Zobacz pełną wersję : C-MAX skrzypi - co z tym zrobić?


LM
27-06-2005, 21:33
Witam, jestem użytkownikiem C-MAXA ( 1,6 benz. ) od 04/2004 (19 kkm.)
Od pewnego czasu, jak sie zrobiło ciepło, zaczęły "skrzypieć" z obu stron szyby. Objawy nasilają się szczególnie jak auto stoi dłużej na postoju. Dziwne, bo w ub. roku i w zimie nie słyszałem tego.
Proszę o informację, co jest przyczyną "skrzypienia" szyb w drzwiach i jak to wyeliminować.
Dzięki z góry za odpowiedź.
LM (lemozloc@op.pl)

piatekadam
28-06-2005, 03:31
To nie szyby tylko najprawdopodobniej uszczelki w drzwiach. U mnie jest to samo i myślę posmarować je talkiem. Jeśli nie pomoże to jadę do serwisu.

LM
28-06-2005, 22:07
Witam Piatekadam,
uszczelki w drzwiach smaruje silikonem, natomiast jak opuściłem wszystkie szyby do końca to "skrzypienie" ucichło, dlatego myślę, że to szyby. Ponadto znalazłem na Autocentrum.pl w jednej z ocen właśnie informacje o "skrzypieniu" szyb. Nie chce sam próbować czgoś lać lub sypać na uszczelki szyb, bo gwarancja jeszcze działa. Nie spieszę się do serwisu bo mam watpliwości, czy dadzą sobie radę (przeczytaj o stukach w podwoziu - wymieniono mi amortyzatory, a okazało się po trzeciej wizycie w serwisie, że to stukał obluzowany zbiorniczek spryskiwacza. Dlatego szukam na Forum porady

piatekadam
29-06-2005, 00:22
Sorry! Dowiedziałem się czegoś nowego (o szybach nie słyszałem). Co do stukania w podwoziu to wymieniono mi górne mocowania amortyzatorów przednich (łożyska), no i ... Umówiony jestem na wizytę w serwisie w przyszłym tygodniu w sprawie stukania w zawieszeniu. Nawiasem mówiąc kupiłem Focusa c-maxa poniważ miał mieć świetne zawieszenie.

Bauma
29-06-2005, 19:39
dziwne ze w nowym autku cos skrzypi. karoseria samochodu podczas jazdy pracuje i nawet slyszalem ze w kilkultnich autach moze sie zdazyc ze peknie od tego szyba! :shock: podobno skuteczna metoda jest montaz rozporki. nieznacznie to usztywni auto. moze cos od drgan sie przesunelo i haczy. moze brud jest miedzy uszczelka a szyba przeczysc dobrze jak nie pomoze to chyba nie masz wyjscia jak rozebrac tapicerke i szukac przyczyny w dzwiach

Charnas
01-07-2005, 00:13
Witam,

W moim focusie C-Max-ie pojawiło sie to skrzypienie po jakims miesiącu użytkowania. Sprawa jest banalna ale bardzo wkurzająca. Winna jest konstrukcja uszczelek drzwi ( tych gumowych pokrytych czymś nakształt filcu). Gdy są one suche to powodują niemiłosierne skrzypienia w wyniku pracy z karoserią samochodu. Jedynym naprawdę skutecznym rozwiazaniem jest silikonowanie ich co tydzień lub dwa.
Zgłaszałem ten problem w serwisie, ale oni także tylko silikonują uszczelki.
Poza tym występuje jeszcze wiecej problemów z skrzypieniem.. Oto lista problemów,
które pojawiły się w moim samochodze:

- skrzypienie tylnych foteli ( zastosowalem uszczelki (hydrauliczne ) do izolacji bolców mocujacych od karoserii)
- skrzypienie i hałasy pochodące z okolic tylnej klapy( problem powraca co jakiś czas, winna jest wadliwa konstrukcja zamka tylnej klapy - jak na razie jeszcz z tym walczę)
- skokowa praca wycieraczek powodujaca duży hałas ( trzeba było ustawić odpowiedni kąt
natarcia piór poprzez ordynarne dogięcie ramienia wycieraczki )
- skrzypienie z okolic górnego mocowania pasa bezpieczeństwa ( winny był luźny slizgacz -
został on przyklejony na taśmę dwustronną)
- ostatni hit !!! piszczący pedał sprzęgła ( jak stara szafa) jestem umówiony z serwisem
na wymianę ( żadne smarowanie nie pomagało)


