
Za duzo pytan przepraszam, ale na fordach nie znam sie w ogole...
Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz !

Fajny samochodzik. Wersja elegancka. Jednak sprzedający zachwala, że samochód ma ESP. Gdzie w takim razie jest wyłącznik tego układu na konsoli środkowej?

Pawel
29-12-2008, 11:57
Witam
Na poczatku chcialbym sie przywitac i odrazu prosic o rade.
Zastanawiam sie nad zakupem tego samochodziku:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=515003475

Wyposazenie bardzo fajne, przebieg tez niczego sobie i cena.. No wlasnie. Co sadzicie o tym modelu ? Moze ktos zna sprzedawce ? Identyfikacja po numerze VIN chyba niemozliwa ze wzgledu na pochodzenia samochodu (francja).
Czy na pierwszy rzut oka cos jest podejrzane? Na co powinienem zwrocic uwage ogladajac ten samochodzik ?
Jak z silnikiem 1.8 tdci ? podobno awaryjny jest ...
Za duzo pytan przepraszam, ale na fordach nie znam sie w ogole...
Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz !

Fajny samochodzik. Wersja elegancka. Jednak sprzedający zachwala, że samochód ma ESP. Gdzie w takim razie jest wyłącznik tego układu na konsoli środkowej?
No wlasnie tez sie nad tym zastanawialem. Napisze do niego o podanie numeru VIN. Wtedy sie wszytko wyjasni.

rafiraptor
29-12-2008, 12:49
Focus jak Focus-moim zdaniem daleko mu do szoku jaki wywołała jego pierwsza generacja, no i ten kolorek :fcp23 A nie wolałbyś Mondka? Za tę cenę znalazłbyś z pewnością jakiś fajny egzemplarz.

wojtbf1
29-12-2008, 19:28
Z tym ESP to jakaś zagadka. Juz chyba 5 Focus opisany jako że ma a wyłącznika brak. Może one nie mają wyłącznika? :fcp26

Pawel
29-12-2008, 21:57
Z tym ESP to jakaś zagadka. Juz chyba 5 Focus opisany jako że ma a wyłącznika brak. Może one nie mają wyłącznika? :fcp26
No wlasnie ... Dziwi mnie fakt ze nikt nie potrafi na to pytanie odpowiedziec.

Pawel
30-12-2008, 08:09
Z tym ESP to jakaś zagadka. Juz chyba 5 Focus opisany jako że ma a wyłącznika brak. Może one nie mają wyłącznika? :fcp26

Wersja po liftingu nie ma wyłącznika. Przedliftowa powinna mieć.

Na przykład ten poniżej ma taki wyłącznik.

t.wojtek
30-12-2008, 10:25
Z tym ESP to jakaś zagadka. Juz chyba 5 Focus opisany jako że ma a wyłącznika brak. Może one nie mają wyłącznika? :fcp26

Może jak w C-Maxie, w kompie?

wojtbf1
30-12-2008, 20:02
Z tym ESP to jakaś zagadka. Juz chyba 5 Focus opisany jako że ma a wyłącznika brak. Może one nie mają wyłącznika? :fcp26

Wersja po liftingu nie ma wyłącznika. Przedliftowa powinna mieć.

Na przykład ten poniżej ma taki wyłącznik.

No to chyba odwrotnie, ten na zdjęciu to przed liftem?
I czy jeśli nie ma włącznika to ESP też nie ma?
Nie wiem jak jest w C-max-ie.

Pawel
31-12-2008, 06:10
Z tym ESP to jakaś zagadka. Juz chyba 5 Focus opisany jako że ma a wyłącznika brak. Może one nie mają wyłącznika? :fcp26

Wersja po liftingu nie ma wyłącznika. Przedliftowa powinna mieć.

Na przykład ten poniżej ma taki wyłącznik.

No to chyba odwrotnie, ten na zdjęciu to przed liftem?
I czy jeśli nie ma włącznika to ESP też nie ma?
Nie wiem jak jest w C-max-ie.

