Zobacz pełną wersję : [Mk7] Zapach benzyny w kabinie i problem z 2 i 3 biegiem


ewa7212
31-12-2008, 13:12
Witam, kupiłem ok 2 tyg. temu Forda i wymieniłem rozrząd, olej oczywiście filtr oleju też i mam problem. Gdy wsiadam do auta pachnie mi benzyną co zrobić z tym fantem? i drugi problem to przyśpieszenie w szczególności na 2 i 3 biegu tzn. szarpie lub czka mi, ale gdy się rozgrzeje to teoretycznie ustępuje ale potrafi czasami się zatkać. Mechanik powiedział jak wymieniałem rozrząd to wina jest kabli wysokiego napięcia i świec. Chce się upewnić albo może jest to co innego. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

brajdak
31-12-2008, 13:38
Jesli czuc benzyne w kabinie to podnies tylnia kanape i zobacz czy tam batdzoej nie czuc bo juz byl taki przupadek na forum ze przerdzewial bak u gory przy pompce i bylo czuc benzyne w kabinie. Co do szarpania to tez bym obstawial przewodu i swiece ale sprawdz tak dla pewnosci, w nocy na zimnym silniku otworz maske, spryskaj delikatnie przewody wysokiego napiecia woda i zapal i po ciemku popatrz czy przypadkiem nie widac jak gdzies iskierki przeskakuja, jeseli bedzie gdzies sie swiecilo to wiadomo ze przewody do wymiany a jezeli nigdzie iskierka nie przeskakuje to na poczatek radzilbym wymienic same swiece a jezeli nie pomoze to dopiero przewody. Tylko jak juz to swiece oryginalne fordowskie motorcrafta, koszt okolo 8 zl za sztuke.

ewa7212
31-12-2008, 14:43
Jesli czuc benzyne w kabinie to podnies tylnia kanape i zobacz czy tam batdzoej nie czuc bo juz byl taki przupadek na forum ze przerdzewial bak u gory przy pompce i bylo czuc benzyne w kabinie. Co do szarpania to tez bym obstawial przewodu i swiece ale sprawdz tak dla pewnosci, w nocy na zimnym silniku otworz maske, spryskaj delikatnie przewody wysokiego napiecia woda i zapal i po ciemku popatrz czy przypadkiem nie widac jak gdzies iskierki przeskakuja, jeseli bedzie gdzies sie swiecilo to wiadomo ze przewody do wymiany a jezeli nigdzie iskierka nie przeskakuje to na poczatek radzilbym wymienic same swiece a jezeli nie pomoze to dopiero przewody. Tylko jak juz to swiece oryginalne fordowskie motorcrafta, koszt okolo 8 zl za sztuke.

Wszystko jest ok pod kanapą sucho nic nie śmierdzi, a w kabinie smród wachy szczególnie na przodzie. Może jest inne wyjście? Kable i świece sobie wymienię mam nadzieje że pomoże. Dzieki i Pozdrawiam

kubaw20055
31-12-2008, 15:48
Witam. Miałem to samo z tą benzyną tzn. było czuć we wnętrzu. Auto było sprawdzane w aso przez mechanikjów i nic - powiedzieli, że tak ma być. Pojawiło się to przy przebiegu ok. 80 000 i tak już było aż go sprzedałem przy 140000. Było czuć zwłaszcza po przygazowaniu. Co do szarpania spróbuj wymienić filtr paliwa.Pozdrawiam

brajdak
31-12-2008, 16:23
A sprawdz jeszcze czy nie czuc bardziej jak wlaczysz nawiew powietrza. A pod maska nic nie czuc? Moze masz gdzies nieszczelnosc na przewodach.

ewa7212
31-12-2008, 17:09
A sprawdz jeszcze czy nie czuc bardziej jak wlaczysz nawiew powietrza. A pod maska nic nie czuc? Moze masz gdzies nieszczelnosc na przewodach.
Jak nawiew włączę jest ok nic nie czuć tylko jak wsiadam do samochodu.

Jarcio
31-12-2008, 17:54
1. zapach paliwa - możliwe, że to wina pochłaniacza par paliwa ale niekoniecznie.

2. czkanie - zawór odpowietrzania skrzyni korbowej; gumowy wąż w kształcie L może być nieszczelny; możliwość nieszczelności i zasysa Ci lewe powietrze; może inna cholera.

