Zobacz pełną wersję : Spryskiwacze na przednie lampy


skola
15-02-2009, 14:57
Tak jak w temacie teraz jest mokro jedzie się za samochodem mu z pod kół wylatuje woda dostaje się tym na szybę i na światła :fcp5 na szybę to pół biedy bo spryskiwacz z wycieraczkami i po kłopocie ale światła nagrzewają się i wysuszają wode wraz z całym syfem z drogi tworząc skuteczną ochronkę zmniejszająca zasięg świecenia , przez co gorzej widzimy. Próbowałem zrobić spryskiwacze zrobione w sposób następujący :fcp3 wężyk połaczony z nową oddzielną pompką do spryskiwaczy plus końcówki spryskiwacza (mgłowe). efekt :fcp23 lampy zostały pomoczone przez płyn do spryskiwaczy :570: :570: hehe macie jakies inne propozycje :fcp9 :fcp9 :fcp9 :fcp9

stasiek49
15-02-2009, 14:59
do lamp są inne spryskiwacze i pompka,(strumień o dużym ciśnieniu)

skola
15-02-2009, 15:14
pewnie taki zestaw pompka plus spryskiwacze są drogie czy są jakies fordy w których były montowane takie spryskiwacze ?? może gdzieś znajdę coś takiego rozbitego :fcp29

MULAN
15-02-2009, 16:51
pewnie taki zestaw pompka plus spryskiwacze są drogie czy są jakies fordy w których były montowane takie spryskiwacze ?? może gdzieś znajdę coś takiego rozbitego :fcp29

no np. Focus C-Max ma takie cudeńko

jonteczek
15-02-2009, 17:28
Fiesty mk4 w niektórych wersjach również miały takie spryskiwacze w serii :fcp1
Obowiązkowo były one montowane w samochodach przeznaczonych na rynek skandynawski, szukając po szrotach, czy serwisach aukcyjnych można się natknąć na niektóre elementy - fajny bajer, ale wymaga osobnej pompy, przewodów i oczywiście spryskiwaczy, co może trochę w sumie kosztować nie mówiąc już o robociźnie... :fcp14

tu masz dowód - oryginalny zderzak:
http://www.moto.allegro.pl/item54663210 ... sprys.html (http://www.moto.allegro.pl/item546632104_ford_fiesta_courier_96_99_zderzak_pr zod_pod_sprys.html)

skola
15-02-2009, 19:47
gdy próbowałem zrobić to ze zwykła pompką do spryskiwaczy koszt wyszedł około 60 zł i w tym pompka wężyk 6 m , trujnik do przewodu i spryskiwacze mgłowe no ale efekt :P tragiczny hehe jakbym sobie polał lampy woda i to wszystko :fcp18 :fcp18 cały zestaw przystosowany do tego to bedzie wydatek sama pompa bedzie kosztować ze 100 zł :fcp8

stasiek49
15-02-2009, 20:19
skola, zobacz to http://aukcja.interia.pl/show_item.php?item=553637674

stasiek49
15-02-2009, 20:21
albo ten zestaw http://aukcja.interia.pl/show_item.php?item=551157667

MULAN
15-02-2009, 20:50
Założenie takiego bajerku to wydatek rzędu conajmniej 200-250zł. Wiadomo są gusty i guściki ale pytanie czy warto? Dzisiaj stojąc sobie na przejściu dla pieszych spojrzałem, jak akurat jakiś większy VW, coś jak TOURAN ale nie powiem dokładnie, bo nie zwróciłem uwagi, akurat urzył fabrycznych spryskiwaczy. Fajnie to wyglądało, spod zdrerzaka wysunęły się spryskiwarze i osikały reflektory :fcp2 Były fakt faktem pokryte sporą warstwą błota wymieszanego ze śniegiem, efekt spryskania był dla mnie mierny, warstwa błotka wymieszała się z płynem spryskiwaczy i nic po za tym :fcp5 taka papka została na światłach i nie wiem czy coś to dało, może tylko tyle że szpanersko to wyglądało.. Jak skuteczność oryginalnego spryskiwacza VW jest mizerna to boję się myśleć, jak stasiek49 ten zestaw zaprezentowany przez ciebie będzie się sprawował? Ale jestem po kilku głębszysz i tak sobie gdybam, moim zdaniem gra nie warta świeczki..

skola
16-02-2009, 05:53
stasiek mam taka sama pompke jak zaprezentowana na drugiej aukcji :fcp23 puszczona z nowego akumulatora o dużej mocy, kable grube jak palce wężyk o maksymalnej grubości przerabiane spryskiwacze mgłowe tak aby dostawały maksymalne ciśnienie. Efekt polanie woda kloszy :fcp18 Więc albo sprawa tkwi w spryskiwaczach albo ten zestaw to sciema bo ta pompka nie daje takiego ciśnienia aby zmyć brud :fcp5

JoeMix
16-02-2009, 07:09
Spryskiwacz reflektorów 1) ciśnienie musi być duże 2) użycie musi być długie i kilkukrotne bo to jednak musi spłynąć więc tez jest płynożerne 3) ustawienie musi być dobre.

skola
16-02-2009, 18:08
wytarczy końcówka spryskiwacza która da w miarę cienki i silny strzał w lampę , nawet chyba zwykły spryskiwacz dałby rade lecz problem związany z pompka czy można przerobić uniwersalną na większe ciśnienie :fcp9 :fcp9 może 2 pompki jedna daje płyn pod ciśnieniem do drugiej a druga puszcza na końcówki spryskiwacza :fcp2 :fcp2

JoeMix
16-02-2009, 19:41
Przerobiony spryskiwacz od punto czy uno (oryginalnie jest jeden na masce i daje 3 strumienie na całą przednią szybę) więc taki spryskiwacz na jedną lampę i dobra pompka spryskiwacza (jedna na spryskiwacz) i daje rade w miarę - napewno nie dadzą rady spryskiwacze mgiełkowe i temu podobne - musi być jak piszecie silny strumień