Zobacz pełną wersję : 2003r Mondeo 2.0TDCI 130ps


Pawel
30-12-2008, 20:20
Witam.
Mam pare pytań co do tego modelu ponieważ jest to mój pierwszy Ford.
na tą chwile ma przejechane 157tyś.
1. Jaki olej mam zalac półsyntetic czy mineralny.
2. Ten motor ma łańcuch na rozrządzie czy pasek.
3. Czego mogę sie spodziewac w przyszłości (chodzi o awaryjność)
4. Silnik trochę pływa i przygasa światło w aucie - jednocześnie ( już na forum przeczytałem że może to być winna alternatora )
Pozdrawiam i dziękuję za ewentualne podpowiedzi :fcp29

Piccolo_Jr
31-12-2008, 01:16
ad 1. Synteteyk ewentualnie jak Cię naprawdę świerzbi to półsyntetyk ale na boga nie minerał... (zdaje się że to nie tylko twój pierwszy ford ale też diesel z turbiną....)
ad 2. Wedle mojego dzisiejszego stanu wiedzy to tak jak w 2.2 TDCI łancuch
ad 3. padające turbina, wtryski, dwumasa w kolejności przeważnie odwrotnej do podanej - to z poważniejszych aczkolwiek awarie te uzależnione są częściowo od kierownika a dokładniej jak jeździ i jakie paliwo mu sie na stacji trafi (z pewnych doświadczeń wiadomo że nawet tankowanie paliw wysokiej jakości na markowych stacjach nie ustrzega przed awaria wtrysków). Poza tym części te można uznać za eksploatacyjne - czytaj prędzej czy później i tak się wysypią i w najlepszym razie do regeneracji.
ad 4. Nie mam pojęcia aczkolwiek może to byc to co piszesz.

heko
31-12-2008, 07:43
Mój rozbity MK3 2003 ma 175tkm. ...i bez żadnych usterek :fcp2 całkowicie oryginalny...nawet akumulator jest fabryczny...a dodam że jest chipowany (na chipie przejechane 130tkm.)..i zdrowo mordowany :fcp27
...oczywiście na łańcuchu
...lej co najmniej półsynt.5w30...ja osobiście jeżdżę tylko na full synt. Quakerstate
...co do pływających obr. to może być wiele przyczyn...a światła będą przygasać...bo przy spadku obr. spada napięcie ładowania...a i akumulator może nie być pierwszej młodości :fcp5