Wymień jeszcze, oprócz filtru oleju, filtry paliwa i powietrza

rafall77
31-12-2008, 23:51
Spróbuj przedmuchać cały układ odpowietrzania baku, tzn cały układ łącznie z filtrem węglowym i innymi elementami odpowiedzialnymi za oczyszczanie par paliwa lub przejrzyj dokładnie wszystkie przewody paliwowe czy się nie "pocą" obejrzyj wtrysk, kolektor ssący po prostu wszystko co ma wspólnego z benzyną. Powodzenia.

ewa7212
01-01-2009, 09:26
1. zapach paliwa - możliwe, że to wina pochłaniacza par paliwa ale niekoniecznie.

2. czkanie - zawór odpowietrzania skrzyni korbowej; gumowy wąż w kształcie L może być nieszczelny; możliwość nieszczelności i zasysa Ci lewe powietrze; może inna cholera.

Wymień jeszcze, oprócz filtru oleju, filtry paliwa i powietrza
Witam w Nowym Roku, a czy mógłby ktoś napisać gdzie to sie wszystko znajduje ponieważ jestem zielony z mechaniki pojazdu tylko bardzo podstawowe rzeczy. Proszę o wyrozumiałość. Dzięki z góry

brajdak
01-01-2009, 11:18
Poprostu podnies maske i popatrz czy gdzies nie jest mokro, jezeli zauzysz ze jednak jest gdzies mokro to wez na palec i powachaj czy to benzyna, najprostrzy sposob. Zwroc szczegolna uwage na wezyki.

Jarcio
03-01-2009, 18:02
1. zapach paliwa - możliwe, że to wina pochłaniacza par paliwa ale niekoniecznie.

2. czkanie - zawór odpowietrzania skrzyni korbowej; gumowy wąż w kształcie L może być nieszczelny; możliwość nieszczelności i zasysa Ci lewe powietrze; może inna cholera.

Wymień jeszcze, oprócz filtru oleju, filtry paliwa i powietrza
Witam w Nowym Roku, a czy mógłby ktoś napisać gdzie to sie wszystko znajduje ponieważ jestem zielony z mechaniki pojazdu tylko bardzo podstawowe rzeczy. Proszę o wyrozumiałość. Dzięki z góry

Jesteś nową osobą na forum więc będziemy w pełni wyrozumiali :)
Proponuję skorzystać z opcji szukaj - jest na forum kilka dobrych postów i znajdziesz w nich wszelkie informacje dotyczące co i jak z tymi elementami.

Czy masz już książkę o Escorcie? Na pewno przyda się: książki (http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?f=8&t=11953&st=0&sk=t&sd=a&start=40)

ewa7212
05-01-2009, 17:05
1. zapach paliwa - możliwe, że to wina pochłaniacza par paliwa ale niekoniecznie.

2. czkanie - zawór odpowietrzania skrzyni korbowej; gumowy wąż w kształcie L może być nieszczelny; możliwość nieszczelności i zasysa Ci lewe powietrze; może inna cholera.

Wymień jeszcze, oprócz filtru oleju, filtry paliwa i powietrza
Witam w Nowym Roku, a czy mógłby ktoś napisać gdzie to sie wszystko znajduje ponieważ jestem zielony z mechaniki pojazdu tylko bardzo podstawowe rzeczy. Proszę o wyrozumiałość. Dzięki z góry

Jesteś nową osobą na forum więc będziemy w pełni wyrozumiali :)
Proponuję skorzystać z opcji szukaj - jest na forum kilka dobrych postów i znajdziesz w nich wszelkie informacje dotyczące co i jak z tymi elementami.

Czy masz już książkę o Escorcie? Na pewno przyda się: książki (http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?f=8&t=11953&st=0&sk=t&sd=a&start=40)

Dziękuje Bardzo. Na pewno się przyda.

ewa7212
09-01-2009, 15:04
Witam, kupiłem ok 2 tyg. temu Forda i wymieniłem rozrząd, olej oczywiście filtr oleju też i mam problem. Gdy wsiadam do auta pachnie mi benzyną co zrobić z tym fantem? i drugi problem to przyśpieszenie w szczególności na 2 i 3 biegu tzn. szarpie lub czka mi, ale gdy się rozgrzeje to teoretycznie ustępuje ale potrafi czasami się zatkać. Mechanik powiedział jak wymieniałem rozrząd to wina jest kabli wysokiego napięcia i świec. Chce się upewnić albo może jest to co innego. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Witam ponownie, problem został rozwiązany tzn:
- w sprawie zapachu to przyczyną był otwarty karnisterek zakręciłem i jest ok.
- w sprawie szarpania czkawek itp. rzeczy przyczyną było kilka rzeczy a oto one ( może w przyszłości komuś pomogą ) czyszczenie przepływomierza, świeca, kabel WN i przy okazji wymieniłem filtry powietrza i paliwa, autko jak nowo narodzone. Czas sprawdzić ile pali w mieście po tych wymianach.