Zobacz pełn± wersję : MK3 słaba moc na 4 i 5 biegu


citi19
13-01-2009, 12:39
Witam
Mam fieste mk3 1991 i silnik 1.1i
Prosze o porade :)

Problem jest taki ze jak odpale auto na zmimym silniku i dam gazu to na 4000 tys. obrotow sie muli, na goracym silniku jest normalnie. I niby jest ok ale po przejechaniu kilku km auto na 4 biegu ma muła a 5 to juz pewnie by zgasł, ale po kilku km znow dostaje mocy i jest ok. i w trakcie jazdy jest taki bicie, tak jak bym w prawym kole ale czemu auto słabnie wtedy? Moze to przegub??
Dzis sprawdzałem cisnienie na cylindrach i wyszło ze jest na jednym 7 a na 3 pozostałych po 4 a podobno powinno byc od 10 do 13, a na odpalonym silniku kolega mi poradził abym wyjoł korek wlewu aleju i jak bedzie rzygac olejem lub smarem to znaczy ze klawiatura zaworów jest do naprawy, powiedzcie mi czy to jest to a jezeli nie to jakie moga byc jeszcze przyczyny ze auto jest takie słabe

stasiek49
13-01-2009, 15:32
zajechany silnik,remont jest nie opłacalny,czeka cię wymiana silnika

dresat
13-01-2009, 15:33
citi19,
cisnienie na cylindrach i wyszło ze jest na jednym 7 a na 3 pozostałych po 4 a podobno powinno byc od 10 do 13
Takie ci¶nienie, to stan agonalny silnika i klawiatura inna nic nie zmieni.
:fcp15

nasty_nasti
16-01-2009, 07:37
mnie też czekał remont silnika koszty miały wachać się ok. 1200zł ale znalazłem silnik i wymieniłem normalnie niebo a ziemia, a koszt wymiany silnika wszystkich płynów i filtrów plus silnik oczywi¶cie wyniosło mnie 800 zł i teraz pszczółka ¶miga jak trza. Tylko trzeba trafić na dobry silnik najlepiej z egzemplarza po wypadkowego który da się odpalic i posłuchać jak motor chodzi i sprawdzić ci¶nienie.