Zobacz pełną wersję : Gaz w V6 MKIII


Bauma
29-06-2005, 17:48
Dotyczy Forda Mondeo 3,0 V6 204KM Mam pytanie kierowane w szczegolnosci do uzytkownikow Vłek MKIII jak sie sprawuje na gazie? slyszalem rozne opinie miedzy innymi ze fordy nie sa dostosowane do gazu. jesli sie sprawdza to jakie instalacje stosowac? niechcialbym zniszczy silnika oczywiscie gaz jak juz to mysle o zalozeniu dopiero za jakies 2 lata po gwarancji i suuper dotarciu :D ale informacje chce zbierac bo moze ktos mi to wypersfaduje z glowy i nie bede zawracal sobie glowy gazem. Z gory dziekuje za wszelkie opinie i rady!!!! Pozdrowienia![/b]

JaroW
01-07-2005, 06:57
Musisz kupic droga instalacje koszt ok 4000 ,bo FORD ma plastikowy kolektor.
Trzeba bylo kupic DIESLA , a nie kupowac 3.0 i potem myslec o gazie ... szkoda silnika :roll:

PabloG
01-07-2005, 08:43
ile takie autko jest warte?
ile zwroyu na gazie?
jaki to procent?
jakie prawdopodobieństwo awarii lub problemów?
Faktycznie jeżeli to 2004 3.0 to trzeba mieć niezłe przebiegi żebu gaz zakładać, bo dla mnie inaczej się by niekalkulowało.
Jeżli chciałeś tanio to 2.2 było lepsze
Jeżeli chcesz z ogniem to 3.0 i tylko PB.
Ja mam 2.0 MK2 + LPG bo ma być oszczędnie a nie z ogniem.

misiek
01-07-2005, 08:54
Bauma, wcale ci sie nie dziwie ze myslisz o LPG. Zanim bedziesz ja montowal pewnie pojawi sie jeszcze kolejna generacja. Masz 2 lata, narazie nie ma o czym gadac. Tym bardziej ze i malo jest takich aut jak twoj a jeszcze mniej z LPG.

PabloG, a czemu nie mozna i z ogdniem i oszczednie. Dla mnie cena litra benzyny w Polsce jest kompletnie nieuzasadniona. Jak zobaczylem ostatnio 4,20zl to niema z butow mnie wyrwalo :shock:
Przy aktualnie ksztaltujacych sie cenach chyba jazda dieslem moglaby nie byc tansza niz na LPG. Tyle ze TDCi to bardzo dynamiczny silnik i to jego ogromny PLUS.

mimek
01-07-2005, 12:55
silnik jak w podpisie. zalozony przy 9kkm, teraz cos pod 30kkm.
Zadnych problemow, zadnej roznicy w jezdzie, jedynie kontrolka mowi co wpada do silnika. No dobra, na stacji benzynowej jest roznica;)

co do plastikowego kolektora, to przeciez oczywiste ze bedziesz zakladal wtrysk gazu, wiec problem kolektora nie istnieje.

pamietaj tylko zeby zakladac w naprawde dobrym zakladzie, bo liczy sie nie tylko marka instalacji ale rowniez zalozenie i ustawienie.

aha, i jezeli bedziesz czekal dwa lata, to mam nadzieje ze nie robisz 100kkm rocznie;)

ps. jak chcesz wiecej szczegolow to pytaj, mam nadzieje ze bede w stanie pomoc, choc jestem laikiem w sprawach technicznych;)
ps2. szkoda ze nie jestes z moich okolic, polecilbym dobry zaklad...

pozdrawiam
Tomek

Bauma
01-07-2005, 13:08
czyli jednak sie sprawdza gaz tylko nie ma co na niego zalowac pieniedzy!

