Zobacz pełną wersję : Rozglądam się za focusem II 2.0 benzyna lub diesel


airzocho
19-01-2009, 13:49
Panowie, szukam sobie autka za ok 30.000zł , z przebiegiem poniżej 100.000km.
Ostatnio zacząłem się poważnie zastanawiać nad focusem II.

W gre wchodzą tylko silniki 2.0. Rozglądałem się za tdci, ale po przeczytaniu kilku wątków zauważyłem, że spalanie tego silniczka jest na poziomie ok 11-12l/100.
Jeżeli to prawda, to pali tyle co benzyniak i nie ma różnicy jaki silnik wezme, bo oszczędność będzie żadna.

Proszę użytkowników focusówII z silnikami 2.0 benzyna/diesel o informacje na temat spalania w cyklu miejskim.
Jaki moment obrotowy mają te silniki, co sądzicie o autku poniżej? - dzisiaj jadę obejżeć, pozdrawiam.

http://otomoto.pl/ford-focus-focus-ii-2-0-tdci-i-wlasciciel-C7420074.html

michu
19-01-2009, 15:47
ja mogę się wypowiedzieć odnośnie mondeo

na trasie moje 2.0 ostatnio przy ecodrivingu pokazało średnio 6,1-6,4 L /100 km - ale to jest trasa i jazda z prędkością 90km/h

normalne spalanie średnie tego silnika to - 34 L gazu na 350km (średnio 30% miasto, 70% trasa) czyli jakieś 9,7 L - PB miałem 8,6

Ropki tdci wciąga średnio ok. 6,5 - 7 L więc różnica jest ok. 1,5 -2L

czy warto ?? nie wiem - biorąc pod uwagę ewentualną awaryjność diesla i praktycznie bezawaryjność (oczywiście chodzi mi bardziej o osprzęt silnika) Pb, a zwłaszcza koszty związane z naprawami to nie wiem sam

zawsze kwestia jest jak jeździsz - ostro ciskasz - benzynka swoje wciągnie, zdecydowanie jest większa różnica niż przy dieslu (wiem bo miałem chipowanego dizla). Przy benzynce spalanie może wzrosnąć 2x a przy dieslu zrobi się nie więcej niż 2L na 100km

Piccolo_Jr
19-01-2009, 16:40
Panowie, szukam sobie autka za ok 30.000zł , z przebiegiem poniżej 100.000km.
Ostatnio zacząłem się poważnie zastanawiać nad focusem II.

W gre wchodzą tylko silniki 2.0. Rozglądałem się za tdci, ale po przeczytaniu kilku wątków zauważyłem, że spalanie tego silniczka jest na poziomie ok 11-12l/100.
Jeżeli to prawda, to pali tyle co benzyniak i nie ma różnicy jaki silnik wezme, bo oszczędność będzie żadna.

Gdzie ty żeś się takich pierdół naczytał że TDCI tyla pali :573: ??
W jeździe tylko i wyłącznie w mieście i to zakorkowanym (np Warszawa, Poznań) taki silnik może spalić max 9-10 l(przynajmniej w nielekkim Mondeo) Przeważnie palą średnio 8,5 - w mieście oczywiście. Najciekawsze i najfajniejsze w dieselku jest to że na autostradzie nawet przy prędkościach zbliżonych do maksymalnych nie wychodzi poza wartości spalania w mieście :fcp2
Jak boisz się awarii - nie kupuj diesla, wtryski i dwumasa to elementy eksploatacyjne - po jakimś tam przebiegu padną (dwumasa przeważnie w okolicach 100-150 tys. km, do wtrysków nie ma reguły - mogą przeżyć znacznie więcej).
Co do przebiegu to te 100 tys. to tyle co nic przynajmniej dla diesla więc tego kryterium bym się tak sztywno nie trzymał (szczególnie że sporo aut na rynku ma kręcone liczniki niestety...).

arr
19-01-2009, 16:53
Silnik 2,0 TDCI w Focusie MKII jest to inny silnik niż w Mondeo MKIII. Ma on 136KM, jest to zupełnie inna konstrukcja, koncernu PSA. Podobno nie ma bolączek typu wtryski itd..., ale psuć coś tam zawsze się musi. Niech się wypowiedzą ci co jeżdżą z takim silniczkiem. Wszystko zależy od tego jakie robisz przebiegi.

Piccolo_Jr
19-01-2009, 17:24
Nie no ja wiem że to inna jednostka ale jak widzę takie pierdoły że 11-12 l na sto to mnie wnerwia - tyle to może benzynka palić i to przy naprawdę dobrych wiatrach.

michu
22-01-2009, 19:42
to się zgodzę, bo 12L to mi moje 2.0 w mondku przy klimie w mieście pali i to gazu