Zobacz pełną wersję : MKIII zamiana - welur na skore


wojtekor
01-02-2009, 20:03
gadalem dzis z ludzmi z serwisu i powiedzieli mi ze maja na czesci scorpio ze skorzanymi siedzeniami, proponuja mi niezla cene i chca moje welury w rozliczeniu. zasatanawiam sie nad podmianka tylko problem wg. mnie jest taki ze te 'skorkowe' siedzenia sa podgrzewane a moje obecne takiej opcji nie maja.
Czy mozna bez obaw przelozyc te podgrzewane siedzenia do mojego scorpio bez stresow?
Boje sie ze przerabianie wszystkiego tak by te podgrzewane siedzenia u mnie dzialaly moze byc zbyt duza ingerecja w cala elektryke...

Jak to wszystko wyglada? Jak bardzo to skomplikowany proces? Ufam ludziom w serwisie tylko wole uslyszec zdanie tych co np. tak juz robili i wiedza czy po takim przeszczepie nie ma jakichs powiklan...

J@nkes
01-02-2009, 20:22
podmianka fizyczna siedzeń to wyjmujesz jedne wkładasz drugie, tylko ważne aby z sedana do sedana, kombi do kombi, a elektrykę łatwo podłączyć, potrzebna wiązka z przekaźnikiem, przełączniki i część podłokietnika, ale narazie możesz podmienić bez podłączania podgrzewania.

J@nkes
01-02-2009, 20:23
podmianka fizyczna siedzeń to wyjmujesz jedne wkładasz drugie, tylko ważne aby z sedana do sedana, kombi do kombi, a elektrykę łatwo podłączyć, potrzebna wiązka z przekaźnikiem, przełączniki i część podłokietnika, ale narazie możesz podmienić bez podłączania podgrzewania.

wojtekor
01-02-2009, 20:25
J@nkes, dzieki za info... A gdyby podpinac je bez ogrzewania to dalej mozna podpiac sterowanie elektryczne fotelem?

J@nkes
01-02-2009, 20:32
od ogrzewania masz osobne wtyczki, od sterowania osobne.

Te co masz w aucie są w full elektryce?? a te skórzane sa jakie??

wojtekor
01-02-2009, 20:36
tych skorzanych jeszcze na oczy nie widzialem. przytrzymuja je dla mnie do srody jak pojade na konserwacje podwozia, ktora zaleciles, i wtedy sie okaze. Wiem tylko, ze sa podgrzewane.
Te obecnie zamontowane u mnie sa full elektryczne, tak mi sie wydaje, chyba ze jest jakas wyzsza wersja niz takie, regulowane gora/dol fotel i oparcie i z tymi funkcjami zapamietywania polozenia siedzen...

tomiscorpio
01-02-2009, 21:21
A mozesz zdradzic jaka jest ta atrakcyjna cena , jedynie ze jstes pewny pewny ze to atrakcyjna to spoko.


Janskes napisal wszystko , tylna kanapa sedan do sedana , kombiacz do kombiacza.

Jedynie ze w full elektryce te skory to troche wiecej rzezbienia jest.

wojtekor
01-02-2009, 22:05
tomiscorpio, atrakcyjna cena to 100? z zamontowaniem, podobno skory za w stanie idealnym [ale jak mowilem jeszcze ich nie widzialem] od tego odjac 30? za moje welury i za 70? bede mial sliczne skorkowe wnetrze :)

wojtekor
01-02-2009, 22:06
a w moim odczuciu cena dobra bo na ebay'u takie w faktycznie idealnym stanie siedzenia widzialem przed chwila za 145?...

tomiscorpio
01-02-2009, 22:13
No tak za 600zl idzie spokonie kupic w full prądzie. Wiec 70 funtow z zamontowaniem to faktycznie spoko cena.

Tak poprostu z troski pytalem. Pozdrawiam :fcp29 :fcp29 :fcp29

wojtekor
01-02-2009, 22:22
tomiscorpio, dzieki za troske. dobrze wiedziec ze ktos tu uwaza by innym nie stala sie krzywda :fcp29

tomiscorpio
01-02-2009, 22:40
Strasznie mnie spienia zdzieranie z ludzi.

Kumam ze pewnych rzeczy nie idzie robic taniej , lub ktos musi zarabiac sprawa oczywsita.

