Zobacz pełną wersję : [MK3] Pomoc w zakupie


Pawel
07-01-2009, 21:14
Witam!
Zamierzam kupić samochód segmentu D i biorę pod uwagę Mondeo MK3. Szukam diesla w cenie ok 20 000zl, najlepiej z możliwością wystawienia FV. Na początku moją uwagę przykuły następujące egzemplarze:
I- http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7449073
II- http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C5229008
III- http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7398467
Nr I ma ślady na kierownicy przypominające te, które powstają po wystrzeleniu poduszki. Poza tym błyszczy się jakby wyjechał prosto z zakładu lakierniczego. Ma też hak, wiec silnik mógł być nadwyrężany.
Nr II ma ciemne wkłady przednich reflektorów, były montowane seryjnie?
O nr III nie mogę nic powiedzieć poza tym, że z tymi zderzakami wygląda świetnie.
Żaden z nich nie ma zaznaczonej opcji "bezwypadkowy".
Może ktoś z was oglądał w.w. egzemplarze i może o nich powiedzieć coś więcej lub może polecić inny egzemplarz.

szawello
09-01-2009, 18:28
Ja też chciałem kupić MK3 ale jak zacząłem czytać dokładnie to forum przeszła mi ochota poczytaj o wtryskiwaczach , dwumasie, pompie itp na tym forum jest o MK3 mała książka (zobacz ilość postów) nie odradzam ale zacząłem rozglądać się za czymś innym np.reno laguna 2002-04

Pawel
09-01-2009, 19:20
szawello, pocieszę Cię, że w Lagunie występuje problem z odpalaniem (karta się zacina) i elektronika siada, poza tym części są cholernie drogie... a o tych przypadkach występujących w MK3 się nie wypowiem bo w moim to póki co nie występuję, a mam 2004 rok TDCi 115 PS.

Wodniak
09-01-2009, 22:28
ja mam 2003 TDCi i zero problemów z wtryskami :) co do tych 3 propozycji 3 jest dość kusząca :)

Szymkal
11-01-2009, 09:52
Moim zdaniem najlepszy jest nr I. Nr.II i III Mają lekki "makeup" co może świadczyc o tym,że jeździli nimi młodzi ludzie i silnik nie był szanowany.

rafiraptor
11-01-2009, 10:23
Zacznę od końca.
Nr 3-Podejrzanie niski przebieg, wręcz typowy dla handlarzy :fcp2
Nr2-Ten lifting, jak to ujął sprzedający to inny zderzak(chyba RS z halo) , białe migacze i zdaje się: przyciemnione lampy przednie. Jasny welur oznacza kłopoty :fcp5 Prawa przednia felga-nie wiem czy to zdjęcie, czy pocharatana :fcp9 Przebieg 187 tys. -nakładki na pedały były więc wymieniane, a i mieszek pod gajgą zmiany biegów podejrzanie świeży :fcp5
Nr1-najbardziej do mnie przemawia. Spora szansa, że jest udokumentowana przeszłość, a hakiem bym się zbytnio nie przejmował. Pewnie dawali, więc wziął :fcp18 Co do śladów na kierownicy po niby wystrzelonej poduszce-każdy Mondas tak ma, pozdrawiam :fcp26

Pawel
11-01-2009, 17:55
W tą sobotę pojadę do Radomia zobaczyć tego mondziaka i napiszę w jakim jest stanie.

Piccolo_Jr
11-01-2009, 19:39
Zacznę od końca.
Nr 3-Podejrzanie niski przebieg, wręcz typowy dla handlarzy :fcp2
Nr2-Ten lifting, jak to ujął sprzedający to inny zderzak(chyba RS z halo) , białe migacze i zdaje się: przyciemnione lampy przednie. Jasny welur oznacza kłopoty :fcp5 Prawa przednia felga-nie wiem czy to zdjęcie, czy pocharatana :fcp9 Przebieg 187 tys. -nakładki na pedały były więc wymieniane, a i mieszek pod gajgą zmiany biegów podejrzanie świeży :fcp5

Co do nr 3 zgodzę się coś mało jak na diesla z 2001 aczkolwiek zdażają się wyjątki
Co do nr 3 aczkolwiek to możliwe to co do tych pedałów i mieszka nie był bym taki pewny w 100% czy wymienione - mój ma 170k km i zarówno pedały mieszek jak i kierownica wyglądaja podobnie.
Ale z beżową tapicerką bym nie brał - za duże prawdopodobieństo że się szybko brudzić będzie.