Zobacz pełną wersję : [S-MAX 2006-2015] Grzana szyba a antyradar


arczi_75
03-02-2009, 08:37
Witam! Mam pytanie do forumowiczów - czy macie jakieś doświadczenia z czułością antyradarów przy grzanej szybie. Od kilku tygodni mam Maxia i zauważyłem wyraźny spadek wykrywania sygnałów przez antyradar.

blair7
03-02-2009, 21:52
raczej nie zauwazylem by taka szyba wplywala na skutecznosc tego urzadzenia, a jezdzilo w pumie i cougarze z grzana szyba

jerryd
04-02-2009, 13:07
Nie ma wpływu, przynajmniej ja nie zauważyłem żadnego spadku czułości używając "maszynki" w Mondeo (2 lata) z grzaną szybką (aktualnie w S-Max'ie) a innymi autkami bez podgrzewanej, których używałem na przemian. Mocowanie na desce rozdzielczej w okolicach słupka lub pod osłoną przeciwsłoneczną.

arczi_75
04-02-2009, 13:45
Ja zamontowałem obok lusterka wstecznego i lipa. Tam gdzie dotychczas wyłapywało większość nawet mylnych sygnałów od czujek w drzwiach przesuwnych np. stacji benzynowych teraz wykrywalność spadła o ok. 80 % (załamka). Od 3 dni w pewnym miejscu w skrzynce jest fotograf i sygnał pojawia się dopiero po najechaniu na jego wysokość więc zdecydowanie za późno. Mam Bel RX 65 i do tej pory w Octawce sprawował się bez zarzutu. Myślę właśnie nad zamontowaniem go w okolicach słupka tam gdzie jest puste pole szyby bez elementów grzejnych. Nie wiem czy to pomoże, ale chyba warto spróbować.

blair7
04-02-2009, 13:57
moze dlatego ze lusterkiem jest taki filtr (siateczka) i moze to blokuje CI sygnal

wit007
04-02-2009, 13:59
To troche co innego, ale nawigacja w pda dziala slabo z ogrzewaniem - lekarstwem jest wlasnie przyklejenie uchwytu na szybce w przednim slupku i dziala elegancko. Mysle ze i antyradar bedzie czul sie tam lepiej.

arczi_75
04-02-2009, 18:57
Macie rację robiłem próbę przy lewym słupku i jest dużo lepiej. Podczas najbliższej wizyty w ASO zlecę poprowadzenie zasilania dodatkowo właśnie tam. Trzeba tylko pomyśleć nad zamaskowaniem sprzętu, żeby się tak nie rzucał w oczy :569:

drinks
14-02-2009, 21:25
a ja ci powiem trochę inaczej - kupiłem kiedyś Whistlera (czy jakoś tak) za chyba 600 pln, jeździłem z nim z pół roku i stwierdziłem, że szkoda czasu, lepsze i skuteczniejsze bez porównania jest CB.
Anty wył przy każdej stacji benzynowej a czasem całkiem bez widocznej przyczyny, na suszarki reagował z max 200m i generalnie wielką pomocą nie był.

arczi_75
16-02-2009, 12:45
Powiem Ci Drinks w ten sposób, że antyradarek nie jest urządzonkiem przeznaczonym do wykrywania suszarek ponieważ w momencie puszczenia wiązki w Twoim kierunku jest już dokonywany pomiar i po imprezie. Tu masz rację CB jest w większości skuteczne. Ale jedziesz w nocy gdzie wiekszość rzeczy jest gorzej lub całkowicie niewidocznych - a chodzi mi w tym momencie o fotoradary. W większości przypadków CB jest za mało skuteczne a dobry antyradarek może Ci wtedy uratować skórę. W zasadzie nie tylko w nocy ale w nowym nieznajomym terenie zwłaszcza w tej chwili kiedy ustawiają nowe skrzynki, z których 99 % jest pustych antyradarek się przydaje. Ja mam też mimo posiadania CB i antyradarka jedną zasadę - przy skrzynkach zwalniam bo nie we wszystko ślepo ufam. Mając na myśli dobry antyradarek mówimy o kosztach raczej grubo ponad 1000 zł. Urządzonka za kwoty niższe z reguły mają 2 wady albo wykrywają wszystkie sygnały razem z fałszywymi i piszczy w samochodzie na okrągło albo nie wykrywają 90 % tych właściwych. Inaczej stwierdzając antyradarek jest dobrym uzupełnieniem CB ale nigdy go nie zastąpi.

drinks
17-02-2009, 20:27
Arczi, szanuję twoje zdanie ale się a nim nie zgadzam :fcp2
Jeśli używasz CB to wiesz, że o większości aktywnych "śmietników" dowiesz się z radyjka, a skoro jesteśmy zgodni że na suszarki to żadne rozwiązanie to jak dla mnie antyradar to zwyczajnie strata kasy.
Mamy podobne podejście do stacjonarnych bo ja też z ostrożności zwalniam przy prawie każdym takim radarze, tym bardziej nie widzę potrzeby katowania się słuchaniem ciągłych pisków antyradaru.
Nie miałem anty z najwyższej półki więc tu nie mam doświadczenia, ale ten ze średniej półki był zwyczajnie nieprzydatny, dla mnie CB załatwia całośc tematu, choć oczywiście nie ma rozwiązań idealnych i ostrożności nigdy za wiele :fcp2