Pozdrawiam

Charnaś

LM
01-07-2005, 07:30
Witam Charnaś,
u mnie na razie tylko te szyby "skrzypią", chociaż na początku też rozkręcałem obudowę pasów. Myślałem o silikonowaniu uszczelek"niby filcowych", ale obawiałem się ich uszkodzenia. Możesz polecić jakiś dobry silikon - sa różne, które stosowałem do uszczelek gumowych wdrzwiach i klapach.
U mnie też czasem wycieraczki "przycinają" się, ale zauważyłem to tylko przy jeździe pod wiatr lub kiedy pracują po suchej szybie.
LM

[ Dodano: 2005-07-08, 22:31 ]
Z Firmy NOVA z Lublina otrzymałem nastepującą poradę na skrzypienie szyb:

"Panie Leszku, Nie jest to wada wszystkich Focusów C-Max, ale kilka sztuk ma taki problem.
Ford zdiagnozował tą usterkę i sposób jej naprawy poprzez wymianę uszczelek tylnych szyb. Nasz jeden klient jest po takiej wymianie i skrzypienie ustało."

Polecam taki serwis - czyta forum i radzi - BRAWO!
LM

TOMEK07
10-07-2005, 23:00
Witam Charnaś,
u mnie na razie tylko te szyby "skrzypią", chociaż na początku też rozkręcałem obudowę pasów. Myślałem o silikonowaniu uszczelek"niby filcowych", ale obawiałem się ich uszkodzenia. Możesz polecić jakiś dobry silikon - sa różne, które stosowałem do uszczelek gumowych wdrzwiach i klapach.
U mnie też czasem wycieraczki "przycinają" się, ale zauważyłem to tylko przy jeździe pod wiatr lub kiedy pracują po suchej szybie.
LM

[ Dodano: 2005-07-08, 22:31 ]
Z Firmy NOVA z Lublina otrzymałem nastepującą poradę na skrzypienie szyb:

"Panie Leszku, Nie jest to wada wszystkich Focusów C-Max, ale kilka sztuk ma taki problem.
Ford zdiagnozował tą usterkę i sposób jej naprawy poprzez wymianę uszczelek tylnych szyb. Nasz jeden klient jest po takiej wymianie i skrzypienie ustało."

Polecam taki serwis - czyta forum i radzi - BRAWO!
LM

nie bij tak szybko brawo może zamiast wymieniac pojechali tym niby specjal sprayem?
w fusionach też tak jest
a stuki w podwoziu ? może to być banalne ale czasami słychac w całym aucie jak wydech jest żle zamocowany

marek34
10-08-2005, 19:54
Z Firmy NOVA z Lublina otrzymałem nastepującą poradę na skrzypienie szyb:

"Panie Leszku, Nie jest to wada wszystkich Focusów C-Max, ale kilka sztuk ma taki problem.
Ford zdiagnozował tą usterkę i sposób jej naprawy poprzez wymianę uszczelek tylnych szyb. Nasz jeden klient jest po takiej wymianie i skrzypienie ustało."

Polecam taki serwis - czyta forum i radzi - BRAWO!

LM, z twojej wypowiedzi wnioskuję, że chyba tam jeszcze nie byłeś. Po kilku wizytach zmieniłbyś zdanie :D

A tak do rzeczy. Na "skrzypienie szyb" pomaga smarowanie prowadnic, a dokładniej elementów na których jest umocowana szyba. Skrzypienie powstaje w miejscu współpracy tego elementu z prowadnicą. Trzeba oczywiście zdjąć tapicerkę drzwi.
Z cytowanej wpowiedzi ASO wnioskuję, że przy okazji wymiany tych uszczelek zruszyli, alby nasmarowali przy okazji prowadnice i dlatego pomogło. U mnie szyby też skrzypiały i sam sobie poradziłem. :razz:

jakubek2002
14-10-2005, 08:54
Skrzypienie pojawiło mi się niedawno ale 3x byłem holowany do serwisu bo komp. pokazywał mi usterkę silnika! dopiero po misiącu sobie z tym poradzili. Skandal!!! Przyczyną był podobno wadliwy ... pedał GAZU. Teraz jest ok. W serwisie powiedzieli mi, że objawy jakie zaobserwowałem przed awarią tj. falowanie obrotów na jałowym były zapowiedzią tej usterki. teraz z niepokojem obserwuję obrotomierz bo jak mi sie skończy gwarancja to będzie kicha.