JaroW majac gaz nie potrzebuje diesla do oszczednej jazdy (na gazie wyjde lepiej niz na dieslu jesli chodzi o oszczednosci) a jednym guzikiem przeloczam na PB i mam ognia :D czyli dwa w jednym!
to do mnie by pasowal tylko z sekwencyjnym wtryskiem? to chyba ok 6-7tys zl

mimek
01-07-2005, 13:20
w piataku powinienes sie zamknac, ceny instalacji caly czas spadaja. Niestety, nie powiem ci ile kosztowala u nas, bo po pierwsze nie pamietam, a po drugie to bylo u znajomego. z tego co pamietam to byl to przedzial pomiedzy 4 a 6

nie musisz przelaczac na PB jezeli chcesz miec ognia - to nie instalacja w kredensie czy pontonie - to jest wtrysk, buta masz rowniez na gazie. spadek mocy jest pomijalny. Ja nie patrzac na kontrolke, nie jestem w stanie stwierdzic na czym jade.

u mnie w rodzinie wszytko jest na benzyne i ma strzykawke;) poczynajac od silnika 1.2, gdzies w srodku VAG 1.8T, na v6 konczac - tanio cicho - czyli taki banan na twarzy: :lol:

na koniec spalanie: ok +10-20% w litrach w porownaniu do benzyny, oraz okolo jednego litra benzyny na 100km. pamietaj, ze zawsze startujesz na benzynie.

Bauma
01-07-2005, 13:25
a ta instalacja wymaga dodatkowych przegladow regulacji? bo tez slyszalem ze czesto moze sie cos tam rozregulowac w gazie i trzeba jechac na ustawienie.

czyli sprawdza sie gaz w V6??jestes zadowolony? silnik zyje?

mimek
01-07-2005, 13:36
co 15-20 kkm wymiana filterkow. No wiadomo, jak cos nie bangla, to trzeba zrobic przeglad, cos podregulowac itd.... tak jak z komputerem w domu...

Odnosze wrazenie, ze caly czas masz w pamieci jakis samochod z instalacja starego typu, gdzie cos nie dzialalo, zamarzal parownik, albo nie bylo mocy;) pamietaj, ze technika sie rozwija:)

badger6
01-07-2005, 13:41
To prawda, ze ceny instalacji gazowych znacznie spadły. Mój kolega ostatnio zapłacił za sekwencję to Avensisa 1.8 (nie tego najnowszego, tylko poprzedni model) 2700. Przełączenie na gaz mozna zauważyć tylko po kontrolce, naprawdę działa super i koszt nie jest bardzo wysoki :)

Bauma
01-07-2005, 13:42
nie nie nic starego :) moj kolega tez ma 2,5 V6 na gaz i jemu sie sprawuje swietnie tylko wlasnie na poczatku kilka razy musial jezdzic na regulacje w sumie na gazie zrobil pod 100tys tym mondimMKIII 2002r
a pytam sie bo chcialbym wiecej osob zeby podzielilo sie doswiadczeniem z gazem wlasnie w mondeo i wtedy odrzucic skrajne i dojsc do konkretneko wniosku! :)

JaroW
01-07-2005, 20:42
gaz i tak powoduje szybsze zuzycie silnika niz org. na benzynie wiec i tak nie bedzie taniej niz na dieslu.. bo tu musisz doliczyc instalacje do ceny auta i jeszcze dopiero potem amortyzacje..
ps : no i ten smrod dla jadacych z tylu .. od razu czuje ze ktos jedzie na gazie ;)

Bauma
01-07-2005, 22:26
napewno masz racje ale zato nie ma czarnej chmury z rury :))) wez pod uwage ze diesle sa drozsze od benzyny czyli jednak wyjdzie na gazie taniej :)

ty masz diesla jestes zadowolony ja mam PB i tez sie ciesze a skoro moge zaoszczedzic troche na inne wydatki montujac gaz ktory sie sprawuje u innych to chyba zle nie robie? :)

misiek
02-07-2005, 08:28
A ja znowu zaprosze do przeczytania

http://forum.fordclubpolska.org/viewtop ... 1881#61881 (http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?p=61881#61881)

