Zobacz pełną wersję : fiesta 1.8D sprzegło


PrzemcioBytom
12-02-2009, 09:27
witam serdecznie...,chciałbym poznać wasza opinie jako posiadaczy ,może mieliście taki sam przypadek lub podobny :fcp3

a więc mianowicie tak ,mam odgłosy dziwne tak jakby łożysko oporowe nawaliło,wiec wziołem sie do pracy i szukania usterki,wymieniłem łożysko ,siłownik,tarcza i docisk było widać nówka więc zostawiłem to co było ,pełen zachwytu poskładałem wszystko i tutaj się strasznie zdziwiłem bo dalej ten sam odgłos jest :fcp11 ,oprócz w/w odgłosu aha najważniejsze zapomniałem najczęściej go słychać na zimnym silniku gdy auto dostanie swojej temperatury to tego nie słychać,dobrze dalej tak samo na zimnym silniku i tylko na takim np. przy rannym odpaleniu objaw jest tez taki jakby sprzęgło nie było do końca wysprzęglone jak juz go odpale i potrzymam sprzegło około 30 sec. to wszystko wporzadku zostaje tylko w/w odgłos aha i z tym wysprzegleniem to nie jest tak kazdorazowo :fcp8
czekam na panów/pań opinie :fcp1

darkadiusz287
12-02-2009, 13:11
Witam,
u mnie jest tak samo, a mianowicie gdy silnik jest zimny to słychać dziwny odgłos(stukanie) po wciśnięciu sprzęgła przestaje "stukać". Niedawno miałem remontowaną skrzynie biegów i mechanik powiedział, że w tych modelach to normalne i mam się tym nie przejmować.

Szczerze powiedziawszy to nie wydaje mi się że to jest normalne. :fcp24

stasiek49
12-02-2009, 14:01
koledzy to słychac łożysko wałka sprzęgłowego w skrzyni biegów,sprawdzic poziom oleju, darkadiusz287, to nie jest normalne

PrzemcioBytom
12-02-2009, 22:21
He he widze mechanicy nasi maja podobne zdanie mój tez mi to powiedział :fcp18
stasiek49 sprawdzałem :fcp5 ,powiem wiecej z tym problemem to juz walcze 7 miesiąc :fcp3

darkadiusz287
13-02-2009, 07:15
stasiek49 dzięki za podpowiedz :fcp26 , ale to słychać gdy silnik jest zimny :553: , jak się rozgrzeje to wszystko jest OK. Za parę tysięcy kilometrów (ok 3 miesiące) będę robił z rozrządzam to przy okazji mechanik tam zerknie. :fcp2

JoeMix
13-02-2009, 07:56
stasiek49 dobrze gada, to szumi tak skrzynia.... nie wiem ja to sprawdziłeś, ale naprawa w tych wiekowych autach polega na wymianie skrzyni na "nieszumiącą", ewentualnie remoncik.