Mam jeszcze jeden problem. Czy do C-max 1.8 można zamontować inst. gazową? W serwisie powiedzieli mi, że NIE! Ale w Niemczech widziałem w sprzedaży takiego Forda z fabryczną instalacją LPG! Wynika z tego, że można. Pewnie jakieś przetróbki są konieczne ale zawsze to wypadnie taniej niż PB95. Jeśli ktoś ma w tym zakresie info to proszę o wiadomość.

TOMEK07
16-10-2005, 00:19
Skrzypienie pojawiło mi się niedawno ale 3x byłem holowany do serwisu bo komp. pokazywał mi usterkę silnika! dopiero po misiącu sobie z tym poradzili. Skandal!!! Przyczyną był podobno wadliwy ... pedał GAZU. Teraz jest ok. W serwisie powiedzieli mi, że objawy jakie zaobserwowałem przed awarią tj. falowanie obrotów na jałowym były zapowiedzią tej usterki. teraz z niepokojem obserwuję obrotomierz bo jak mi sie skończy gwarancja to będzie kicha.

Mam jeszcze jeden problem. Czy do C-max 1.8 można zamontować inst. gazową? W serwisie powiedzieli mi, że NIE! Ale w Niemczech widziałem w sprzedaży takiego Forda z fabryczną instalacją LPG! Wynika z tego, że można. Pewnie jakieś przetróbki są konieczne ale zawsze to wypadnie taniej niż PB95. Jeśli ktoś ma w tym zakresie info to proszę o wiadomość.

trudno mi powiedzieć ale do 1,4 i 1,6 odradzają instalowanie gazu nawet fachowcy własnie z tych warsztatów ,
po pierwsze płyn do lubrufikacji tak jak było na forum Fusiona niszczy katalizator , bez tego płynu zniszczeniu ulegną gniazda zaworów , a po trzecie w Niemczech sobie na to moga pozwolić bo on kupi kata za marne pieniądze jak dla niego a dla nas to już większy koszt no chyba że dla Ciebie nie :wink:

butcher
27-12-2005, 10:40
Witam,

Ja też miałem takie problemy ze skrzypieniem dochodącym z drzwi, szczególnie przy dużych przechyłach nadwozia, jak np. zjeżdżanie z krawężnika itp.
Pojechałem do serwisu i od razu wiedzieli o co chodzi. Zaproponowali wymianę uszczelek drzwiowych, ale ponieważ musieli je zamówić, doraźnie spryskali wcześniej stare silikonem. Trochę to dało ale bardzo mało. Po wymianie uszczelek problem znikł -- CISZA!

nbx
04-01-2006, 22:38
Skrzypienie pojawiło mi się niedawno ale 3x byłem holowany do serwisu bo komp. pokazywał mi usterkę silnika! dopiero po misiącu sobie z tym poradzili. Skandal!!! Przyczyną był podobno wadliwy ... pedał GAZU. Teraz jest ok. W serwisie powiedzieli mi, że objawy jakie zaobserwowałem przed awarią tj. falowanie obrotów na jałowym były zapowiedzią tej usterki. teraz z niepokojem obserwuję obrotomierz bo jak mi sie skończy gwarancja to będzie kicha.

