Zobacz pełną wersję : Parkotanie i gaśnięcie


dzincin
09-02-2009, 17:54
Witam wszystkich forumowiczów ponieważ jestem tu nowy a mam problem od jakiegoś czasu z fiestą a mianowicie nie istotne czy silnik jest zimny czy ciepły objaw jest taki sam;a mianowicie przy zimnym silniku rano podczas zmiany biegów gaśnie nawet przed wciśnięciem sprzęgła ale nie przy wszystkich biegach a co do ciepłego to jest tak samo jak również podczas puszczenia na luz gaśnie nim zdążę wcisnąć sprzęgło po odpaleniu z kluczyka pracuje normalnie a jak pozostawię na dłuższy czas na wolnych obrotach to zaczyna parkotać i albo zgaśnie albo po chwili wróci do normalnych obrotów jeszcze jedno co się dzieje to to,że kiedy jadąc dodam gazu tonie ma żadnej reakcji albo słabiutko a za chwilę jak zacznie ciągnąć to jak by nie ten silnik.
Jeśli ktoś miał coś takiego to proszę o radę

stasiek49
09-02-2009, 17:58
sprawdź potencjometr przepustnicy i silnik krokowy

dzincin
09-02-2009, 18:06
potencjometr mam nowy jak i silniczek

stasiek49
09-02-2009, 19:25
zrób reset

dzincin
09-02-2009, 19:53
reset kompa też robiłem płukanie krokowca potencjometru świece kable płukanie przepływki powietrza przepustnicy a może coś z pompom lub z wtryskami bo efekt braku mocy i tego późniejszego przyspieszania miałem po zatankowaniu paliwa na orlenie ale w tedy wystarczyło zatankowanie do pełna na szelu i po piętnastu kilometrach przeszło a teraz nic nie pomaga

dzincin
10-02-2009, 20:02
widzę że nikt nie wie co to może być przeczytałem właśnie że może być za małe ciśnienie na listwie wtryskowej wcześniej chodziły mi dwa problemy po głowie że może pada któryś wtrysk lub pompa a tak na marginesie może ktoś powie jak mam odczytać błędy ponoć można to zrobić diodą ale nie wiem jak i jak sprawdzić ciśnienie na listwie
z góry dzięki

stasiek49
10-02-2009, 21:33
viewtopic.php?f=60&t=7008 (http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?f=60&t=7008)