Zobacz pełną wersję : [Mk3] Mondeo 2.0 TDCI proszę o opinię;-)


Mariuszkier
23-02-2009, 16:59
Witam.

Prośba o wasze opinie odnośnie tego auta i/lub handlarza?: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7517354

"Auto nie jeżdżone mieście"??? Cena wydaje się ok. Czy to auto można sprawdzić po nr VIN (auto sprowadzone, ale zarejestrowane w Polsce)?
Z góry dzięki;-)
Pzdr

Axel
24-02-2009, 20:59
Handlarza nie znam, natomiast po przejrzeniu ogłoszenia mam pewne zastrzeżenia co do auta.

1.Przebieg-Jest napisane w ogłoszeniu, że auto serwisowane w ASO, więc powinna być książka serwisowa i jakieś faktury. Jeśli auto sprowadzane to warto ją zweryfikować. Najlepiej poproś o podanie nr. VIN i zadzwoń do serwisu, w którym było serwisowane. Po podaniu nr. VIN udzielą Ci informacji czy było serwisowane ,a jeśli tak to dowiesz się też co było robione. Oczywiście jeśli auto było serwisowane za granicą niezbędna jest znajomość choćby Angielskiego;). Poza tym sama kierownica jak na 138 tys. jest bardzo wytarta, szczególnie, że sprzedający zaznacza ''nie jeżdżony w mieście''. Jeśli byłaby to prawda, przy tym przebiegu jej zużycie byłoby niezauważalnie.

2.Bezwypadkowość- Szczególnie przód zwrócił moją uwagę, ale nie tylko. Nie wszystko jest idealnie spasowane. Dziwnie duża szczelina pomiędzy grillem, a maska. Na ostatnim zdjęciu widać, że lekko odstaje zderzak. Mogę się mylić, ale zastanawia mnie także ten ''bród'' na prawym błotniku. O ile na 8 zdjęciu wygląda to jak bród, to na 3 przypomina rdzę. Pod maską brakuje plastikowej osłony akumulatora. Zdecydowanie polecam kontrolę czujnikiem grubości lakieru.

Sprawdzenie nr. VIN pod względem historii to tylko przez telefon do serwisu gdzie było serwisowane. Możesz również sprawdzić kompletność wyposażenia auta, poprzez zdekodowanie VINu.

Co do ceny to jak na TDCI z 2005r. to wydaje się bardzo dobra, nawet jak dla mnie podejrzanie niska.

Mariuszkier
24-02-2009, 21:20
Dzięki. Jakby potwierdziłeś moje obawy;-/
Na szczęście znalazłem w Bemo-Motors podobny model, ale PL z lepszym wyposażeniem za 2tys więcej i tego jadę jutro obejrzeć;-)
Pzdr

jvc
24-02-2009, 21:58
W Bemo nie oszukują z używkami z tego co wiem, jedynie ceny mają większe,więc jedź śmiało :)

Mariuszkier
25-02-2009, 15:13
JVC,
Skąd wiesz, że to auto z Bemo Motors? Czy chodziło Ci o to, aby podjechać tam z tym autem na przegląd?
Pzdr

jvc
25-02-2009, 15:25
Dzięki.
Na szczęście znalazłem w Bemo-Motors podobny model, ale PL z lepszym wyposażeniem za 2tys więcej i tego jadę jutro obejrzeć;-)
Pzdr
No napisałeś przecież że znalazłeś w Bemo, ja tam kupowałem samochód ,akurat w Poznaniu ,ale nie ważne ,mam tam znajomego i żadne używki przynajmniej te które są w Poznaniu nie są kombinowane ,czyli nie oszukują z przebiegiem itp.

Mariuszkier
25-02-2009, 16:00
Racja, niestety temat nieaktualny - auto zarezerowowane+przedwpłata czyli jakby już go nie było:/ Dobre okazje jak zawsze szybko się rozchodzą