O Kurczę!!! Sorry, że trochę off topic w tym wątku, ale dobrze wiedzieć. Ja miałem dokładnie takie same objawy gdzieś tak w marcu, czy kwietniu. Parę razy pomogło działanie, jak w Windowsie (dosłownie) wysiadłem, otworzyłem maskę, popatrzyłem na silnik, zamknąłem maskę, wsiadłem, kluczyk w stacyjkę i zapalał :) Dwa razy mi się tak zdarzyło, a objaw był taki, jakby ktoś ako wyciągnął, bo radio się kodowało przy okazji i trzeba było pin wprowadzać. I taką historię z tymi wolnymi obrotami też miałem. I faktycznie myślałem, że to problem z pedałem gazu, bo to podobno jest elektronicznie zrobione i gdzieś w instrukcji znalazłem podobny opis objawów. Skończyło sie tak, że na lawecie do serwisu pojechał, ale nic nie wymienili. Podobno tylko kable podokręcali, bo były gdzieś poluzowane.

Pozdrawiam.

damian6819
20-02-2006, 16:24
Kurcze patrzcie nowiutke bryki a już się walo ja mam mondka lecz też już zawieszenie siadło :)) a to pewnie dzieki temu jak piratuje :P A do rzeczy co chodzi o uszczelki u mnie od kierowcy w dzwiach wieje jak jade ze nawet klimy nie musze włączać uszczelki szczelne moze musze sciagnac tapicerke dzrwei pozdraiwam :P

Jakubo
01-03-2006, 19:37
Skrzypienie pojawiło mi się niedawno ale 3x byłem holowany do serwisu bo komp. pokazywał mi usterkę silnika! dopiero po misiącu sobie z tym poradzili. Skandal!!! Przyczyną był podobno wadliwy ... pedał GAZU. Teraz jest ok. W serwisie powiedzieli mi, że objawy jakie zaobserwowałem przed awarią tj. falowanie obrotów na jałowym były zapowiedzią tej usterki. teraz z niepokojem obserwuję obrotomierz bo jak mi sie skończy gwarancja to będzie kicha.

Mam jeszcze jeden problem. Czy do C-max 1.8 można zamontować inst. gazową? W serwisie powiedzieli mi, że NIE! Ale w Niemczech widziałem w sprzedaży takiego Forda z fabryczną instalacją LPG! Wynika z tego, że można. Pewnie jakieś przetróbki są konieczne ale zawsze to wypadnie taniej niż PB95. Jeśli ktoś ma w tym zakresie info to proszę o wiadomość.

Pedał Gazu ? hmmmmm... albo faktycznie miałeś walnięty pedał gazu olbo ci sciemę puścicli ...
Zapytaj się czy nie wymienili ci przez przypadek przepustnicy z chłodzonej wodą na chłodzoną powietrzem. Te obiawy które miałeś to uszkodzenie przepustnicy. Coś nie tak z silnikiem krokowy ... przez to samochód żre hektolitry paliwa -> mnie do 16l/100 portafił.:)

AgnieszkaT3
20-05-2006, 18:39
Witam wszystkich posiadaczy Focusika. Ja jestem kobietką i jestem właścicielką FOCUSA C-MAX 2,0 Diesel. W kwestii "skrzypienia" - też to miałam. W seriwsie wymieniono mi uszczelki i po problemie !! :fcp18 Poza tym, po dwóch latach eksploatacji i prawie 50 tys. na liczniku.. autko sprawuje się SUPER !!!

Robert44
15-06-2006, 10:30
Witam!
U mnie przez ponad rok użytkowania problemu skrzypienia uszczelek nie było i nagle... pojawił sie kilkanaście dni temu. Oczywiście planuję wizytę w ASO, skoro- jak wyczytałem na forum- niektórym wymieniono uszczelki. Teraz tylko proszę o radę. Czym, na ten moment, posmarować uszczelki? No chyba nie silikonem!?

MarekAgata
07-08-2006, 10:28
Wymianiano mi uszczelki juz 2 razy. Za pierwszym razem skrzypienie wrocilo po 3 dniach. teraz byl miesiac spokoju - i 3 dni temu wrocilo wszystko.
Juz nie wiem co robic.

Moze jednak smarowanie daje lepsze efekty? :fcp11

jakubek2002
18-10-2006, 11:05
Wymianiano mi uszczelki juz 2 razy. Za pierwszym razem skrzypienie wrocilo po 3 dniach. teraz byl miesiac spokoju - i 3 dni temu wrocilo wszystko.
Juz nie wiem co robic.

