Zobacz pełną wersję : Jaki olej ? Fiesta 1.1 rok 93


MaciejW
20-06-2005, 12:45
Witam wszystkich, proszę o porade niedawno zakupilem fordzika fiesta 1.1 ,wiec musze wymienic w nim olej, filtet itp.pytanie na jaki mineralny czy pólsynetyk,czy są jakies specjalne do forda,? czy ma to jakies znaczeniee ?

Pawel
20-06-2005, 18:51
To zależy co było wcześniej wlane i jaki przebieg. Ja wlałbym jakis fordowski półsyntetyk, albo mineralny XR+.

MaciejW
20-06-2005, 19:40
To zależy co było wcześniej wlane i jaki przebieg. Ja wlałbym jakis fordowski półsyntetyk, albo mineralny XR+.

Przebieg, wedlug licznika to 120 tys. na oko nie widac nigdzie zadnych wyceków silnika w wszystko spox ,no i wlasnie nie mam pojecia co bylo wczesniej wlane,wiec nie wiem czy zaryzykowac i zalac pólsyntetykiem czy lepiej jednak minerala?

Pawel
20-06-2005, 19:46
jesli nie masz wycieków i silnik jest suchy z każdej strony, to wlałbym półsyntetyk fordowski Formula E 5W30. ogólnie to ciezko stwierdzic co ma teraz wlane, może jest gdzieś w papierach, albo w komorze silnika napisane. Możesz tez spytac poprzedniego właściciela.
Albo nie ryzykować i wlać lepszy mineralny. Ford robi dwa rodzaje, XR+ i jeszcze jeden, tylko nie pamietam który jest lepszy.

MaciejW
21-06-2005, 06:49
jesli nie masz wycieków i silnik jest suchy z każdej strony, to wlałbym półsyntetyk fordowski Formula E 5W30. ogólnie to ciezko stwierdzic co ma teraz wlane, może jest gdzieś w papierach, albo w komorze silnika napisane. Możesz tez spytac poprzedniego właściciela.
Albo nie ryzykować i wlać lepszy mineralny. Ford robi dwa rodzaje, XR+ i jeszcze jeden, tylko nie pamietam który jest lepszy.

Dzięki ,
:)