Zobacz pełną wersję : [MK7] niedomykanie sie elektrycznych szyb


honcia88
05-01-2009, 16:05
Witam!
Mam problem z niedomykaniem sie szyb elektrycznych w MK7.
Prosze o pomoc.
Pozdrawiam :fcp1

radekbox
05-01-2009, 16:16
posprawdzaj czy wszystkie rowki, w ktorych jest prowadzona szyba sa czyste, uszczelki sie nie pozaginaly itp

szpyrek
05-01-2009, 20:11
A jeśli pomagasz sobie ręką to chowają sie do końca?
Bo ja mam takich problem że mi pomału się zamykają i to strasznie pomału. A od strony kierowcy mam tak że przy zamykaniu na wysokości 3/4 szybko jakby wyskakuje z prowadnic (?) i zamyka się w przód i powstanie luka po stronie słupka.
Na razie nie patrzałem co może powodować to ale myśle że jeśli się przeczyści prowadnice wazelina (?) to powinno pomóc..
Jutro napisze co było problemem jeśli znajdę chwile czasu.

darnel
05-01-2009, 21:14
Miałem podobny kłopoti wziąłem miernik do ręki i okazało się że na silnikach w trakcie zamykania napięcie spadalo do około 6V . Na akku w tym samym czasie było 11,9V . Oczywiście wcześniej rozbierałem siłowniki, czyściłem, smarowałem, wyczyściłem wyłożenie weluropodobne prowadnic i umyłem je z resztek silikonspray którym je kiedyś potraktowałem. Postanowiłem zasilić szybki wprost z akku. Kupiłem solidną linkę 6 mm kwadrat i poprowadziłem od akku do przycisku (linka aż tak gruba nie musiała być a poza tym ja szyby sam dokładałem w tym aucie więc i tak nie były oryginalnie zasilane). Teraz jest już super. Nawet automatyczny domykacz przestał szwankować-już teraz wiem, czemu nie chciał poprawnie działać. Polecam po wykluczeniu utrudnień mechanicznych, pomierzyć spadki napięć i wykluczyć utrudnienia, ew. poprowadzić nowe zasilanie (pomijając skrzynkę - to jej ulży). Trzeba oczywiście wszystko odpowiednio zabezpieczyć. zeby było funkcjonalnie-jak przedtem, założyłem przekaźnik, który zasilany jest tym przewodem, który zasilał szyby. Teraz ma lżej-skrzynka i przewód, a szyby działają tak jak dotąd-tylko po załączeniu stacyjki

honcia88
06-01-2009, 19:32
u mnie jest tak niestety, ze 4cm przed calkowitym zamknieciem blokuje sie i nie chce dalej sie domknac, musze pomoc sobie rekoma, co jest bardzo meczace :fcp4 .
Bardzo dziekuje wszystkim za porade i postaram sie zrobic tak jak napisaliscie :fcp1
Pozdrawiam gorąco :fcp29