Zobacz pełną wersję : [MK7] 1.8 TD Szarpanie silnikiem po puszczeniu gazu na biegu


Pawel
02-01-2009, 11:04
Witam, mam problem od dluzszego czasu :/ jadac np na 2 biegu majac 2.5 tys obrotow puszczam gaz, nagle jest uderzenie dosc mocne i szarpanie. koledzy sie smieja ze to jest tak zwane skoki zajaca :s. czy to jest wina sprzegla ?

huligator
02-01-2009, 15:25
też tak mam w dieslu. Przed puszczeniem gazu wciskam sprzęgło i dopiero wtdy puszczam, zmieniam i dodaje. póki co są to moje początki z dieslem, i niestety wielu rzeczy o eksploatacji nie wiem.

sgrzegorz86
03-01-2009, 19:57
Ja u siebie tak nie mam jedzie płynnie i zwalnia sobie powoli ale nic nie szarpie,ale tez nie mam pojecia co to może być

krzmag
04-01-2009, 09:44
glazik5, a robisz tak na ciepłym czy zimnym silniku? - puszczasz gaz na biegu...

Pawel
04-01-2009, 17:43
nie ma roznicy czy cieply czy zimny silnik. wsalonie Forda powiedzieli mi ze to na 99 procent wina kola dwumasowego czy jakos tak. co to tym sadzicie ?

Wojtekk
04-01-2009, 17:57
W tym aucie nie ma 2 masowego koła.

Pawel
04-01-2009, 19:22
skoro nie ma to co jest przyczyna ?

ps. w salonie forda pracują idioci ?

corneliusab
04-01-2009, 19:50
ps. w salonie forda pracują idioci ?
Idiote to chcieli zrobic z Ciebie, bo to sa naciagacze.

Pozdrawiam

Janekpol
05-01-2009, 12:55
Byc moze za szybko schodzi z obrotow.
Jak bedzie nagrzany, stoj na luzie i wdepnij na 4000obr. i pusc gaz. Jak szybko beda spadac obroty? Prawidlowo to od max do 900 w 5 sek. a max to jakies 4800.
Jesli to to, to znajdziesz na forum regulacje pompy (spadek obrotow).

A wlasciwie doczytalem: 2 -gi bieg wiec duze przelozenie, jak nagle zdejmiesz noge z gazu to nic dziwnego. Spruboj troche delikatniej.

Pawel
06-01-2009, 16:05
@Janekpol nie rozumiesz mnie, chodzi mi o to ze po puszczeniu gazu samochod toczy sie i wzalnia proste ale szarpie nim tak jakby brakowalo mu paliwa. juz nie wiem sam. pompa ? sprzeglo ? pomozcie...

pabloxl1
08-01-2009, 21:19
a na biegu jałowym równo pracuje?rozgrzej go na postoju do normalnej temperatury i obserwuj jak się zachowuje.

Pawel
08-01-2009, 21:52
a na biegu jałowym równo pracuje?rozgrzej go na postoju do normalnej temperatury i obserwuj jak się zachowuje.

szarpie, nieważne jaka jest temperatura silnika.. ma takie jakby zadławienia jakby mu co setne sekundy brakowało paliwa i zaraz dostaje ponownie

Janekpol
09-01-2009, 14:34
Sprawdz czy nie lapie powietrza w przewodzie dochodzacym do pompy wtryskowej.
Jakie masz obroty na minimum? Zobacz na pompie czy nie za szybko spadaja obroty - po puszczeniu gazu pompa powinna tak dozowac paliwo, aby z max obrotow do min spadaly ok. 5 sek. Jezeli obnizaja sie szybciej - silnik na sprzegle bedzie gwaltownie hamowal silnikiem i szarpnie. Znane to jest z nauki jazdy: jedziesz na jedynce i zaczyna sie zabka - samochod skacze.
Odnosnie tej pompy - zobacz na forum lub w instrukcji, ktora srubka jest za to odpowiedzialna i sprawdz czy byla ruszana u Ciebie, ewentualnie poreguluj i sprawdz.
Tylko to mi przychodzi do glowy. Sprzeglo bym raczej wykluczyl (nie slyszalem o takiej usterce, ale niech wypowiedza sie bardziej obeznani).

pabloxl1
09-01-2009, 21:06
a czy jak tak nie równo pracuje to kopci na niebiesko?
i jeszcze czy słyszysz "terkotanie"elektrozaworu pompy podciśnienia tego od egr`a?

Pawel
10-01-2009, 19:00
właśnie ze nie kopci nic, tylko po odpaleniu puści troszkę dymu i tyle..
egr zaślepiony. ma to wpływ jakiś ?

a co do tej pompy, to wszystkie śruby są oryginalne bo maja farbę na gwintach. są plombowane

eh.

problem jest chyba w pękniętej membranie, bo jak samochód postoi dłuższy czas to ciężko go odpalić tzn łapie chwila moment ale nie ma paliwa i gaśnie.


zdrowia !