Zobacz pełną wersję : [Mk2]Opłaca się?


ufosi
05-02-2009, 15:48
Witam,

Zamierzam kupić auto dokładnie to Ford Mondeo, chciałbym coś koło rocznika 98, 99, lecz znalazłem do sprzedania w sąsiedniej miejscowości za 8,500zł (na 8,300 spuścił):
Ford Mondeo Mk2 96/97r. GHIA
- Komputer pokładowy (ten po prawej strony tablicy rozdzielczej, zegarek ma normalny, nie ten szeroki)
- 2 x El. szyby
- El. lusterka
- Fotel elektrycznie regulowany (czy podgrzewany to nie jestem pewien)
- Podgrzewane szyby przód i tył
- 2.0 Benzyna 16V
- Alufelgi
- 116 000km przebiegu (rzekomo, wiadomo jak to jest...)
- Wygląda na zadbane auto
- Rzekomo rozrząd wymieniany (rachunku za to nie ma)
- Auto jest sprowadzone, opłacone, gotowe do rejestracji

Opłaca się go brać czy nie? Jeśli o czymś zapomniałem to powiedzcie a jeśli znam odp. na to pytanie to dopiszę. Chciałbym kupić auto tak do ok. 8,000zł

braciak
05-02-2009, 15:59
Jak dla mnie troche biednie wyposazony i benzynka troche spali, chyba ze zagazujesz ;]

ufosi
05-02-2009, 16:09
A właśnie, jakie jest spalanie poszczególnych silników, bo nie wiem jaki brać...
Na MK2 mi się wydaje, że wyposażenie jest dobre, prawie FULL chyba...

A zapomniałem dodać, że to silnik Zetec - 16v

Mały update tego co sobie przypomniałem.

boropi
05-02-2009, 16:42
Witam,

- Komputer pokładowy (ten po prawej strony tablicy rozdzielczej, zegarek ma normalny, nie ten szeroki)
- 2 x El. szyby
- El. lusterka
- Fotel elektrycznie regulowany (czy podgrzewany to nie jestem pewien)
- Podgrzewane szyby przód i tył
- 2.0 Benzyna 16V
- Alufelgi
- 116 000km przebiegu (rzekomo, wiadomo jak to jest...)
- Wygląda na zadbane auto
- Rzekomo rozrząd wymieniany (rachunku za to nie ma)
- Auto jest sprowadzone, opłacone, gotowe do rejestracji

Opłaca się go brać czy nie? Jeśli o czymś zapomniałem to powiedzcie a jeśli znam odp. na to pytanie to dopiszę. Chciałbym kupić auto tak do ok. 8,000zł


Coś za mały ten przebieg, przy tym roczniku to nawet mniej niż 1000 km miesięcznie, a u niemców jest gdzie jeździć.
Poza tym co to za rocznik 96/97, albo 1996 albo 1997 z tego co pamiętam nie było łączonych lat.
Skoro auto ma tak mały przebieg to po co ktoś wymieniał rozrząd?

Handlarz skręcił licznik i jeszcze pewnie może coś innego ukrywać przed kupującymi.
PS
Kupiłem swojego we wrześniu z przebiegiem 230 000, nie mam 100% pewności że jest oryginalny, ale z dużym prawdopodobieństwem mogę tak przypuszczać.
W sumie przebieg rzędu 250k km w aucie 10 letnim to nie jest tragedia. Mondeo to nie duży fiat który do 200k km tylko dojeżdzał a potem kapitalka, te silniki do 350 000 i więcej dają radę.
Gotowy do rejestracji czyli ewentualnie opłacone cło ?

Do tego dolicz 160 zł urząd skarbowy
Do tego dolicz 500 zł ekolodzy.

Zauważyłem że bez klimatyzacji ? teraz to podstawa, jest coraz cieplej.

2 PS
Trochę drogo chyba jak za ten rocznik i wyposażenie, ale nie śledzę na bieżąco cen i może jest to już efekt drożejącego euro i cena nie jest zawyżona ?

3 PS
Co tak naprawdę handlarz może wiedzieć o aucie które sprzedaje ?

ufosi
05-02-2009, 16:48
Napisałem tak, bo gościu mówi, że to końcówka 96r. niby tego ekologii się nie płaci, bo gościu ma chyba działalność gospodarczą i mówił, że płaci się tyle jak przerejstrowanie auta z Polski.

Klima jest, zapomniałem dodać, ale nie climatronic tylko manualna

ST6
05-02-2009, 18:42
- Komputer pokładowy (ten po prawej strony tablicy rozdzielczej, zegarek ma normalny, nie ten szeroki)
- 2 x El. szyby
- El. lusterka
- Fotel elektrycznie regulowany (czy podgrzewany to nie jestem pewien)
- Podgrzewane szyby przód i tył
- 2.0 Benzyna 16V
- Alufelgi
Na MK2 mi się wydaje, że wyposażenie jest dobre, prawie FULL chyba...Do full brakuje ogrzewanych siedzeń, klimatronik, tripa, tempomatu, TCS, 4x el. szyby, el. szyber...

