Zobacz pełną wersję : Wymiana żarówek w reflektorach przednich Fiesta 99' MKV


marek0c
29-01-2009, 11:18
Witam.
Czy ktos juz mial podobny problem? mianowicie: chce zmienic zarówki w reflektorach przednich ale za nic nie moge sie do nich dostac. Pomijam juz, ze ze wzgledu na male wymiary auta jest tam dosc ciasno, ale jak otworzyc reflektor bez wykrecania go i rozbierania polowy samochodu? Taka potrzeba moze zajsc powiedzmy na trasie, wiec musi byc na to jakis sposob.
Prosze o pomoc.

MULAN
29-01-2009, 14:51
Witam.
Czy ktos juz mial podobny problem? mianowicie: chce zmienic zarówki w reflektorach przednich ale za nic nie moge sie do nich dostac. Pomijam juz, ze ze wzgledu na male wymiary auta jest tam dosc ciasno, ale jak otworzyc reflektor bez wykrecania go i rozbierania polowy samochodu? Taka potrzeba moze zajsc powiedzmy na trasie, wiec musi byc na to jakis sposob.
Prosze o pomoc.

Jak chcesz wymienić je po ludzku, to nie obejdzie się bez zdjęcia grilla i odkręcenia całych reflektorów, w sumie do odkręcenia 6 śrubek. Inaczej nie zdejmiesz tych kapslów a nawet jak ci się uda to wymiana w takiej sytuacji jest mało komfortowa :fcp5

rufus295
29-01-2009, 15:09
Kiedyś przy okazji wymieniali mi w warsztacie żarówke w lewym reflektorze to nie dosyć że zajeło to gościowi 45min to jeszcze popsuł regulacje reflektora. Ostatnio sam wymieniałem 4 szt w dwóch reflektorach(odkręcając gril i lampy i zajęło mi to 20min :fcp1 . Wierz mi że w trasie łatwiej reflektor wyjąć niż kombinować od środka.

MULAN
29-01-2009, 15:23
Wierz mi że w trasie łatwiej reflektor wyjąć niż kombinować od środka.

Dokładnie

jareczek1980
30-01-2009, 09:13
w golfie V trzeba zdejmowac zderzak

Pyra20
30-01-2009, 20:18
Sciagasz gril, odkrecasz lampe, kazda ma 3 sruby i wymieniasz. 10 min roboty :)

Yotomeczek
30-01-2009, 21:30
Sciagasz gril, odkrecasz lampe, kazda ma 3 sruby i wymieniasz. 10 min roboty :)

Albo jedziesz do serwisu Forda i płacisz 90PLN za wymianę (łącznie z żarowką i ustawieniem reflektora) :fcp27