Lecz tak jak moj znajomy kupil scorpio i mechanik (niby dobry) zaproponowal mu ze oryginalne platynowe swiecie zalatwi za 65zl za sztuke.

Jak w serwisie kosztuja 45zl a w ford sklepie te same oryginalne 29zl

Dlatego pomyslalem ze to zadna mega osobista sprawa wiec tak zapytam.

Pozdrawiam :fcp29

wojtekor
01-02-2009, 22:56
pytaj, pewnie pytaj bo to tylko mi moze na dobre wyjsc :)
zreszta, chyba juz przy kazdej okazji bede podawal kwoty o jakie by mialo chodzic, to w razie czego zawsze ktos mnie objedzie zem debil rozrzutny :D

Chociaz tak jak mowie ufam ludziom z tego serwisu gdy chodzi o jakosc i uczciwosc bo szefem tego balaganu jest brat mojego wspolnika, ale nie zaszkodzi zawsze sie upewnic tutaj czy przypadkiem to co dla wg. nich jest preferencyjna cena w rzeczywistosci jest norma u wszystkich...

Swoja droga, to tanie jak diabli te wnetrza skorzane, liczac nawet po najwyzszych cenach... Pamietam czasy jak za wnetrze do starej [wtedy prawie nowej] c-klasy trzeba bylo wylozyc 2500?...

tomiscorpio
01-02-2009, 23:04
fakt do scorpio skora jest tania jka barszcz , bym nawet powiedzial ze jak za darmo prawie.

Rafał A.(antek)
01-02-2009, 23:06
jesli masz w prłnej elektryce z pamiecia fotele to nie sadze zeby byly niepodgrzewane....

wojtekor
01-02-2009, 23:07
a jak sie o nia dba to zaloze sie, ze trwalosc ma zblizona badz taka sama jak produkty Mercedesa czy innych...

wojtekor
01-02-2009, 23:08
Rafał A.(antek), no wlasnie nie sa podgrzewane... nie ma tych guziczkow na podlokietniku...

wojtekor
01-02-2009, 23:11
albo i te siedzenia nie sa oryginalne [czyt. nie z tego egzemplarza] chociaz watpie bo wlasnie w papierki patrze i w historii nic nie ma o ewentualnych zmianach foteli...

tomiscorpio
01-02-2009, 23:28
Wlasnie dziwne full prąd z pamiecia i bez grzania??

wojtekor
01-02-2009, 23:40
no tak jak mowie... nie ma grzania. Bo jak rozumiem jak by bylo grzanie to mialbym w na podlokietniku, po dwoch stronach guziki do podgrzewania... chyba ze cos myle...

tomiscorpio
02-02-2009, 00:14
Nie no dobrze mowisz.

Jestem ciekaw czy wystepowala wersja z full pradem a bez grzania.

Moze zmieniane fotele czy co.

Vin prawde powie , ja akurat w tym momencie nie mam jak sprawdzic bo moj MC padl.

wojtekor
02-02-2009, 00:27
ciemno jak w pupci niemowlecia i nie mam jak vinu spisac teraz, zle sie zrobi...
A jak poznac [o ile to mozliwe] czy fotele byly zmieniane czy nie...? albo inaczej gdzie wykukac czy aby np. nie ma w nich podgrzewania tylko sa z innego egzemplarza ogrzewanie nie jest podpiete?
bo tak jak mowie, nie mam nigdzie kwitu ktory by mowil o tym, ze zostal kupiony czy wstawiony komplet siedzen... a kwitki w historii sa nawet na zarowki...

wojtekor
02-02-2009, 00:34
swoja droga jak jestesmy przy wyposazeniu, to kto mi powie czym u diabla sie rozni wersja GHIA od GHIA-X...
moj piekny samochodzik ma odznake GHIA-X i tak tez ma wklepane w dowodzie rejestracyjnym, a nigdzie nie moge znalezc jak to roznica w porownaniu do zwyklej wersji GHIA.... a ciekawosc mnie zzera...

Rafał A.(antek)
02-02-2009, 01:07
vin....
jak masz ful pad az sie wierzyc nie chce ze nie ma grzania ale moze jest instalacja do tego :)

wojtekor
02-02-2009, 01:26
Rafał A.(antek), vin jak mowilem, jutro... teraz ciemno a auto na podjezdzie stoi.

