Zobacz pełną wersję : [Fiesta 1995-2001] Montaż głośników FIESTA mk4 tylna półka


przemotg
24-02-2009, 20:20
Witam serdecznie,

Tak jak w temacie szykuję się do zakupu głośników na tył do mojej fieściny jednak z tego co widzę owa półka nie jest zbyt sztywna i obawiam się że jak zainstaluje tam 2 głośniki (6x9")to przy mocniejszym basiku może to wszystko latać. Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś pomysły jak usztywnić tą półkę, a może ktoś już zakładał głośniki w to miejsce i jednak nie trzeba w nic ingerować tylko po prostu wywiercić otwory i w nic więcej się nie bawić.
Czekam na jakieś propozycje ;)

Pozdrawiam Przemek

Marcin_Olsztyn
25-02-2009, 09:24
O ile dobrze rozumiem, to bedziesz musial wyciac otwory na glosniki. Monowalem swoje na jesieni , mam z tylu jajowate pioneery. Jeden wazy 1,3 kg. Wszystko gra, pólka troche sie trzesie jak dam na maxa, i widac w lusterku jak trzesie sie tylnia klapa, ale ogolnie jest ok. Tam sa takie srobki w komplecie do montazu glosnikow - postaraj sie je wkrecic prawidlowo za pierwszym razem, by ciasno siedzialy w polce. Robota w sumie prosta i nie powinno byc problemu z przymocowaniem glosnikow.

Marcin_Olsztyn
25-02-2009, 09:27
Duzo gorzej wyglada wymiana glosnikow w drzwiach.

przemotg
25-02-2009, 13:19
Ok :) dzięki za info, też mam zamiar właśnie pionierki tam wsadzać, bardzo mnie pocieszyłeś bo myślałem że czeka mnie sporo roboty a jednak tylko otworki ;)
A mogę się jeszcze dowiedzieć co jest przyczyną problemów z wymianą głośników w drzwiach ??

Marcin_Olsztyn
26-02-2009, 21:32
fabryczne sa w ksztalcie pieciokata wiec musisz kupic specjalnie dedykowane do fordow. Ja kupilem pierwsze lepsze, i nie szlo ich przykrecic, musialem nawiercac otwory. Ogolnie kupa dlubania byla. No i sa tam nietypowe wtyczki, wiec by zaoszczedzic sobie niespodzianek, szukaj dedykowanych. Srednica membran to 130 mm w glosnikach drzwiowych.

przemotg
27-02-2009, 18:39
To jeszcze raz dzięki Marcin za jasne przedstawienie sprawy. W przyszłym tygodniu biorę się za montaż :D

Marcin_Olsztyn
28-02-2009, 05:41
Gdybys wymienial radio, to potrzebna bedzie taka przejsciowka do anteny, z fordowskiej na zwykla wtyczke - jest w sklepach rtv.No i kostka do radia , z fordowskiej na standardowa aby uniknac lutowania kabli:) Jesli nie wymieniasz radia, to robota prosta.Warto zwrocic uwage jak kupujesz glosniki na tyl, na pasmo przenoszenia. Im nizsze (np. 28Hz do 40 kHz) tym lepszy i glebszy bas. Milej zabawy.