Zobacz pełną wersję : Jak sprzedać Forda Scorpio?


Pawel
13-06-2005, 14:57
Witam wszystkich klubowiczów?

Mam mały problem. Sprowadziłem samochód (dla ojca - miał być duży wygodny i tani)
Forda Scorpio 2.0 16V z 1996 roku. Z wiadomych względów szukałem pojazdu w dobrym stanie, najlepiej nie rozbitego itp.
Znalazłem, samochód od pierwszego właściciela, z małym przebiegiem (153 tys. udokumentowany) lekko wgnieciony błotnik i parę zadrapań.
A zanim przygotowałem go do rejestracji ojciec kupił jakiegoś grata (chyba w rodzinie też trzeba brać zaliczkę)
A ja teraz nie wiem jak go sprzedać aby chociaż odzyskać pieniądze.
Tym bardziej, że ciężko mi konkurować z samochodami sprowadzonymi na handel.

Proszę o radę i pozdrawiam wszyskich.

Jacek
13-06-2005, 16:05
1. Umyj, nawoskuj i poodkurzaj.
2. Zrob ladne zdjecia.
3. Ustal cene jaka Cie satysfakcjonuje.
4. Popytaj po rodzinie i znajomych - moze akurat ktos sie trafi.
5. Zacznij dawac ogloszenia o sprzedazy eksponujac zalety, najlepiej z dolaczeniem fotek: gazety (czesto za darmo), telegazeta, internet, itp. Cene podawaj troche wyzsza niz ta z pkt. 3.
6. Pojedz na gielde (jesli nie masz doswiadczenia w sprzedazy to ostroznie!).
7. Czekaj na telefon. Jesli zaden nie jest odpowiedni - wroc do pkt. 5.

Powodzenia w sprzedazy! :)

michu
13-06-2005, 17:39
jak masz ubezpieczony to oddaj w rozliczeniu ............ do rzeki :)

ja byłem tak zdesperowany w grudniu jak taką (ten sam rok) lagunę sprzedawałem , że poważnie tak chciałem zrobić

gorzej , że sprowadziłeś fajną furkę i na pewno kosztowała Cię więcej niż większość szrotów u nas w kraju, bo jak chce się dobrze jeździć to trzeba zapłacić i tyle

Księgowy
14-06-2005, 06:46
TO dobre auto. Nie sprzedawaj :)))

tommus9
14-06-2005, 14:39
sicma4, chorowalem na scorupe ale zdecydowalem sie na mondeo...
Scorpio imponowalo mni nie tylko tylem (sedan) a bogatym wyposazeniem seryjnym...
Jednak jego LEGENDARNA usterkowosc sprawila ze wybralem mondeo w wersji ghia.. Mam teraz spokojniejsza glowe... Co do srzedazy takiego auta to radze zdac sie na allegro (full osob tam sie przewija...) Niestety z tym autem jest tak ze nie kupi go ktos przypadkowy a osoba ktora wlasne scorupy szuka!!! Jesli masz sedana to jestes w lepszej sytuacji, bo kombiaki ciesza sie znacznie mniejszym zainteresowaniem...
Tak jak mowil Jacek, musisz go dobrze odpicowac zeby przyciagnac klientow... Swoja droga to tutaj tez mozesz wrzucic fotki- moze akurat ktos sie zdecyduje na Twoje auto...
POWODZENIA I POZDRAWIAM!!

Yotez
18-06-2005, 09:37
Zgadnij temat na http://forum.ford-scorpio.pl/