Zobacz pełną wersję : 1,25 problem przy rozruchu silnika - zgrzyta w silniku


szczecin
05-01-2009, 14:21
witam, problem występuje w fieście 1,25 zetec 1996

wkładam kluczyk, przekręcam, pompa podaje paliwo

rozruch ciężki, czasami nie da się odpalić w ogóle

jak nastąpi rozruch silnika, to coś strasznie trzeszczy i zgrzyta - metaliczny dźwięk, jakby nie było oleju w silniku i tłoki pracowały bez smarowania

jeżeli nie dodam gazu, to występuje problem z obrotami, silnik dławi się

jeżeli zaraz po odpaleniu dodam gazu, trze trze przez 2,3 sekundy i przestaje

dalej normalna praca silnika, bez zarzutów

sprawdzałem poziom oleju, stan prawidłowy
nie zauważyłem na kontrolkach, żeby występował problem z ciśnieniem oleju -nigdy kontrolka nie zaświeciła się, kontrolka działa przy zapłonie, więc domyślam się że z ciśnieniem oleju jest ok

dodam, że problem występuje przy mrozach, jak silnik jest ciepły, to generalnie nie ma większego problemu

moje dwa typu to:
zużyty rozrusznik??

lub problem z pompą oleju?
proszę o pomoc,
pozdrawiam serdecznie

stasiek49
05-01-2009, 15:06
stawiem na rozrusznik

JoeMix
05-01-2009, 15:49
Po tym jak silnik zaskoczy nie puszczaj kluczyka tylko przytykaj go na rozruszniki 2-3 sekundy,,, jesli dźwięk będzie taki sam to może rozrusznik, jeśli natomiast dźwięk będzie inny to coś innego, może - jak to w tym silniku jest - popychacze zaworowe czy co tam jest?

szczecin
05-01-2009, 16:31
jutro jadę na serwis, jak znajdą rozwiązanie, to umieszczę na stronie, dziękuję za odpowiedzi, mam nadzieję, że to tylko rozrusznik

Norbas
05-01-2009, 20:46
hmm ja mam bardzo podobne objawy ( fiesta 1.1 benzyna 94r.) też myślałem że to rozrusznik...zrobiłem..zabuliłem i dalej to samo :( już nie mam pomysłów co to moze być. Daj znać co ci powiedza w serwisie. pozdrawiam

vakos
05-01-2009, 21:42
Mam fieste 1.1 92r i powiem wam, że przy tych 15 stopniowych mrozach pali od pierwszego, nic nie zgrzyta, tylko jak stoi cala noc to z rana sie trochę dławi, ale dodaje gazu i leci jak strzała. Może olej jest problemem, albo łożysko, dobierz sie do silnika, ściagnij pasek, popatrz posluchaj to na pewno coś z tym.

mazurek871
09-01-2009, 18:59
jak nastąpi rozruch silnika, to coś strasznie trzeszczy i zgrzyta - metaliczny dźwięk, jakby nie było oleju w silniku i tłoki pracowały bez smarowania.


a moze to gesty olej ??? przy 20 stopniowych mrozach to mozliwe !!!
dzis przez 15 minut mialem podobne problemy. auto stalo tydzien . bylo przepalane 2 razy . dolalem swiezego . auto troche pochodzilo i ok .

co mnie niepokoji to ze z tlumnika czarny dym, sadza i smerdzi olejem ??? co sie moglo stac ? auto chodzi jak na sportowym tlumniku .