Zobacz pełną wersję : [mk1]focus -problem z wyborem silnika -moc ?


bioly25
22-01-2009, 08:10
witam, zastanawiam się nad kupnem focusa mk1 od 2000 roku i pytanko moje jest takie jaki ten silnik diesla wybrac?? czy wogóle diesel jest dobrym wyborem i czy silnik 1.8 90koni da rade w tym samochodzie, jak z dynamiką przy 90 konnym dieslu ?? podaje przykłądowy link http://www.allegro.pl/item536497463_okazja_focus.html , czy juz lepiej zasadzać sie na tdci 115konnego ?? ale prosze o opinie na temat tego 1,8 90 koni diesla ?? pozdro i jak z cześciami .

Piccolo_Jr
22-01-2009, 12:17
Moim zdaniem 90 konny diesel da radę ze spokojem skoro 100 konną benzyna 1.6 można spokojnie poruszać się tym samochodem. Chociaż ja osobiście wolałbym mocniejszą motorownię ale TDDi tez da się jeździć.

bioly25
22-01-2009, 12:37
po przeczytaniu tego dziwnego forum dochodzę do wniosku ze focus chyba będzie marzeniem, a skupie sie na jakimś VOLKSWAGENIE. ciężkie ale prawdziwe

Piccolo_Jr
22-01-2009, 12:51
A co cię tak na tym forum do focusa uprzedziło :fcp2 ?

PS. Co do tej foki z linka to mogła być kopnięta w tyłek bo tak średnio spasowane są zderzak i klapa(takie mam wrażenie) - tyle że nawet w ASO nie potrafia tego porządnie po stłuczce zrobić...
A ogólnie z wyglądu to jak zadbany ciekawy egzemplarz wypada.

bioly25
22-01-2009, 13:18
A co cię tak na tym forum do focusa uprzedziło :fcp2 ?

PS. Co do tej foki z linka to mogła być kopnięta w tyłek bo tak średnio spasowane są zderzak i klapa(takie mam wrażenie) - tyle że nawet w ASO nie potrafia tego porządnie po stłuczce zrobić...
A ogólnie z wyglądu to jak zadbany ciekawy egzemplarz wypada.d


Z tego co wyczytałem to dużo palą -diesle i benzyniaki -- poco ma się wozić foczką co wezmie mi 7,8,9,10 litrów ropy,jak moge golfem 4 co mi chapsnie 5.5, 6 ,6.5 l ?

Piccolo_Jr
22-01-2009, 13:36
W takim razie kup golfa - tylko się nie zdziw jak Ci będzie palił podobnie (zajrzyj sobie na forum golfa na tematy o spalaniu...) :fcp2 :fcp14

Co do spalania w foce diesel w mieście będzie palił ok 8 litrów z wachnięciami o około litr w górę lub w dół w zależności od wielkości miasta, jego zakorkowania i stylu jazdy, w trasie ok 6 - 6,5 też z wachnięciami zaleznymi od stylu jazdy(do ok 8 - 9 litrów max przy napprawdę wysokich prędkosciach które rozwijac wolno tylko na niemieckich autostradach - i też nie wszyskich :fcp4 ).