Zobacz pełną wersję : [Mk7]Jak wyłączyć poduszkę?


BETI 13
30-12-2008, 09:49
Chcę przewozić dziecko na przednim fotelu.Jest możliwość wyłączenia poduszki pasażera.Mój ford jest z 96 roku.1.6,16v.kombi.

BETI 13
30-12-2008, 13:09
Czy ktoś może mi pomóc.To dla mnie bardzo ważne!!!

wojtas28
30-12-2008, 13:50
wyjmij bezpiecznik bo chyba nie ma żadnego specjalnego wyłącznika ja tak zrobiłem

motorek26
30-12-2008, 18:08
BETI 13, tutaj ci odpowiedziałem to po co nowy temat :fcp9
viewtopic.php?f=77&t=71258 (http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?f=77&t=71258)

BETI 13
30-12-2008, 18:25
Tak odpowiedziałeś ,ale dziś wojtas 28 lepiej poradził, więc się opłacało nie?

BETI 13
30-12-2008, 18:25
a tamten temat został wyrzucony

sado28
30-12-2008, 18:35
Tak odpowiedziałeś ,ale dziś wojtas 28 lepiej poradził, więc się opłacało nie?
moze i lepiej poradzil ale teraz nie masz wogole poduszek ani napinaczy pasów.A jak ja pisalem to bys nie miala tylko poduszki pasazera.a oprucz tego bys tez musiala(musial) odlaczyc napinacz pasa od pasarzera bo nie wiem jak by sie zachowal fotelik jakby zadzialal napinacz.Ale twoja poduszka i napinacz by dzialal.

motorek26
30-12-2008, 19:06
BETI 13, rób jak uważasz ale już ci napisałem że jak bedziesz kombinował sam to nie bedziesz wiedział czemu a poduchy ci same wywalą wiec sam zdecyduj co wolisz podjechać do ASO i mieć wyłączoną jedna czy lepiej jak sie nie bedziesz spodziewał dostać poduszką po łbie :fcp9

corneliusab
30-12-2008, 19:20
BETI 13, rób jak uważasz ale już ci napisałem że jak bedziesz kombinował sam to nie bedziesz wiedział czemu a poduchy ci same wywalą wiec sam zdecyduj co wolisz podjechać do ASO i mieć wyłączoną jedna czy lepiej jak sie nie bedziesz spodziewał dostać poduszką po łbie :fcp9
Dokladnie, essi nie ma zadnego fabrycznego wylacznika na poduche, jak juz to albo ASO albo wyjecie bezpiecznika, odpinanie kostek nie polecam bo albo poduchy wywala przy odpinaniu albo pozniej i jak nic Ci albo dziecku sie nie stanie to bedzie cud, mozesz tez zostaniesz poparzona albo co gorsza sparalizowana. NAjrozsadniejsze wyjscie to podjechac do ASO, wyjecie bezpiecznika jest tez ok tylko, ze zadne poduchy nie beda dzialac.

Pozdrawiam

bohunik
30-12-2008, 20:09
wyjmij bezpiecznik bo chyba nie ma żadnego specjalnego wyłącznika ja tak zrobiłem
moim zdaniem dobre rozwiązanie bo najtańsze, ale co wtedy jak policja zatrzyma,
policjant powie dziecko z przodu, a ma pan poduszki będzie mandacik,
a ty co powiesz że bezpiecznik wyjąłeś i nie zadziała
policjant ja tam widzę że jest poducha, a to auto nie ma specjalnego wyłącznika, więc będzie mandat
a tak jak pojedziesz do ASO to wystawią kwit że odłączyli poduszkę powietrzną pasażera i w tedy dasz policjantowi, aby się zapoznał

Kodeks drogowy
Rozdział 5 Porządek i bezpieczeństwo ruchu na drogach
Art. 45.
2. Kierującemu pojazdem zabrania się:
(...)
4. przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera;
5. przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym, dziecka w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego;
i do tego jeszcze:

Rozporządzenie powszechnie znane jako taryfikator zarządza następujące wysokości grzywien za wykroczenia związane z zagrożeniem bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym:
1. Niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy ? mandat karny 100 PLN, 2 pkt. karne (w przypadku naruszenia tego obowiązku przez kierującego pojazdem),
2. Przewożenie dziecka w pojeździe:
a. poza fotelikiem ochronnym lub innym urządzeniem do przewożenia dzieci ? mandat karny 150 PLN, 3 pkt. karne,
b. w foteliku ochronnym, siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera? mandat karny 150 PLN, 3 pkt. karne,

takie moje zdanie

motorek26
30-12-2008, 20:37
takie moje zdanie



ja popieram powinni karać i to porządnie za takie rzeczy tym bardziej jeżeli chodzi o czyjeś życie tym bardziej życie dziecka które dopiero je zaczyna

Golin
30-12-2008, 22:03
a nie moze juz dziecko jechac z tylu?? bedziesz widziala(widzial)je w lusterku wstecznym w razie czego. pozdrawiam

BETI 13
31-12-2008, 09:22
a nie moze juz dziecko jechac z tylu?? bedziesz widziala(widzial)je w lusterku wstecznym w razie czego. pozdrawiamMoże jechać z tyłu tylko mam trójkę dzieci :fcp18