Krzychu32
05-02-2009, 18:49
Witam

Po pierwsze nie ten dział. :fcp4

- Komputer pokładowy (ten po prawej strony tablicy rozdzielczej, zegarek ma normalny, nie ten szeroki)

czyli zwykły zegarek ,nie komputer
- 116 000km przebiegu

nie wierzę ,ale niechaj mu będzie :fcp2
- Wygląda na zadbane auto

wygląd to nie wszystko ,auto można odpicować ,musisz go porządnie sprawdzić i tyle
- Rzekomo rozrząd wymieniany

i tak po zakupie auta to wchodzi w pakiet startowy czyli do wymiany (obcym się nie wierzy)
- Auto jest sprowadzone, opłacone, gotowe do rejestracji

skoro opłacone to koszt tylko przerejestrowania ,tak jak byś auto z Polski kupował ,ale dopytaj dokładnie co jest opłacone
Opłaca się go brać czy nie?

nie widzimy ani jednego zdjęcia ,więc tak z opowieści ciężko doradzić ,to niestety musi być Twoja decyzja po porządnej weryfikacji stanu auta
i benzynka troche spali,

bez przesady
chyba ze zagazujesz

też można ,chociaż jak widać jeżdżę V-ką bez gazu i daje sobie jakoś radę :fcp2
Co tak naprawdę handlarz może wiedzieć o aucie które sprzedaje ?

faktycznie nie wie nic i nie do końca się mu wierzy.

Pawel
05-02-2009, 18:49
Witam ja kupilem mojego mondeo za 9500 rocznik 99 . 2x szyvy elektrycne przebieg 145tys po zakupie wymieniłem rozrząd i tyle mechanik ogladal z kazdej strony i autko jest tip top, klime tez mam manualna ale JEST . Powiem tak silnik 1.8 16v zetec . autko jest bardo szybki zrywne a pali tyle ile jedziesz . normalna jazd apo miescie to nie całą dziewiatke wezmie a jak docisniesz to juz swoje musi wessac . Ogólnie p olwcam autko ja jestem bardzo zadowolony

maciek911
05-02-2009, 22:02
Nie ten dział ... :fcp7

bary
05-02-2009, 22:14
Dla mnie to auto ma za mały przebieg.

mdarowski
06-02-2009, 05:22
Dla mnie też autku brakuje wyposażenia a w przebieg nie wierzę auto z tego roku musi mieć ponad 200.000 km

Kolego jeżeli chcesz napisz do mnie, aktualnie noszę się z zamiarem sprzedania mojego autka trochę drożej lecz wersja dużo lepsza z gazem sekwencją i ... (już prawie wszystko wymieniłem począwszy od rozrządu przez ... skończywszy wczoraj na tłumiku)
Jeżeli jesteś zainteresowany mogę wypisać całą litanie o moim aucie i o tym co wymieniłem w ostatnich dwóch miesiącach.

cornholio01
06-02-2009, 16:59
szukaj dalej,ten jakis bidny :fcp26

mmmk
06-02-2009, 19:50
skąd Wy bierzecie takie założenia odnośnie przebiegu?? mój z roku 1997 (kupiłem go 2 lata temu miał 126 tys km) teraz ma niecałe 150 tys. każdy samochód trzeba rozpatrzyć indywidualnie. ludzie są różni. moi rodzice np zawsze kupują samochody z salonu i sprzedają je po 10 czy 12 latach z przebiegami mniejszymi niż 60000 km. a,ze akurat nie kupili sobie mondeo?? ich sprawa ale może ktoś podobny do nich kupił sobie kiedyś mondeo i co ma z nim teraz zrobić?? kręcić licznik do przodu żeby było bardziej wiarygodnie?? albo z pracy czy zakupów wracać przez sąsiednie województwa, żeby nabić przebieg i tracić kasę na paliwo?? a żeby potwierdzić moja teorie to pochwale się swoim przebiegiem z zeszłego tygodnia... mniej niż 100 km a samochód służy mi do robienia zakupów, pracy w 1 firmie i dodatkowo służy mi jako wóz roboczy mojej nowopowstalej firmy remontowo budowlanej... do pracy jeżdżę nim codziennie do I klienta... moja wina,ze mam do niego około 1 km?? miałem nie brać tego zlecenia bo za blisko?? takie małe przebiegi się czasami ludziom zdarzają i nie trzeba z góry zakładać ,ze mały przebieg to oszustwo. a co do tematu?? jak ma klimę i reszta wyposażenia Ci odpowiada?? zbij cenę do 8000 (bo pewnie do tyle jeszcze się da zbić na miejscu tekstem za 8000 biorę idziemy pisać umowę) a jak nie zjedzie z ceny?? to jak się podoba to i tak bym brał w końcu te 300 zl przy kwocie 8000 zl to tez nie majątek

boropi
06-02-2009, 20:02
skąd Wy bierzecie takie założenia odnośnie przebiegu?? mój z roku 1997 (kupiłem go 2 lata temu miał 126 tys km) teraz ma niecałe 150 tys. każdy samochód trzeba rozpatrzyć indywidualnie.