Moze jednak smarowanie daje lepsze efekty? :fcp11


Ford Polska zaleca likwidowanie skrzypienia uszczelek drzwiowych poprzez... naklejanie tasmy bezbarwnej na karoserię w miejscu styku jej z filcowymi uszczelkami drzwi!!!
Zastanawiam sie czy to nie jest przyznanie sie Forda do wady konstrukcyjnej skoro pomaga takie rozwiązanie rodem z domowej szuflady?
może to jest powód do żądania zwrotu pieniędzy za auto????? Jesli komuś udało się zwrócić C-Maxa niech da przepis na to ;)

Robert44
18-10-2006, 22:30
Witam!
Pisałem w czerwcu o mocno skrzypiących uszczelkach. Silikonowałem je sam, ale nic to nie dało. Kiedy od serwisu zażądałem wymiany uszczelek powiedzieli, że mogą to zrobić ale po uprzednim oczyszczeniu i posmarowaniu uszczelek...i dopiero jak to nie pomoże, to wymienią.
W sumie oczyścili, posmarowali i do dzisiaj nic nie skrzypi (oby tak dalej, gwarancja kończy się za 2 dni!) tj. już ponad 3 miesiące .
Te zalecenia Ford Polska na temat bezbarwnej taśmy to jakiś żart?

jakubek2002
23-10-2006, 10:17
Te zalecenia Ford Polska na temat bezbarwnej taśmy to jakiś żart?[/quote]

To nie żart! Mam teraz przyklejone takie taśmy wdłuż całej górnej linii styku uszczelek drzwi z karoserią tj tam gdzie jest ten straszny filc.
Miałem silikonowane uczelnik 2 razy - nie pomogło, wymienione kompletnie uszczelki drzwi - nie pomogło. Napisałem do Ford Polska, że serwis z tym sobie nie może poradzić i odposali mi, że zespół wykwalifikowanych inżynierów zbada problem i znajdzie skuteczne rozwiązanie. Kiedy odbierałem samochód z serwisu powiedzieli mi, że Ford Polska rekomenduje takie rozwiązanie wszystkim dilerom Forda jako skuteczne i wystarczające! teraz jeżdzę z tymi taśmami i istotnie nie skrzypi ale uważam że to żenuła aby tak naprawiać - moim zadniem - wade fabryczną polegającą na zbyt małej sztywności nadwozia. Zresztą przyznał to jeden z pracowników serwisu.

łysyCmax
01-02-2007, 22:17
W moim c-maxie skrzypia lewe (kierowcy) drzwi jak opre kolano o tapicerke przy dłuższej jeżdzie i jeszcze jakeś głuche stuki z wnetrza (pod tapicerka dochodzą) z moich poprzednich aut (vw polo,audi 100, audi 80, skoda superb tylko audi nie skrzypiały, pozostałe skrzypiały :fcp12 :fcp3 :fcp2

jakubek2002
23-02-2007, 14:29
Witam!
Pisałem w czerwcu o mocno skrzypiących uszczelkach. Silikonowałem je sam, ale nic to nie dało. Kiedy od serwisu zażądałem wymiany uszczelek powiedzieli, że mogą to zrobić ale po uprzednim oczyszczeniu i posmarowaniu uszczelek...i dopiero jak to nie pomoże, to wymienią.
W sumie oczyścili, posmarowali i do dzisiaj nic nie skrzypi (oby tak dalej, gwarancja kończy się za 2 dni!) tj. już ponad 3 miesiące .
Te zalecenia Ford Polska na temat bezbarwnej taśmy to jakiś żart?

to nie żart. przykleili mi te taśmy i mam teraz spokój, zobaczymy czy przez zimę się nie odkleją :fcp4

łysyCmax
13-05-2007, 21:38
W moim 2,0 TDCi oprócz skrzypienia pojawiło się drżenie plastikowej pokrywy za licznikiem , tej obok górnego schowka. Drży w czasie jazdy na polskich super drogach nie do wytrzymania. Zbieram się w sobie aby tego dziadostwa nie połamać.

