Zobacz pełną wersję : [Mk7]Alarm a gwarancja


bejo
20-02-2009, 17:02
Czy zamontowanie alarmu w poza salonem Forda w samochodzie na gwarancji spowoduje utrate gwarancji? Zadzwonilem do salonu i oczywiscie twierdza, ze jesli tak zrobie to nawet na karoserie strace gwarancje... Ale jakos mi sie to nie podoba, czy rzeczywiscie w swietle prawa strace gwarancje jesli zamontuje ten alarm poza salonem? (w salonie troszke drogo... 1600pln...)

Skolmi
20-02-2009, 17:29
Jakby odpukać przyszło co do czego, to mogą odmówić naprawy czegoś co padło z winy instalacji alarmu,
czyli praktycznie mogą pod to podciągnąć całą elektrykę :/

Ale chyba ktoś przegina, że na wszystko. Ja instalowałem alarm poza ASO zaraz po zakupie,
a po pół roku pierwsza naprawa gwarancyjna odbyła się bez żadnego problemu.

JoeMix
21-02-2009, 10:50
bejo, Dobrze Ci mówią, bo na blachę jest gwarancja, jak sobie w niej sam dziurę wywiercisz to ją tracisz...

bejo
21-02-2009, 20:09
Niestety i tak nic nie bedzie z tego montowania alarmu poza ASO bo chce wziasc ubezpieczenie z pakietem dealerskim i nie dadza mi tego ubezpieczenia w salonie jesli nie wyjade z alarmem... czyli 1600zl i tak ode mnie wydebia :(

dziab
26-02-2009, 20:01
..alarm powinni dorzucic gratis :)

bejo
01-03-2009, 15:24
..alarm powinni dorzucic gratis :)Tu sie zgadzam, ale jakos nie udalo mi sie za wiele wytargowac u dealera - ciagle tylko slyszalem, ze to fiesta a nie kunga i nie ma z czego ciac ceny...

macka
01-03-2009, 20:45
pieprza glupoty......i tak na niej sporp zarabiaja wiec taki alarm to jest pikus...

macka
01-03-2009, 20:46
bejo a tak poza tematem.....jak ci sie widzi srodek autka?? bo jak ogladalem w salonie to mi sie deska rozdzielcza niezbyt podobala...wloty powietrza jakies dziwne...

kuzek
02-03-2009, 12:33
witajcie, ja tez niedługo dostane fieste dla żonki. Co do alarmu - to niestety jesli poza fordem to tracisz gwarancje na elementy ktore beda modyfikowane. Natomiast okazuje sie ze mozna dostac dodatkowy upust nie tylko na pakiet silver lub gold ale takze dorzucaja alarm bezpilotowy, i inne akcesoria. Ale łatwo nie jest ponieważ, większa cześć zamówien odrazu wysyłaja za granice. W fordzie pakiet ubezpieczenia alianz dla wawy przy znizkach 50% to 1700PLN

Gully
04-03-2009, 12:47
Mi alarm dorzucili gratis, a mialo go nawet nie byc. Gdy zapytalem o alarm przy odbiorze, to powiedzieli mi ze w kazdym samochodzie ktory kosztuje powyzej 50tys zl musi byc zainstalowany alarm. Moj kosztowal 51tys.

bejo
06-03-2009, 22:40
bejo a tak poza tematem.....jak ci sie widzi srodek autka?? bo jak ogladalem w salonie to mi sie deska rozdzielcza niezbyt podobala...wloty powietrza jakies dziwne...srodek jest fajnie zaprojektowany, mi sie podoba (wlaczajac w to wloty powietrza, a raczej wyloty). natomiast materialy sa troche kiepskiej jakosci :/ ten plastik jest taki jakis tandetny i nie wszedzie dopasowany idealnie, ale moze to ja jestem po prostu perfekcjonista ;)

ps. wiesz co mi sie najbardziej nie podoba w srodku - stacyjka! wyglada okropnie - chyba chca w ten sposob ludzi przekonac do tego systemu Ford KeyFree czy jak to tam nazywaja...

Mi alarm dorzucili gratis, a mialo go nawet nie byc. Gdy zapytalem o alarm przy odbiorze, to powiedzieli mi ze w kazdym samochodzie ktory kosztuje powyzej 50tys zl musi byc zainstalowany alarm. Moj kosztowal 51tys.i to rozumiem! mi wyszlo 53k i sie ledwo doprosilem zeby mi bagaznik (same belki) dorzucili w prezencie... albo jestem cip... jesli chodzi o negocjacje, albo ten moj dealear taki beznadziejny - koles chyba wyczail ze tak czy inaczej kupie te fieste :D