Zobacz pełną wersję : Ford Mondo Combi mk2,czy Renault Laguna Combi - co kupić ???


Pawel
04-01-2009, 19:37
Witam wszystkich . Jestem tu nowym, jeszcze raz pozdrawiam.
Jestem posiadaczem R19 i czas na zmianę. Mam dylemat nad wyborem nowego samochodu . Napewno wiem że chcę samochód combi, rocznik około 1998, raczej disel. Tylko co wybrać czy ma ktoś doświadczenie pomiędzy Fordem Mondeo Combi , a Renault Laguną Combi.
Chodzi mi tu o ich awaryjność, komfort jazdy, ceny części zamiennych, wielkość. Wyposażenie jaki w Fordzie tak i w Renault można kupić bogate za podobne ceny.
Jeżeli chodzi o wygląd to całokształt bardzie przypada mi laguna , ponieważ Mondeo mk2 jest z przodu ładne,ale tylne lampy ma jakies takie ze starej epoki. Prosze o rozsądne odpowiedzi za co z góry dziękuję , oczywiście jak najbardziej obiekttywne :-)
Pytam dlatego bo we wszystkich porównywarkach samochodów , wygrywa Ford Mondeo przed Laguną. Wystarczy sprawdzić na internecie, opinie są tam zazwyczaj uśredniane z opini użytkowników
Pozdrawiam jeszcze raz gorąco i mam nadzieję ze ktoś miał doczynienia z tym jak i z drugim samochodem.

michu
04-01-2009, 19:49
ja mogę porównać, ponieważ miałem lagunę 1.8 RT (95KM) z 1996r. - osobiście z wielkim sentymentem wspominam i polecam - ceny części takie same, awaryjność na prawdę niewielka, a komfort wspaniały

ja wybrałbym lagunę

Pawel
05-01-2009, 11:33
ja mogę porównać, ponieważ miałem lagunę 1.8 RT (95KM) z 1996r. - osobiście z wielkim sentymentem wspominam i polecam - ceny części takie same, awaryjność na prawdę niewielka, a komfort wspaniały

ja wybrałbym lagunę

W ogóle chyba pierwsza generacja Laguny jest przez byłych posiadaczy często wspominana z sentymentem jako wygodne, komfortowe i w sumie niezłe auto. Zresztą do dzisiaj ma ładną linię nadwozia. Laguna II szczególnie z początku produkcji to już inna historia - nabita jak wściekła elektroniką, która w dodatku działała jak chciała.

tomiscorpio
05-01-2009, 12:50
Mysle ze trzeba by robic porownanie na konkretnych modelach, z jakim silnikiem mondek jakim renowka. Wyposazenie itp itd.

Czytam ze klekot to ma byc , to ogolnie nie wiem jak tam te silniki sie spisywaly.

2.2 td wiem ze nie mialo duzej mocy 113KM czy cos takiego a dci wprowadzili w 99r

michu
05-01-2009, 17:11
co do laguny to był to bardzo udany samochód - bez większych problemów przejeżdżał 300tyś km (jak swoją sprzedawałem miała 240.000km i z poważnych problemów to - pęknięta sprężyna i pod sam koniec uszczelka pod głowicą poszła, ale w sumie to teraz tanie jak barszcz jest i mogłem wymienić wcześniej)

Renault modelem I laguny spowodował, że po II gen. ustawiały się kolejki - to był swego czasu najlepiej sprzedających się samochód w Polsce tej klasy - ale potem pojawiły się kłopoty (kiedyś rozmawiałem z szefem jednego z salonów i powiedział mi , że firma założyła, że sprzeda od metra aut, które wrócą do nich na naprawy, ale trzeba kuć żelazo póki gorące i sprzedawać) to popsuło opinię lagunie II. Po 2004r. mocno poprawili jakość, ale i zepsuli wygląd auta - wnętrze może i ładniejsze, ale te okropne światła przednie.

Co do laguny I to szarpnij się i kup tą po liftingu - dużo nowocześniejsze silniki i niebotycznie lepiej wyposażone auta. Co do jakości to bardzo porządne auto.

Ja przed kupnem foczki w 2004r. szukałem używanej Laguny I z 2001r. ale nie mogłem znaleźć jakiejś ładnej, bo inaczej pewnie do dzisiaj bym nią śmigał

Pawel
05-01-2009, 21:35
Witam i dziękuję za długie wywody. Miło widzieć że staracie się być obiektywni. Na forum Laguny dałem taki sam temat i jednak większość tu jaki i tam polecało by Lagunę. Mi osobicie wygląd bardziej się podoba. A jeżeli chodzi o Renault to mam zaufanie ponieważ przejeździłem R11 oraz R19 i nie mam zarzutów. ale zawsze jest możliwość że nowszy model to jakieś nie ciekawe zmiany. jednak okazuje się że Laguna I - ma dobrą opinię , a Laguna II nafaszerowana elektroniką nie zdaje egzaminu.
Ps: Myślałem że jak napiszę na forum taki temat to "każy chwali swoje" ale widze że są tu ludzie rozsądni i piszą obiektywnie. Dziękuję
Ciekawy jestem dlaczego w tych dziwnych porownywarkach samochodów gdzie każdy może dodać opinię. Mondeo ma lepszą poinię nad Laguną. gdzieś prawda jest po środku.
Pozdrawiam Maciek ze Szczecina.
Szukam Renault laguny I Combi - diesel 1998-1999r.
Oczywiście czekam na każdą krytykę jak i dobrą opinię o każdym z w/w samochodów.
Pozdrawiam Maciek ze Szczecina.

tomiscorpio
06-01-2009, 09:58
Jak daje sie rowne samochody i reanult nie jest takie zle, szczegolnie wlasnie ta jedynka.

Bo gdybys tutaj napisal a moze passata to gromy z nieba by polecialy.


Wedlug mnie powinienes szukac , za jaka cene kupisz mondka jaką lagune i sobie porownac wyposazenie stan do ceny.

Bo jakby Ci sie ladny zadbany mondek trafil to tez warto przemyslec. Jak ladna lagune tez warto przemyslec.

wrredusek
06-01-2009, 11:12
Jak się nie mylę, to w mondkach z tego roku montowane były diesle tylko 90KM, a to raczej trochę za mało jak na tą budę.