Zobacz pełną wersję : [MKIII] Mondeo TDCi - rzućcie dobrym słowem...


artnow
10-02-2009, 18:46
Dobrym niekoniecznie dla samochodu - każda celna uwaga będzie wskazana.

1. http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6422475
2. http://moto.gratka.pl/tresc/ford-mondeo-2-0-diesel-9902268.html#e38b0a4ca503bf86,1
3. http://moto.gratka.pl/tresc/ford-mondeo-bezwypadkowy-stan-2-0-diesel-8407113.html#e38b0a4ca503bf86,1 - tutaj ostre przegięcie z ceną...
Może ktoś sam oglądal już te auta ???
I jeszcze jedno pytanie - gdzie znajde opis wariantów wersji - tzn czym się charakteryzuje x100 a czym trendX
I jeszcze jedno - czy jeśli auto fabrycznie nie ma halogenów, to czy to duży i poważny problem, żeby je w nie wyposażyć ???

Piccolo_Jr
10-02-2009, 21:10
Ten pierwszy siakiś dziwny mi się wydaje. Z 2003 a poliftowy. Jeśli się mylę to poprawcie ale zdawało mi się że lift był pod koniec 2004. Trochę mały przebieg moim zdaniem - mój z końca listopada 2004 (rejestrowany na początku stycznia 2005 jak dojechał z fabryki) ma 170k km...
Środek też jakiś taki - fotele i boczki niby jasne a konsola cała czarna - wydawało mi się że dół też powinien jasny być przynajmniej.
Zdaje się że coś tu robione było ale może to po prostu ktoś kto lubił przy aucie grzebać Nie podoba mi się ten mieszek (taki se średni na jeża) nieoryginalna zdaje się gałka (no chyba że oryginalna tak brzydko po obszyciu wygląda :fcp14 ) i to tandetne coś na kierownicy (warto by pod ten pokrowczyk zajżeć czy aby kiera nie jest wytarta w sposób który wskazywałby na wyższy niż podawany przebieg :fcp2 ).
Drugi ładnie wypucowany na sprzedaż - silnik jakby z fabryki wczoraj wyjechał :fcp14 Przebieg też moim zdaniem niski, chociaż czasem się takie rarytasy niby zdażają (znam z autopsji).
Trzeci wygląda jak normalne auto jeżdżące po drogach a nie do sprzedaży szykowane :fcp4

Tak czy siak - przemyśleć co się podoba, obejrzeć wybrane a jak spodoba się bardziej - przejżeć w serwisie.

artnow
10-02-2009, 21:37
Ten pierwszy siakiś dziwny mi się wydaje. Z 2003 a poliftowy. Jeśli się mylę to poprawcie ale zdawało mi się że lift był pod koniec 2004.

Lift był w sierpniu 2003

Piccolo_Jr
10-02-2009, 21:39
W takim razie zwracam honor :fcp29

arr
11-02-2009, 10:38
Ja bym wybierał po między 1 a 3. Drugi rzeczywiście za bardzo wypicowany i nierealny przebieg. Pierwszy ma najlepsze wyposażenie, widać, że ktoś się próbował zabawić w tapicera(ale mu to nie wyszło), dziwne jest, że ma chromowane relingi, które bardzo ciężko dostać, a w tej wersji raczej ich nie było, chyba, że za większą dopłatą.
Trzeci jest najbardziej wiarygodny, wyposażenie wystarczające, przebieg z tych trzech najbardziej realny i po prostu wizualnie wygląda ok. Zwróć tylko uwagę sprzedający napisał po wymianie paska rozrządu, a silniki w mk3 posiadają łańcuch rozrządu. No, a jeżeli był to wymieniany łańcuch to przebieg jest o wiele większy...

PS. po dokładniejszym przeczytaniu drugiego ogłoszenia z przebiegiem można by się ostatecznie zgodzić bo pierwsza rejestracja jest 2005r

Cobretti
11-02-2009, 10:48
jak dla mnie ten pierwszy to mistrzostwo świata (kiera i lewarek ;) ) a poza tym na moje oko zderzak przód ma inny odcień - warto by się pokusić o dokładny miesiąc prod.

drugi - krótko - lewy błotnik i maska pasuja do siebie jak pięść do nosa

trzeci - malowany lewy błotnik, kołpaki (2 + 1 + 1 ) mogli wogóle nie dawać ;)
wiadomo ... kołpak to pierwsza rzecz która odlatuje w razie czego ;)

4 mondek - proponuję mojego ... :fcp13

upsss ... nikt ne pytał o mojego :fcp2

Piccolo_Jr
11-02-2009, 13:52
Co do tego drugiego i uwagi Cobrettiego o spasowaniu błotnik-zderzak
U mnie jest jeszcze gorzej a dzwona nijakiego nie było *(zdaje się w ASO za kadencji poprzedniego kierownika dali ciała przy naprawie siakiejś).
Tak więc niekoniecznie musi to świadczyć o wypadkowości auta ale rzeczywiście warto się przyjrzeć.

A i tak na koniec stwierdzę że skoro Cobretti chce sprzedać swoje auto to nie zastanawiać się wiele tylko brać. Nie ma to jak zadbany egzemplarz od kolegi z forum.
A już egzemplarz Cobrettiego jest naprawdę warty zakupu :fcp26
Tylko ten avtomat.... :fcp14

Cobretti
11-02-2009, 14:07
Co do tego drugiego i uwagi Cobrettiego o spasowaniu błotnik-zderzak
U mnie jest jeszcze gorzej a dzwona nijakiego nie było *(zdaje się w ASO za kadencji poprzedniego kierownika dali ciała przy naprawie siakiejś).
Tak więc niekoniecznie musi to świadczyć o wypadkowości auta ale rzeczywiście warto się przyjrzeć.

no ale tak ewidentna różnica w spasowaniu??
dogłębne oględziny wskazane


A i tak na koniec stwierdzę że skoro Cobretti chce sprzedać swoje auto to nie zastanawiać się wiele tylko brać. Nie ma to jak zadbany egzemplarz od kolegi z forum.
A już egzemplarz Cobrettiego jest naprawdę warty zakupu :fcp26
Tylko ten avtomat.... :fcp14
a co masz do "avtomata" ?? :fcp2
każde kolejne auto to będzie 'avtomat" :fcp2
kto raz spróbuje ten nie chce innej skrzynki ;)

a co do sprzedaży mojego - owszem sprzedać ale nie oddać za śmieszne "piniondze" bo jak napisałeś moje auto jest tego warte :fcp19

bo przy cenach aut z allegro to to nie zejdę poniżej pewnego pułapu cenowego i basta - wolę zajeździć na amen

Piccolo_Jr
11-02-2009, 14:14
No ma się rozumieć że jak sprzedać to za odpowiednią kasę a nie to co na allegro widać czasem :fcp15 Dlatego ja np wiem że mojego na pewno się już nie pozbędę bo nikt mi za niego tyle nie da ile on dla mnie jest wart :fcp2

Co mam do ??????? :fcp13
Nie wiem - nie lubię po prostu :fcp4
Chociaż zdaje sobie sprawę że w pszyszłości takie skrzynie to będzie standard *(he he może za manuala o ile będzie wogóle dostępny trzeba będzie dopłacić).