Zobacz pełną wersję : [mk6] Problem ze stacyjką - nie mogę zgasić silnika.


Prezess
05-01-2009, 13:21
Witam
Przy próbie wyłączenia samochodu przekręcam kluczyk wyciągam, radio gaśnie natomiast motor oraz dmuchawa dalej działa. Co tutaj jest nie tak? Gdy przekręcam kluczyk w stronę wyłączenia radio się wyłącza a więc jest jakaś reakcja. Co tu jest grane? Pomocy Panowie!

radekbox
05-01-2009, 13:43
zapoznaj sie z tym i zmien tytul watku, bo temar zostanie zamkniety
viewtopic.php?f=8&t=53682 (http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?f=8&t=53682)

a u Ciebie, bedzie chyba trzeba przelutowac skrzynke bezpiecznikowa

Prezess
05-01-2009, 14:04
gdy wyciągam kluczyk to oprócz silnika działa wspomniana wcześniej dmuchawa oraz światła i reszta podświetleń. Wyłącza się radio z tego co zauważyłem a więc stacyjka reaguje. Przelutować skrzynkę bezpiecznikową ? Możesz rozwinąć ?

radekbox
05-01-2009, 14:45
gdzies moze byc zminy lut

brajdak
05-01-2009, 15:16
Moze i ja nie wiem ale wlasnie chcialbym sie dowiedziec. Bo mi sie wydawalo ze jak na przewodzie ktory idzie ze stacyjki do zaplonu nie bedzie napiecia to silnik powinien zgasnac. A gdy jest napiecie to kontrolki sie zaswiecaja i idzie napiecie do silnika, cewki zaplonowej a potem przekrecamy dalej i zalanczamy rozrusznik. A gdy rozleczymy napiecie do cewki to gasnie. Jak myslalem ze tak jest ale z tego co piszecie jest jakos inaczej. Moze ktos powierzchownie mi napisac jak to jest zrobione ze bez napiecia ze stacyjki silnik dostaje prad?

corneliusab
05-01-2009, 15:39
brajdak moze to Ci troche wyjasni http://www.youtube.com/watch?v=LZDRqK0mbCE od 4:37 minuty. Szkoda tylko, ze nie jest po polsku albo w jakims bardziej przystepnym jezyku :fcp2

Pozdrawiam

brajdak
05-01-2009, 15:53
obejrzalem filmik z zainteresowanie i szczeze to mi duzo nie powiedzialo a praktycznie nic. Wiem ze jak ze stacyjnki pojdzie napiecie (zaplon) to idzie do przekaznikow, do komputera. Mi sie wydawalo ze jak na tym tym kabelku nie bedzie napiecia ( przekrece kluczyk) to wtedy silnik gasnie. Jezeli zle mysle to niech mi ktos napisze jak stacyjka daje sygnal zeby silnik zgasl?

Prezess
05-01-2009, 15:56
faktycznie może do być skrzynka z bezpiecznikami bo wskaźnik paliwa nie działa. Chyba że walnięty pływak. Pójdę zobaczyć jak to wygląda i dam znać


Byłem i szczerze to już nie wiem czy to skrzynka czy stacyjka idzie na emeryturkę

-waldi-
05-01-2009, 19:06
mozliwe, że ktoś porobił obejścia przy skrzynce bezpieczników, bo pojawiły sie "zimne" luty w niej :) teraz załapało i dostaje zasilanie od "tyłu"

wyciąg bezpiecznik od dmuchawy - powinien zgasnąć jeżeli nie to

możliwe że masz zwarcie na kablach, w lewej dźwigni przełącznika zespolonego

Prezess
05-01-2009, 21:12
a co do wskaźnika stanu paliwa to jak myślicie? Może być to powiązane ze skrzynką z bezpiecznikami? Czy ewidentnie to sprawa wadliwego pływaka/przewodu od niego.

radekbox
05-01-2009, 21:40
teraz juz nie pamietam, czy sygnal idzie przez skrzynke, ale najpierw napraw jedno, jesli nic to nie zmieni, to trzeba sprawdzic sam licznik a dopiero na koncu plywak

Prezess
10-01-2009, 16:03
Witam ponownie. Wyciągając kolejno bezpieczniki trafiłem na jeden który po wyciągnięciu rozwiązuje problem. Wszystkie światełka działają,dmuchawy i nawiewy też ;) teraz pozostaje sprawa pływaka... muszę sprawdzić drugi rząd bezpieczników ;) Może któryś spalony lub ten co wyciągnąłem robił jakąś zwarę i on odpowiada za pływak...

Prezess
13-01-2009, 19:27
no i sprawdziłem i w dalszym ciągu nie działa. Co proponujecie ;( ?

deathly
13-01-2009, 22:36
Kolego skrzynka bezpieczników do przelutowania zobacz w dziale fotorelacje coś ci to pomoże

Prezess
13-01-2009, 22:55
zapłon już chodzi teraz chodzi o pływak - również powiązane ze skrzynką ?