Zobacz pełną wersję : radio 2000 forda jak go wymontować !!!!??????


paw
14-06-2005, 11:44
radio fabryczne montowane chcęgo wymienić ale nie mogę go wyciągnąc coś go trzyma z tyłu nie wiem jak to zrobić błagam pomóżcie !!!! chyba nie muszę rozbierać całą konsolę!!! :572:

Jacek
14-06-2005, 19:46
Moze ktos go przykrecil od tylu do belki (ja tak kiedys sam zrobilem w tym samym modelu :wink: ). Wyciagnij poleczke spod radia, latarka w dlon i szukaj.

Witamy na Forum :)

gnacik
15-06-2005, 15:04
Oczywiscie do wyjmowania uzwasz oryginalnych "wyjmakow" do fordowskich radyjek. Bo bez tego troche ciezko...

szywi
11-07-2005, 22:34
A ja dzisiaj w bardzo prosty sposób wyjąłem moje orginalne radyjko fordowskie... Co prawda męczyłem się i kombinowałem około godzinki, ale poskutkowało :D
Opiszę krótko jak to zrobić:
Wystarczą dwa szpikulce długości 10cm (ja użwyałem szprych do rowerów) no jeszcze potrzeba trochę cierpliwości, bo od razu nie wyjdzie tak łatwo... :wink:
Teraz należy wepchnąć oba szpikulce w dziurki znajdujące się w radiu. Przypuśćmy że zaczniemy od prawej strony... wystarczy włożyć jakieś 4-5cm szpikulców i odchylić w stronę drzwi, to powinno spowodować odblokowanie zaczepu.
Teraz pozostaje nam trzymać w tej pozycji oba te druty lewą ręką, a prawą ręką łapiemy śrubokręt i do dzieła > :arrow: > wystarczy umiejętnie podważyć i radyjko powoli wyjdzie.
Jak wyjdzie już jedna strona, to z drugą nie będzie najmniejszego problemu :twisted:
jak widać nie potrzeba to tego żadnych wyjmaków :P
pozdro...

mam nadzieję że komuś to ułatwi sprawę... ;)

Radi_KRK
25-07-2005, 23:45
1) Mi pomogło Szywi - dzisaj wyjąłem swoje radio do naprawy, bo nie mogę go przyciszyć !
2) Czy ktoś nie wie, jak mam radio 3000 Traffic - ono jest bez segregacji kanałów, to czy jak założę inne w opcją segregacji kanałów to będzie ona obsługiwana ? Niby są w radiu dwie kostki - chyba jedna z nich z kablami od głośników i jej układ wskazuje na posegregowane kanały bo jest 8 przewodów, ale za to w radiu są tylko 4 bolce i teraz myślę, jak to w ogłóle gra ???

Jacek
26-07-2005, 00:51
Radi_KRK, to radio ma wyjscie tylko na dwa glosniki, dlatego ma z 8 tylko 4 piny. Instalacja radiowa w aucie jest przystosowana do radia z wyjsciem na 4 glosniki (stad 8 przewodow), wiec jak takie wlozysz to bedzie OK.

Radi_KRK
27-07-2005, 23:48
Dzięki Jacek - dzisiaj sprawdziłem dokładnie i kable w instalacji są zmostkowane na dwie pary głośników
****
Naprawiłem ściszanie radia - mogę już bez obaw pogłośnic ulubiony numer, bo potem będę mógł przyciszyć :). Wystarczyła wymiana gumki łącznikowej - myślałem, że są tam mikroprzełączniki