J@nkes
02-02-2009, 06:39
Boczki drzwi przełóż obrazu na takie od wersji skórzanej i poduszeczkę podłokietnika.

wojtekor
02-02-2009, 12:37
Tak, tak... wszystko jest w komplecie podobno...

vin bedzie popoludniu dzisiaj ;)

pepicosi
02-02-2009, 16:42
kiedyś widziałem takie coś i były kable ciachnięnte :fcp5 bo chyba gość niedopłacił to mu obcieli :fcp3 ale napewne niema w elektryce i bez grzania :fcp1

wojtekor
03-02-2009, 12:32
z lekkim opoznieniem ale oto VIN: [ocenzurowano]
pepicosi, mnie sie co raz bardziej wydaje, ze tutaj ktos przeprowadzil taki sam manewr... chociaz zadne kabelki pod fotelem nie zwisaja...

wojtekor
03-02-2009, 23:24
swoja droga jak jestesmy przy wyposazeniu, to kto mi powie czym u diabla sie rozni wersja GHIA od GHIA-X...
moj piekny samochodzik ma odznake GHIA-X i tak tez ma wklepane w dowodzie rejestracyjnym, a nigdzie nie moge znalezc jak to roznica w porownaniu do zwyklej wersji GHIA.... a ciekawosc mnie zzera...

ponawiam pytanie... ;)

Struna
03-02-2009, 23:32
zrób foto tej odznaki. Były Ghia Ultima ale żeby X to raczej nie.

wojtekor
04-02-2009, 03:26
foto wstawie pewnie w czwartek, bo jutro dosc dlugi serwis sie zapowiada, jakoze jeszcze narzeczona przywalila dzis w jakis wiadomy tylko sobie sposob bakiem o cos i sie wgniecenie zrobilo i zaczal ciec ;( wiec jeszcze bak jutro najprawdopodobniej do wymiany idzie...

wracajac do odznaki to nim wstawie foto powiem tylko ze wyglada ona jak kazda z ta tylko roznica ze jest ten X; czyli na tylnych drzwiach jest napis SCORPIO a pod nim Ghia-X. I nie jest to dolepione ani nic, tylko jedna cala odznaka w drzwiach. Poza tym ow X widnieje rowniez w dowodzie rejestracyjnym... Na ebay tez dzis widzialem wersje Ghia-X, wiec to nie tylko u mnie cos takiego jest...

Rafał A.(antek)
04-02-2009, 09:42
zrób foto tej odznaki. Były Ghia Ultima ale żeby X to raczej nie.eh panie wszystkowiedzacy

Wg wyposazenia to taka uboższa Ghia, kiedys "GL" - ka, czyli sredni poziom wyposażenia. Oprocztego co zwykla Ghia ma:

Centralneotwieranie okien i szyberdachu
Nakładke chromowana na wydech
Alufelgi 15
Radio ford 6000
Opoznione wyłaczania swiatelka wewnatrz
Kierownice skorzana
El szyberdach

Struna
04-02-2009, 13:36
Rafał A.(antek), nie uważam się za kogoś, kogo starasz się zasugerować, dlatego też napisałem, że raczej nie bo sie nie spotkałem z takim oznaczeniem.

wojtekor
04-02-2009, 17:23
Rafał A.(antek), to dokladnie taka odznaka, dzieki za wytlumaczenie co sie za nia kryje... i nie gryzc sie tu ze Struna, w moim watku ;)

Niestety autko okazuje sie ze nie wroci dzis od mechanika... Tak jak myslalem bak kwalifikuje sie tylko do wymiany po tym uderzeniu i trzeba bedzie poczekac pewnie do jutra az przyjdzie... :567: ale ogolnie mowia, ze moglo sie to gorzej skonczyc...

nk3
15-02-2009, 17:14
zapraszam do lektury:
http://www.fordscorpio.co.uk/specifications.htm

pozdrawiam

wojtekor
15-02-2009, 22:20
nk3, jak widzisz podana przez Ciebie strone mam w swojej stopce ;)

nk3
16-02-2009, 11:34
wiem, że masz podany link :)
ale najwidoczniej nie przeglądałeś specyfikacji skoro pytałeś o ghia-x.

wojtekor
17-02-2009, 00:21
nk3, link dalem w podpisie pozniej niz mialem problem ;P