Zobacz pełną wersję : Co wybrac Mondeo Mk IV czy audi A6 od 2005


Kusek
15-01-2009, 21:30
za niedlugo stane przed sytuacja kupna "nowego " auta- mysle tutaj nie nowka prosto z fabryki ale jakas rocznoa uzywke w przypadku mondeoMk IV, lub Audi A6 od roznika 2005
Interesuje mnie w tych autach to zeby byl diesel ,i zeby bylo wygodne.
Wiem ze mondeo moge kupic z malym przebiegiem ok 25ttkm, i bedzie to nowe auto,
Audi kusi mnie swoja sylweta i mocniejszym silnikem, niestety na minus musze dodac przebieg owego auta, bo rozpatruje zakup do ok15- 17tys ?.
Kupujac audi kupie auto z przebiegim ok 130ttkm, mondeo zas bedzie mialo ok 25-30ttkm, biorac pod uwage koszty utrzymania i innych tam - wychodza na w miare jednakowym pozimie,
Wiem ze MK IV ma swoje bolaczki , A 6 nie znam prawie wcale,1 znajomy tylko ma i do tej pory nie narzka.
Moze ktos cos moze doradzic?
Auto mam zamiar kupic ok kwietnia - maja, ale juz teraz zapoznaje sie z tematem.
Na forum A6 ciezko cokolwiek znalezc- bo to w miare mlode auto i nie ma zbyt wielu uzytkownikow

MacieqZST
15-01-2009, 21:49
Jeździłem A6 najpiękniejsze kombi według mnie :fcp1 coś wspaniałego klimat, dynamika, elastyczność, cisza, prestiż 3,0 TDI QUATTRO :fcp2

mikeber
15-01-2009, 21:50
Jeżeli zależy Tobie na prestiżu i jakości wykonania auta to bierz AUDI .
Audi to Audi - od zawsze bardzo dobre samochody, nie bez powodu są droższe i trzymają lepiej wartość niż jakikolowiek FORD.
Ford to segment niżej w jakości, prestiżu i niezawodności.
Lepsze będzie Audi i ... ale to już kwestia gustu .. ładniejsze :fcp2:
miałem już troche aut i mam też teraz i powiem szczerze że Forda już nie kupie :)

satanael
15-01-2009, 23:38
osobiście bym się nie zastanawiał i brał A6... Najlepiej 3.0TDI QUATTRO, 130 k na te auto to jest praktycznie nic moim zdaniem. Jeździłem ostatnio A8 wprawdzie, właśnie z silnikiem jak wyżej i powiem Ci że to inna bajka. Przejście z MKIII na auto tej klasy to wielka różnica. Po 1 wyciszenie po 2 wygoda po 3 te auta mają już bogate wyposażenia i na koniec ten silnik... Audi jest też ładniejsza i lepiej wykonana i nie traci na wartości jak ford, naprawde wiele przemawia za tą marką
pozdrawiam

Kusek
16-01-2009, 18:50
az tak duzego silnika nie chce miec , w aucie mysle o poj max 2,0 L ale na pewno diesel !
mialem juz kiedys Audi 80/B3 , potem A4/B5, i na zadne z tych aut nie moglem narzekac, z reszta Mondeo to tez moj drugi Ford , wczesniej byl Focus i tez nie mialem z nimi problemow.
Wiem ze Audi ma swoja klase, i jest bardzo dobrze wykonane, ale jest tez "chodliwym towarem", czego fordowi nie mozna zarzucic :fcp4
Porownujac te dwa auta, dochode do wniosku ze za sume ktora chce przeznyczyc na auto moge miec roczniaka forda lub 4-5 latka Audika, i co mnie najbardziej powstrzymuje przed Audi to fakt ze to auto bedzie mialo juz spory przbieg, i kazdy nastepny kilomertr = coraz wieksze wydatki powodowane przez zuzycie auta.
MkIV natomiast bedzie z malym przebiegiem i jeszcze na gwarancji - conajmniej do konca 2010 !
Wyposazenie aut bedzie wzglednie te same .

michu
16-01-2009, 19:22
wiesz, ja powiem Ci, że podobny dylemat mam - auto co prawda dopiero pod koniec roku, lub na początku następnego, raczej pewnie ta następna data, ale też się zastanawiam, czy nie lepiej wziąć prawie nowe auto klasy niższej (marki takie jak Ford, Mazda, Toyota) czy kupić takie 2-3 letnie BMW, MB, czy Audi (to ostatnie najmniej mnie akurat przekonuje)

trudna sprawa, ale to są auta z innej bajki trochę - dużo lepiej wykończone, wygłuszone, wyposażone itd.

Piccolo_Jr
17-01-2009, 10:35
Ja bym tam wziął forda szczególnie że mówisz że to prawie nówka i do tego na gwarancji by była a to ma niemałe znaczenie w awaryjnych obecnie samochodach :fcp4
Stawki ubezpieczeniowe też powinny byc chyba trochę niższe (chociaż to nie jest az tak wielki wydatek zeby to jakies duze znaczenie miało).