Zobacz pełną wersję : F fiesta 1.1 94 kłopoty z odpalaniem prosze o pomoc


Norbas
05-01-2009, 10:20
Witam mam dziwny problem z Fordem Fiesta FUN z 94r 1.1 benz. Samochód mi gaśnie na niskich obrotach. Po przeczytaniu wielu postów na tej str. wnioskuje ze to pewnie silniczek krokowy ale chciałbym sie upewnić. Oto krutki opis sytuacji:

Odpalam samochód pod domem i sa trzy opcje:
1 odpala gładko
2 odpala ale musze lekko nacisnąć pedał gazu zeby był ma obrotach i nie zgasła ( przy czym po pewnym czasie najczęściej gaśnie)
3 rozrusznik kreci ale samochód nie odpala.
w sytuacji 1 odpalam samochód gladko, zostawiam żeby sobie pochodził i się nagrzał...po ok 3-5 min czuć jak silnik delikatnie zadrży, przydusi sie i gaśnie. Często się to zdarza na światłach, na niskich obrotach i jak się zatrzymuję. proszę o pomoc.
z góry dziękuję.

bkaka
05-01-2009, 12:12
Zanim dobierzesz sie do silniczka krokowego sprawdź szczelność przewodów oleju nie tylko na końcówkach ale całe(w mojej fieście jeden z przewodów był po prostu dziurawy),jeśli dawno nie wymieniałeś to filtr paliwa i powietrza też pewno zapaskudzone - do wymiany, zobacz też jak wygląda sytuacja pod pokrywą zaworów - no chyba że to wszystko masz w porządku.

stasiek49
05-01-2009, 15:09
silnik krokowy do sprawdzenia ,czyszczenia

Norbas
05-01-2009, 18:55
sprubuje z tym silniczkiem krokowym...ale sam nie wiem...wymienilem juz pompe paliwa i filtr też. pomalu zaczyna kasy brakowac.

bidżej
11-01-2009, 17:29
Norbas, silniczek przy odrobinie wprawy wyczyścisz sam, praktycznie za darmo...
Po raz nie-wiem-który daję LINKA (http://jackrzec.republika.pl/www/html/reanimacja.html). powodzenia.