Robert44
13-05-2007, 22:37
Uszceli jak na razie, prawie już rok nie skrzypią. Ciekawe jak zrobi się b. ciepło i sucho. A skrzypienie przy zawiasach półki na podszybiu z przodu, z różnym nasileniem wystepuje od czasu jak i ten element "posilikonowano mi w serwisie"

jakubek2002
15-05-2007, 19:57
Uszceli jak na razie, prawie już rok nie skrzypią. Ciekawe jak zrobi się b. ciepło i sucho. A skrzypienie przy zawiasach półki na podszybiu z przodu, z różnym nasileniem wystepuje od czasu jak i ten element "posilikonowano mi w serwisie"

jak poradziłeś sobie ze skrzypieniem plastików?[/i]

zala_z1
20-07-2007, 16:26
Jakubek2002 napisal

Ford Polska zaleca likwidowanie skrzypienia uszczelek drzwiowych poprzez... naklejanie tasmy bezbarwnej na karoserię w miejscu styku jej z filcowymi uszczelkami drzwi!!!
Zastanawiam sie czy to nie jest przyznanie sie Forda do wady konstrukcyjnej skoro pomaga takie rozwiązanie rodem z domowej szuflady?
może to jest powód do żądania zwrotu pieniędzy za auto????? Jesli komuś udało się zwrócić C-Maxa niech da przepis na to ;)[/quote]


Ford polska zaleca wymiane uszczelek na nowe,w nie ktorych przypadkach pomaga smarowanie smarem-zelem(orginalny zel kontaktowy elektryczny-firmy ford mozna kupic w kazdym serwisie)idealny do tego,cena chyba okolo 60 zl.Pozdrawiam

Jakubo
22-07-2007, 14:24
Do łysegoCMax`a :) Apropos tej pokrywy ... hmmm... nie wiem czy masz jeszcze na gwarancji ale jedz to wymien. Miałem to samo - jezu jakie to było wkur...jace do tego sie jeszcze pod wplywem słońca odkształcała klapa schowka, wyglądało to śmiesznie. Po wymianie wszystko minęło. Nie wiem czy zmienili plastik z czego to było zrobione ale nie skrzypi , nie telepie sie i nie odkształca się pod wpływem ciepła.

JAB02
03-08-2007, 07:49
Co do skrzypienia uszczelek proponuję pokryć nadwozie w miejscach styku uszczelek środkiem Amway Silicon Glaze (ale tylko te miejsca) i po wyschnięciu wypolerować. Czynność od czasu do czasu powtarzać. Ponadto co pewien czas przetrzeć te "futrzaki" wilgotną ściereczką i usunąć kurz.

W swojej foczce stosuję to od pewnego czasu i nic nie skrzypi. A zacząło po tygodniu i upałach.
Jeśli chodzi o środek Amway stosowałem w ffI do pokrywania miejsc styku odboi klapy bagażnika. Też pomogło jak ręką odjął. Przyklejane taśmy (tak, tak tam też przyklejli szybko odłaziły ale i tarcie było inne) niestety w przypadku ffI nie zdały egzaminu.

tee-en
24-10-2007, 14:32
Te zalecenia Ford Polska na temat bezbarwnej taśmy to jakiś żart?

To nie żart! Mam teraz przyklejone takie taśmy wdłuż całej górnej linii styku uszczelek drzwi z karoserią tj tam gdzie jest ten straszny filc. [/quote]

A możesz napisać co to za taśma - zwykły tzw lepiec, czy coś specjalnego?
I czy rzeczywiście pomogło na to cholerne skrzypienie?

fuzio
26-10-2007, 14:38
Mam to od maja - to są specjalne taśmy firmy 3M.

Efekt bardzo wyraźny - tasmy niemal niewidoczne - o 70-80% mniej odgłosu. Polecam !
Eurocar Krakow przetestował to.

tee-en
28-10-2007, 21:24
Ponieważnie chciało mi się jechać do serwisu Forda po ową cudowną taśmę 3M, postanowiłem użyć bardziej swojskiego rozwiązania, a mianowicie zwykłej czarnej taśmy izolacyjnej. I co? Działa!!! Jest lepiej, nie idealnie, ale zdecydowanie lepiej (ciszej) :fcp2

nubus
17-08-2009, 07:37
ja kupiłem taki specjalny wosk firmy Sonax mała biała tubka,wyciska się ją jak paste. juz ponad miesiąc i nic:) koszt 10zł