Tworca tematu zapytal o instalacje lpg, a tu znow ktos kogos probuje przekonac ze diesel lepszy :? Jakby chcial miec diesla to by go kupil... i tyle

bb
08-07-2005, 00:36
a ja tak mysle ze jaka instalacje w przedziale cenowym ok 5 tys żł to juz mniej istotne
pytanie tylko czy w tym silniku niema elmentów porcelanowych ( jak np w focus 1.6 ) bo jak są to podobno gaz radzi sobie z takim silnikiem w parenascie tysiecy km i do remontu trzeba by to sprawdzic , popytac moze na motonews.pl tam jest forum lpg czasmi odpisują mądre głowy ( albo smai gazownicy doradza )

jak niema porcelanki to ładuj gaz i sie niezastanwiaj no i niesluchaj bzdur o smrodzie gazu bo to niepoldek z instalacja za 1000zł i w dodatku zle ustawioną ...
co do utraty mocy to niema silnych ok 5 % stracisz ( chyba ze ustawisz wieksze dawki - wiecej bedzie palił )

a co do opłacalnosci hmmm daj my na to ze palisz srednio 12 bp to 1000 km kosztuje cię ok 500zł na gazie palac 15 l 250 zł + na rozpalanie 40zł wsumie 290 zł czyli instalacja zwroci sie po ok 22 tys km
( to tak na szybcika , przy cenie bp 4,15 i gazu 1.65 ) to sie chyba opłaca

tomaszr33
20-07-2005, 15:53
gaz i tak powoduje szybsze zuzycie silnika niz org. na benzynie wiec i tak nie bedzie taniej niz na dieslu.. bo tu musisz doliczyc instalacje do ceny auta i jeszcze dopiero potem amortyzacje..
ps : no i ten smrod dla jadacych z tylu .. od razu czuje ze ktos jedzie na gazie ;)
Szczególnie poczujesz smród gazu za samochodem z instalacją gazową, spełniający na gazie normy EURO3/4.
PS. Badania przeprowadzone w ITS w laboratorium pomiaru emisji spalin

barabasz
03-08-2005, 15:43
gaz i tak powoduje szybsze zuzycie silnika niz org. na benzynie wiec i tak nie bedzie taniej niz na dieslu.. bo tu musisz doliczyc instalacje do ceny auta i jeszcze dopiero potem amortyzacje..
ps : no i ten smrod dla jadacych z tylu .. od razu czuje ze ktos jedzie na gazie ;)
Jaki smrod przy sekwencji nawet nie poczujesz na czym jedzie .

jagrall
03-08-2005, 16:03
gaz i tak powoduje szybsze zuzycie silnika niz org. na benzynie wiec i tak nie bedzie taniej niz na dieslu.. bo tu musisz doliczyc instalacje do ceny auta i jeszcze dopiero potem amortyzacje..
ps : no i ten smrod dla jadacych z tylu .. od razu czuje ze ktos jedzie na gazie ;)
Jaki smrod przy sekwencji nawet nie poczujesz na czym jedzie .

popieram słowa kolegi. mam sekwencję i gdyby nie to że mam dodatkowy przełącznik w kabinie, nie wiedziałbym że mam lpg w aucie, oczywiście pomijając rachunki za paliwo :-)))

Pawel
11-08-2005, 10:33
Jeśli chodzi o Mondeo i gaz to (chyba na szczęście) nie mam doświadczeń w tym temacie.
Natomiast chciałbym podzielić się wrażeniami jazdy na LPG moim poprzednim samochodem - Honda Civic. Tylko rok wytrzymałem i zdecydowałem się na diesla.
Przede wszystkim:
1. Problem podstawowy - brak dobrych fachowców, serwisów (!) specjalizujących się w LPG
2. Kwestia wyboru instalacji - gdzie nie pojedziesz, każdy będzie zachwalał swoja.
3. Ruch w interesie jest duży - co chwila się zmieniają spece - montowałem instalacje w maju a w lipcu już był inny warsztat.

Znajomy jeździł Accordem (poprzedni model) - po 100 tys. na gazie - pół silnika do wymiany. Powód - wyższe temperatury pracy silnika.

misiek
11-08-2005, 22:26
Powód - wyższe temperatury pracy silnika.
powod, pewnie zbyt uboga mieszanka zeby malo palil.
Ja mam 20kkm za soba, narazie wszystko spokojnie. Caly czas zachowuje podstawowe zasady uzytkowania gazu ( nie ma ich wiele). Nastepna opinie wydam za kolejne 20 kkm :D

W kazdym razie aktualne ceny paliwa pochodzacego z ropy naftowej zaczynaja coraz mocniej powalac na kolana. Ja wole gaz:
- tanio
- ekologiczniej

Pewnie kolejna istalacja jaka zaloze bedzie go gazu ziemnego:
- narazie tanszy od LPG
- jeszcze mniej szkodliwych substancji niz w LPG

kuba
12-08-2005, 00:28
Pewnie kolejna istalacja jaka zaloze bedzie go gazu ziemnego:
- narazie tanszy od LPG
- jeszcze mniej szkodliwych substancji niz w LPG

Troszkę nie na temat, ale zapytam:
Misiek wiesz może ile taka instalacja kosztuje?? Szukałem na necie i nie mogłem nigdzie znaleźć konkretnych cen. Kiedyś obiła mi się o uszy cena rzędu 8 tysiaków-czy to prawda??

