Zobacz pełną wersję : [MK7] problem z zegarami po zmianie aku ?


Sh4dow
02-01-2009, 16:54
przedwczoraj umarl mi akumulator, dzis po wymianie na nowy wchodze do auta i na poczatku nie zauwazylem tego ale odpalilem normalnie wysiadlem i zabralem sie do odsniezania. Wkoncu wsiadam do auta patrze a zegary predkosciomierza i orotomierza mam przekrecone na max w prawo, tak ze predkosciomierz lezy za 220 oparty o ten przycisk do zerowania licznika a obrotomierz przekrecil sie o 360* i teraz przy zapalaniu zapiera sie o ten dzyndzelek na ktorym normalnie sie opiera gdy silnik jest wylaczony @_@ jak to "naprawic" ??

Magik123
02-01-2009, 21:22
Tu masz elektroniczne zegary, wiec albo odepnij aku na chwile i sprawdz, albo zdjac szybke i przestawic wskazowki na miejsce, to drugie i tak Cie czeka bo musisz cofnac obrotomierz, ale sprobuj najpierw z aku.

Sh4dow
02-01-2009, 23:57
aku nic nie dal probowalem kilka razy wiec pewnie bede musial to rozebrac ehhhhhhhhhh :/ podesle ktos linka to tego co i jak zdemontowac ?? :D

Magik123
03-01-2009, 08:23
Odkrecasz 2 wkrety u góry w tej czarnej osłące zegara (wkrecone od spodu), jak odkrecisz to na dole trzyma sie na dwóch blaszkach tzw spinkach po bokach, trzeba delikatnie nacisnac u dołu na ten plastik i go wysunac do siebie, jak go wyjmiesz to bedziesz widział 4 wkrety, dwa na gorze bliko rogow i dwa na dole, odkrecasz i wyciagasz do siebie licznik, odpinasz z tyłu 1 lub 2 kostki, zaleznie jak jest u Ciebie, jak masz regulacje kiery to daj ja na maksa do sebie i w dół, zegar wyciagasz w strone srodkowego nawiewu.