Po pierwsze tamto auto jest sprowadzone, stały tekst handlarza, że jeździł nim dziadek niemiec tylko do kościoła i tylko po autostradach.
Po drugie, też znam człowieka (w rodzinie) co ma auto z 1997 r i przebiegiem 100k km, ale jak on będzie sprzedawać w końcu to auto, to zostanie sprzedane wśród znajomych. Sprzedaż komuś obcemu zadbanego auta w dobrym stanie i z małym przebiegu jest dopiero wtedy, gdy nikt z rodziny nie chce.

siwek1
06-02-2009, 22:38
koledzy ja mieszkam w małej miejscowości i tak do pracy mam 2,5km latem rowerkiem a reszta autem niedawno sprzedawałem swoją corse rocznik 98 przebieg 540000km licznik nie cofany . Takich ludzi jak ja jest w małych miasteczkach wielu i teraz od sierpnia jestem posiadaczem mondka 97r i zrobiłem nim dopiero 1700km i potrzymam go parę lat i co mam kręcić licznik do przodu bo ktoś mi powie że cofany każde auto trzeba rozpatrywać indywidualnie

VoyTasS
07-02-2009, 08:38
Coś za mały ten przebieg, przy tym roczniku to nawet mniej niż 1000 km miesięcznie, a u niemców jest gdzie jeździć.

Skoro auto ma tak mały przebieg to po co ktoś wymieniał rozrząd?

Handlarz skręcił licznik i jeszcze pewnie może coś innego ukrywać przed kupującymi.

Przebieg jak najbardziej realny. Zachodni sąsiedzi do JEŻDŻENIA kupują diesle... benzyniaki zazwyczaj służyły im właśnie jako autko turystyczne, żeby pojeździć czasem. Więc nie ma się co czepiać. Przykłądowo znajomy kupił Hondę Civic 97r z przebiegiem 76kkm. Realne.

116kkm jak najbardziej się zalicza do wymiany rozrządu. Co 60kkm panowie!!

Może ukrywać ale nie musi.

bodzio400
08-02-2009, 15:46
skąd Wy bierzecie takie założenia odnośnie przebiegu?? mój z roku 1997 (kupiłem go 2 lata temu miał 126 tys km) teraz ma niecałe 150 tys. każdy samochód trzeba rozpatrzyć indywidualnie. ludzie są różni. moi rodzice np zawsze kupują samochody z salonu i sprzedają je po 10 czy 12 latach z przebiegami mniejszymi niż 60000 km. a,ze akurat nie kupili sobie mondeo?? ich sprawa ale może ktoś podobny do nich kupił sobie kiedyś mondeo i co ma z nim teraz zrobić?? kręcić licznik do przodu żeby było bardziej wiarygodnie?? albo z pracy czy zakupów wracać przez sąsiednie województwa, żeby nabić przebieg i tracić kasę na paliwo?? a żeby potwierdzić moja teorie to pochwale się swoim przebiegiem z zeszłego tygodnia... mniej niż 100 km a samochód służy mi do robienia zakupów, pracy w 1 firmie i dodatkowo służy mi jako wóz roboczy mojej nowopowstalej firmy remontowo budowlanej... do pracy jeżdżę nim codziennie do I klienta... moja wina,ze mam do niego około 1 km?? miałem nie brać tego zlecenia bo za blisko?? takie małe przebiegi się czasami ludziom zdarzają i nie trzeba z góry zakładać ,ze mały przebieg to oszustwo. a co do tematu?? jak ma klimę i reszta wyposażenia Ci odpowiada?? zbij cenę do 8000 (bo pewnie do tyle jeszcze się da zbić na miejscu tekstem za 8000 biorę idziemy pisać umowę) a jak nie zjedzie z ceny?? to jak się podoba to i tak bym brał w końcu te 300 zl przy kwocie 8000 zl to tez nie majątek

Bierni
09-02-2009, 19:58
Kiepscina ten mondek!!!

Przebieg - Ściema na 100%
wyposażenie - słobe, w tej cenie i ten rocznik z powodzeniem znajdziesz lepszy egzemplarz !!!
A rozrząd i tak musisz wymienić bo pewności nigdy nie ma a koszty naprawy DUŻE !!!

No ale jest jedna rzecz którą robisz dobrze - Szukasz Mondeo :fcp3

Pozdrawiam !!!