Obydwa modele na zdjęciach to wersje przedliftowe. Poliftingowe mają zupełnie inną konsolę centralną. Według mojej wiedzy, jeśli model (sprzed modernizacji) ma ESP w wyposażeniu, powinien mieć też wyłącznik.

Pinki
01-01-2009, 18:44
ja bym uważał bo fotki są z miesiąca raczej ciepłego i niekoniecznie z tego roku :)
+ eleganckie dywaniki z Reala :)

widmo82
03-01-2009, 19:09
czesc, jestem tu nowy, przychodze z innego forum ale pomoge :) szukam foczki albo takiej wlasnie jak ty w HB albo C-maxa i znalazlem u tego faceta C-maxa i tak gadamy a on mowi ze ma 3 focusy ale ten C-Max czarny jest najladniejszy, srebrny drozszy ale gorszy ( wyposazenie lepsze i rok) ale ma tez tez czeronego na xenonie ale mial malowane ... i tu niepamietam, ale na bank zderzak i nie wiem czy tez nie blotnik - do tego sie przyznal przez telefon. Twierdzi ze ma profesjonalny czujnik grubosci lakieru a nie taki dlugopisowy z allegro za 30pln :) i mozna sobie to auto sprawdzac ile sie chce i gdzie chce.
Co do ESP to wylaczane jest w komputerze dopiero od 2008r i tego jestem pewien.
Co do ceny - moze i nie jest bity tak mocno, moze drobne przycisniecie zderzaka, ale obecna cena to 39900 dwie oferty: otomoto i allegro a jak powiedzialem ze niestety szukam auta do 38 zeby po oplaceniu AC/OC zmiescic sie w 40 to facet powiedzial ze nie ma co sie wybierac w droge.
Osobiscie to wolalbym podgrzewana przednia szybe niz ESP a on nie ma ani tego ani tego a jeszcze brak felg - facet musi przemyslec ile wart jest jego auto bo tak teraz sobie mysle ze nawet 37 za auto ktore ma TYLKO xenony i spryskiwacze ( ktore zuzywaja duze ilosci wody hehe) oraz dla niektorych ladny czerwony kolor to i tak za duzo wiec chyba facet czeka az euro bedzie po 4.40

1szejker
05-01-2009, 22:08
Do założyciela tego tematu maziboss .
Mieszkam 7 km od tedo sprzedającego i raczej bym sobie darował.
Sam kupowałem c-maxa we wrześniu 2008 roku i byłem właśnie tam.
Spośród 5 c-maxów (wszystkie bezwypadkowe) tylko jeden był godny uwagi ale cena o jakieś 2500- 3000 za wysoka.
Najczęściej ma samochody z Francji zwykle polisingowe auta. Nie ma autek super stan IDEALNY !!!
Zwykle jakieś ryski, drobne wgniecenia. Znalazł się także bezwypadkowy z drugim lakierem. :(:(:(:(
Jedyny plus to ma same auta wypasione i realnymi przebiegami.
Tak było 4 miesiące temu i nie wiem jak teraz ale ogólnie gość ma opinie handlarza który chce zarobić ale nie jest to oszust !!
Jak coś trzeba podjechać to daj znać jak znajdę wolny dzionek to podjadę i zdam relacje.
Z tym że teraz u mnie ostra zima więc oględziny lakiery będą obarczone błędem.

widmo82
08-01-2009, 15:05
autko tanieje :) juz 37900
http://www.allegro.pl/item525146011_foc ... acony.html (http://www.allegro.pl/item525146011_focus_2006_1_8_tdci_ghia_bi_xenon_op lacony.html)

barylkaq
08-01-2009, 21:46
no i ? i tak drogo

rafiraptor
08-01-2009, 21:50
no i ? i tak drogo
Fakt. Kup lepiej Mondka za tę kasę.

widmo82
08-01-2009, 21:50
spokojnie, moze na dzien babci albo dziadka z tysiaka zejdzie a pozniej walentynki i dzien kobiet.... bedzie OK :)
- nadal uwazam ze kupowanie auta dla weluru i xenona za 36tys to przeplacanie.