Koyot.
18-08-2009, 09:43
a co zrobiec ze skrzypiacymi szybami?
jak zamkne do konca to strasznie skrzypi a jak lekko uchyle ciszaaaaa.
co proponujecie bo juz psikalem tam prawie wszystkim i nic nie pomaga :(

nubus
18-08-2009, 10:42
ja też miałem ten problem ale dokładnie wymyłem uszczelki płynem przy uchylonej szybie i jakoś dziwnie pomogło:)

Koyot.
18-08-2009, 13:34
a jakim plynem?
prosze o podpowidz :)

nubus
18-08-2009, 13:58
właśnie w tym problem że był to płyn do mycia szyb clin czy jakoś tak:)pozdrawiam

bednarpb
20-08-2009, 15:05
Witam Wszystkich

mnie tez krew zalewala od tego skrzypienia

przy uchylonych szybach problem znikal a to dlatego ze zmniejszal sie docisk uszczelki z filcem do karoserii

problem jak do dzisiaj rozwiazalem silikonujac (silikon w sprau) po uprzednim umyciu i szczotkowaniu tej filcowej uszczelki... dodatkowo nalozylem wosk na karosekie w miejscach styku uszczelek...

sosna_m
27-08-2009, 00:52
Ciekawe, czy jak by magicznie usunąć to włochate coś z uszczelki ( u mnie miejscami się powycierało minimalnie), to czy przyniosło by to oczekiwany efekt, czy może wręcz przeciwnie... Ja wcześniej jechałem silikonem, sprawiało dobre wrażenie, tyle, że trzeba to powtarzać....

A co to cudownej taśmy 3M, jest opcja, że może mieć wodoodporny klej i być może matową powierzchnię.... Muszę spróbować zwykłą matową taśmą biurową ;-) Może zadziała.

jimon
27-08-2009, 14:50
mamy c-maxa od 2004 roku. też był problem z uszczelkami, wizyty w serwisie, smarowania itp...
Aż nagle moja żona znalazła idealne rozwiązanie: kupiła sobie A-klasę, a c-maxem jeżdżę ja...

bednarpb
27-08-2009, 14:51
mamy c-maxa od 2004 roku. też był problem z uszczelkami, wizyty w serwisie, smarowania itp...
Aż nagle moja żona znalazła idealne rozwiązanie: kupiła sobie A-klasę, a c-maxem jeżdżę ja...

i nie skrzypi????:wink:

jimon
27-08-2009, 14:57
i nie skrzypi????:wink:


merol na razie nie, a focus jakoś przestał :) Za to strasznie tłucze się wieszadełko na napoje na prawym siedzeniu.. :( ale podłożyłem rolkę ręcznika jednorazowego

Tommy_boy
27-08-2009, 21:38
No, dobra decyzja ze pozostales przy c-maxie :-) OT: przez 2 lata uzywalem a-klasy jako auta firmowego - ech , nie polecam nikomu, takie to jakies niewygodne strasznie i malo w tym mercedesa(poza znaczkami tu i tam). No ale o gustach sie nie dyskutuje!
Dobrze ze fordzik ci przestal skrzypiec!

jimon
27-08-2009, 21:50
Ja zdecydowanie wolę c-maxa, ale żona zadowolona, bo to takie małe i kobiece.. dla mnie A jest za krótka i strasznie się nabija, prawie jak maluch :)

Koyot.
03-09-2009, 09:41
no dobra mesio nie skrzypi ale co zrobic ze skrzypieniem w c-maxie?

jaras1103
14-09-2009, 23:23
Ciekawe, czy jak by magicznie usunąć to włochate coś z uszczelki ( u mnie miejscami się powycierało minimalnie), to czy przyniosło by to oczekiwany efekt, czy może wręcz przeciwnie... \

Myle ze raczej przeciwnie - to wlochate cos to flok ktorym sie przykrywa uszczelke by wlasnie szyba nie ocierala sie o gume i nie skrzypiala - takie jest min jedno z jego zadan ( oprócz zmniejszenia tarcia) Dostawcy tych uszczelek cos nie wyszlo - moim zdaniem jak flok schodzi uszczelka kwalifukuje sie do wymiany.