Pozdro

Kuba

misiek
12-08-2005, 10:46
w zasadzie to troche i na temat bo to tez gaz :), alternatywne zrodlo zasilania.

tak, mniej wiecej takie byly ceny jakis czas temu i nie wiele spadly ( z tego co czytalem). W zasadzie nigdzie jeszcze nawet nie pytalem o mozliwosc montazu takiej instalacji. I nie zainteresuje sie nia dopoki:
- nie zaczna powstawac koljne generacje tych instalacji
- nie beda w przystepniejszych cenach dla portfela
- nie zacznie powstawac wiecej punktow w ktorych mozna zatankowac auto

Podobno taka stacja jest droga w budowie, tankowanie odbywa sie pod duzym cisnieniem. Takze zbiorniki na ten gaz musza byc solidniejsze :) O ile dobrze pamietam skrot do niego to CNG.

Tak z glupia spojrzalem i znalazlem, ze landi-renzo (http://www.landi-renzo.com.pl) juz zrobilo cos w tym kierunku.
Pewnie jako alternatywne zrodlo zacznie sie to rozwijac (o ile juz nie zaczelo). jak wspomnialem, pewnie nowe auto za 2 lub 3 lata, jesli nie diesel a benzyniak bedzie juz na tym jezdzic :mrgreen: chociaz nie zbadane sa wyroki boskie ;)

czytalem ze gdzies juz autobusy komunikacji miejskiej jezdza na tym gazie, oraz ze poczta polska przymierza sie do przystosowania do niego calej swojej floty samochodowej.

rogue
27-08-2005, 09:57
powod, pewnie zbyt uboga mieszanka zeby malo palil.
Ja mam 20kkm za soba, narazie wszystko spokojnie. Caly czas zachowuje podstawowe zasady uzytkowania gazu ( nie ma ich wiele). Nastepna opinie wydam za kolejne 20 kkm

potwierdzam teze przedmowcy. ja moge wydac opinie po ~ 35kkm: wszystko jest OK. brak roznicy w jezdzie na pomiedzy PB a LPG. Pozatym nikt z nas nie zakladal instalacji LPG dla przyjemnosci tylko dla oszczednosci. Po przejechaniu kazdego 1000km w kieszeni zostaje mi ok 200zl. Miesiecznie robie ok 3-4kkm. Za sekfencje zaplacilem 3600zl. Latwo policzyc, ze po pol roku sie zwrocila. Prognozy cen paliw nie napawaja optymizmem. ON ma kosztowac na koniec roku ~4,3, a PB 4,5. Szczesliwie dla posiadaczy diesli ceny nie zmierzaja w strone modelu brytyjskiego gdzie ON jest 15% drozszy od PB.

pzdr

bartasl
03-12-2005, 22:05
Witam mimek,
Mam 2,5 v6 przebieg 36kkm, chce zalozyc LPG ale nie jestem pewien jaka, prosze o jakies podpowiedzi jaka i na co zwrocic uwage przy zakladaniu,
z gory dziekuje
p.s jesl;i przypadkiem znal bys jakis warsztat w okolicach Lodzi to rowniez mozesz polecic
Z gory dzieki i pozdrowienia

[ Dodano: 2005-12-03, 23:10 ]
Witam mimek,
Mam 2,5 v6 przebieg 36kkm, chce zalozyc LPG ale nie jestem pewien jaka, prosze o jakies podpowiedzi jaka i na co zwrocic uwage przy zakladaniu,
z gory dziekuje
p.s jesl;i przypadkiem znal bys jakis warsztat w okolicach Lodzi to rowniez mozesz polecic
Z gory dzieki i pozdrowienia,mimek,