Zobacz pełną wersję : komunikat błędu


Gabrycha
25-02-2009, 10:54
This forum requires that you wait 30 seconds between posts. Please try again in 15 seconds.:583: Czy ktoś się na coś takiego już natknął - kurczę pieczone - jajca jak berety
nie pozwala pisać za szybko - durnota jakaś naprawdę
Tego nie rozumiem wcale - bo od posta so posta minęła spora minuta a mnie PYSZCZY że czekać muszę. co pół minuty mi wolno pisać!!
NIELUBIĘ nowego - choć dobre jest:502:

Jacek
25-02-2009, 11:29
Jest to zabezpieczenie antyspamowe. Trudno chyba napisac zupelnie nowy post w 30sekund po nastepnym. Niestety nie wiem dlaczego skrypt policzyl czas wedlug wlasnego uznania. Jesli sytuacja bedzie sie powtarzala, zmniejszymy troche ten czas.

Gabrycha
25-02-2009, 12:00
spoko - anty spam to rozumiem jak najbardziej to jest OK - ale FAKT miał miejsce.
jeśli będzie się powtarzało.....
Miałem też dziś drugi przypadek tego komunikatu - odczekałem więc i puściłem posta jaeszcze raz, NO I okazało się że poleciało dwa razy. ZARAPORTOWAŁEM o usunięcie tego drugiego zaraz jak to zauważyłem (forum C-Maxa). No i tu rozumiem ten HALT na te 30 sek. w tym momencie zadziałał poprawnie.

Opisałem przypadek - ni po to żeby się żalić że coś MI NIE działa
ale po to żeby było wiadomo że coś czasami gdzieś występuje dziwnego.
Wiadomo - tryby muszą się dotrzeć. Pozdro.

Gabrycha
25-02-2009, 21:33
no i sprawa sie powtórzyła teraz mam 17 sekund przerwy - a post już jest widoczny w topiku.
Czyli że: browser chce wstawić drugi raz tego samego posta w czasie (30s-17s = ) 13s po wstawieniu.
Podejrzewam że forum nie odp. w wymaganym czasie i browser robi Retry. a tu kuku - post za szybki.
teraz wyszło to na innym browserze, na innym kompie, na innym łączu internetowym.

Gabrycha
25-02-2009, 21:38
ale jajca - musiałem czekać 195s od naciśnięcia guzika wyślij odp. do wczytania strony z nowym POPRZEDNIM postem

EDIT: a ten wskoczył natychmiastowo

Jacek
25-02-2009, 21:48
Na nasza prosbe sprawdzany jest nasz serwer i baza danych przez administratorow firmy hostujacej. Dlatego tez poki co moga dziac sie rozne cuda.

baluckityp
26-02-2009, 06:47
zauważyłem że jak jestem w pracy na 10mbit. łączu to forum działa wisienkowo, ale tylko wracam do domu na moje 1mbit. łącze i napisanie 1 posta zajmuje około 15 minut (logowanie-wybranie tewmatu-post reply-zatw.odp) - póki co tyle zauważyłem, pozdroO

phantom-kk
26-02-2009, 09:17
Ja mam 8Mbit i forum działa wyraźnie wolniej niż poprzednie.

A propos błędu. Tez mam takie coś, tyle że podczas pisania pojedyńczego i jedynego posta. Po wciśnięciu "Wyślij odpowiedź" jestem przenoszony na stronę z takim błędem i możliwością edycji posta. Rzecz w tym, że otwierając wątek w nowym oknie okazuje się, że post został wysłany! Więc po odczekaniu tych 30s miałbym wysłane 2 takie same posty. Wygląda to tak jakby wciśnięcie przycisku "Wyślij odpowiedź" samo się dublowało się chcąc wysłać jednego posta 2 razy.