Zobacz pełną wersję : [Mk5] Pare pytań


KrzysSied
14-01-2009, 21:27
Chciałbym kupić mojej żonce autko Ford Fiesta [Mk5] 1999-2000r. (1.8 TDDi). Naczytałem się już o tym samochodziku sporo, ale że od sporo lepiej wiedzieć jeszcze więcej więc mam następujące pytania :
1) czy ten samochodzik ma pasek czy łańcuch rozrządu
2) czy silniczek w tym samochodzie rzeczywiście jest tak głośny jak o nim piszą (o moim w Mondeo [Mk3] też tak pisano a jest chyba cichszy od 1.9TDi VW)
3) jaki jest oryginalny rozmiar opon
4) jak rozpoznać czy jest kontrola trakcji (podobno jest - czy powinien być wyłącznik)
5) czym charakteryzuje się komputer w tym samochodziku (czy również średnie spalanie itd)
6) jeżeli ktoś takowym samochodem jeździ niech podzieli się opinią na temat tego samochodziku.
Z góry dzięki za odpowiedzi!!!

Marcin_Olsztyn
15-01-2009, 07:57
Gumki sa oryginalnie 185/55/14 - jesli na alufelgach to nie ma zamiennikow, jesli stalowe to mozna zalozyc tez 175/64 lub 165/65. Jest pasek rozrzadu (zestaw pasek+ rolki to jakies 200 zl). Co do kontroli trakcji to nie mam pojecia, ale ABS jest.

KrzysSied
15-01-2009, 16:51
dzięki za tą odpowiedź, ale oczekuję dalszych, szczególnie interesują mnie opinie użytkowników tego typu samochodów!!!

yacek _b
15-01-2009, 18:38
jako że kupujesz dizelka więc się nie wypowiem w sparawie silnika , co do innych spraw .... koniecznie sprawdź tylne nadkola ( same końce ) ruda najczęściej tam zaczyna swoje dzieło :fcp5
w zimie trochę wolno się nagrzewa kabina , klima o ile jest sprawna latem jest ok nieźle schładza , oponki 185/55/14( alu ) lub 165/65/14 . Dla kobietki niezłe autko ( gabaryty na miasto ) . Fotele na długie trasy raczej niewygodne ( dla faceta , za krótkie siedziska ) , sylwetka bardziej mi się podoba niż corsa B ( taka kaczucha , zwłaszcza na oponkach 185/55/14 :fcp3 ) , niezłe prowadzenie na zakrętach , fajnie się trzyma .
A i może być że do bagażnika dostaje się czasem woda , nie trzyma uszczelka szyby , lub uszczelnienie spryskiwacza.

KrzysSied
15-01-2009, 20:10
Znowu dzięki. Ale czy ktoś mógłby coś napisać o tym niby hałaśliwym silniku. Sam mam diesel'ka i wiem, że to musi trochę klekotać (i to jest czar tego silnika). Ale czy w tym samochodzie jest coś więcej???