Zobacz pełną wersję : Ford Mondeo MK 1,5. Czyli coś dla posiadaczy Mondeo MK I.


Marq
25-06-2005, 20:00
Zauważyłem dziś na mieście nietypowego Mondeo. Wyglądał jak przejściówka pomiędzy Mondeo MK I i MK II. Jako, że sam jeżdże MK I, zaczepiłem gościa żeby z nim pogadać.

Ale może od początku... Otóż standardowe Mondeo MK I w wersji Hatchback (tak go zauważyłem od tyłu, jednak gdy do niego dojechałem zatrzymując sie na światłach i spojrzałem od przodu, to aż potem zapomniałem ruszyć na zielonym :mrgreen: ). Jednak jak się spojrzało na niego od przodu to wyglądał jak MK II. Ciekawe nieprawdaż?

Okazało się, że jest to własna przeróbka tego samochodu przez właściciela. Chociaż trudno to nazwać przeróbką, bowiem właściciel wymienił tylko przedni zderzak, reflektory wraz z atrapą chłodnicy, pokrywę maski i oba przednie błotniki. Ponoć jest to możliwe bez żadnych przeróbek, bowiem elementy - nazwę je połączeniowe z resztą samochodu - czyli błotniki i maska mają identyczny profil zarówno w MK I jak i w MK II i idealnie pasują po zamontowaniu. No nie powiem dość ciekawie i oryginalnie to wyglądało. Jedyna rzecz, którą trzeba było przerobić to kostki do refletorów (muszą być te od MK II). Cała reszta pod maską nie wymaga żadnego przerabiania. I po sprawie.

Przyznacie, że to dość fajne zjawisko takie Mondeo MK 1,5 (tak to umownie nazwałem). :)

Pozdrawiam.

tommus9
25-06-2005, 22:13
no ciekawe... :) ja mam znajomego co starego puchacza zrobil na okulara- wyglada bardzo dobrze ale cos go zdradza- jest troche wezszy i ma wyzej dach ale tak to duzo pracy w niego wlozyl- sam robil zderzaki itd do tego wkladal klime elektryke i GPS :) :)

jagrall
10-08-2005, 15:43
w katowicach swego czasu jeździł merc w124 coupe z przodem i tyłem od okulara w210. jakoś mi to dziwnie wyglądało, ale te mondeo chętnie bym zobaczył. swoją drogą niektóre firmy robiły takie mistyfikacje seryjnie. np. golf III cabrio w ostatnich latach produkcji miał przód od golfa IV, wnętrze chyba też ale tego nie jestem pewny

tommus9
29-08-2005, 09:48
Zauważyłem dziś na mieście nietypowego Mondeo. Wyglądał jak przejściówka pomiędzy Mondeo MK I i MK II.
Widze ze ten pomysl podlapalo wiecej osob bo w tym miesiacu widzialem 2 takie wynalazki ;) Oczywiscie sa tam male problemy ze spasowaniem blotnikow i zderzaka- wiec nie zawsze to bedzie dobrze wygladac...
Pewne jest to ze auto zwraca na siebie uwage i napewno seryjnym nazwac go nie mozna :)

jagrall
29-08-2005, 13:42
to taki rodzaj tunningu ;-)

tommus9
29-08-2005, 13:51
jagrall, mowi sie tjjjjunink- zapomniales??? :D :D :D

jagrall
29-08-2005, 16:18
niech mnie kule biją, rzeczywiście :-)

EC Tuning
03-09-2005, 08:20
a moze sie mówi profeszional tjjjunink :D

Danio
13-09-2005, 23:21
w katowicach swego czasu jeździł merc w124 coupe z przodem i tyłem od okulara w210. jakoś mi to dziwnie wyglądało, ale te mondeo chętnie bym zobaczył. swoją drogą niektóre firmy robiły takie mistyfikacje seryjnie. np. golf III cabrio w ostatnich latach produkcji miał przód od golfa IV, wnętrze chyba też ale tego nie jestem pewny

wiem który ...wyglądał ciekawie choć miał kijowo lakier położony...teraz go przemalowali z bordowego na srebrny ..takie przeszczepy fajna sprawa jeśli sie jeszcze do tego doda xenonki z nowszego modelu :)