Zobacz pełną wersję : [MK6] Demontaż panelu nawiewów i radia


Dariusz20
03-01-2009, 20:08
Jestem nowym użytkownikiem forda fiesty z 2005 roku, MK6, silnik 1.4. Radio RDS 4500 z locked 13. W serwisie Forda odblokowanie radia kosztuje około 200 zł. Znalazłem jednak tańszy zakład (od 60 zł do 100 zł) z tym, że należy dostarczyć samo radio. Problem w tym, że nie wiem jak zdjąć panel, żeby nie uszkodzić np. gałek regulacji, przycisków i ogólnie całego plastyku. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie - najlepiej gdyby ktoś posiadał książkę napraw i mógł wkleić jakieś zdjęcia.

automati
03-01-2009, 22:12
mogę tylko podpowiedzieć jak zdjąć platiki bo ten etap też przechodziłem, z powodu nie działającego CD. Na początku musisz zdemontować platik pod kierownicą bodajżę trzyma się na 2 śrubach i na zaczepach. Wyjąć przyciski podgrzewania szyb. Pod nimi są 2 śrubki. Odkręca, i chyba 2 po bokach tunelu środkowego.Od góry trzyma się na 3 zaczepach, które u mnie mocno trzymały i z tego względu o środkowego zaczepu porysowała się farbka z zewnątrz. Musisz uważać na panel regulacji nagrzewnicy. Jest połączony cięgnami i łatwo sobie narobić bigosu. Ogólnie plastiki są twarde i odradzał bym przy minusowych temperaturach, chyba że masz cieplutko w garażu. Niestety bez schematu, ale może częściowo pomogłem. pzdr

Dariusz20
06-01-2009, 14:28
A w jaki sposób ściągnąć panel regulacji nagrzewnicy? jak wyciągnąć pokrętła?

arturek
08-01-2009, 13:30
Witam
Może ten opis Ci pomoże
(poczekaj aż załadują się zdjęcia)

https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=57575

pozdrawiam
Arturek