Zobacz pełną wersję : fiesta 1.1 wtrysk - wolne obroty "pływają"


kovi
06-07-2005, 09:57
Witam,
od jakiegos czasu silnik na wolnych obrotach pracuje nierownomiernie. Slyszalem ze powodowac to moga dwie rzeczy: uszkodzony potencjometr lub wyrobiony walek rozrzadu.
Jesli chodzi o potencjometr jakis czas temu remontowal mi go znajomy mechanik (kabelki si e kruszyly) pozbyl sie wtyczki i mam podejrzenia ze mogl go zle podlaczyc, ale gaz chodzi dobrze, ssanie wlacza sie kiedy trzeba, wiec chyba jest oki.
Bardziej martwi mnie czy to nie rozrzad:(
Moze ktos juz przerabial cos podobnego i podzieli sie ze mna doswiadczeniami.
Pozdraawiam

Arkadius3
06-07-2005, 11:25
a może sada lambda??

kovi
06-07-2005, 12:28
sady lambda nie mam od czasu kiedy wywalilem katalizator:)

-waldi-
06-07-2005, 12:53
nie masz sondy Lambda ? to jaki Ty masz skład mieszanki??? bo na pewno nie optymalny... a przy wtrysku to by się przydała ta sonda.....

Jeżeli masz jednopunkt to sobie sprawdz siknik krokowy przepustnicy ( nie mylić z zaworem dodatkowego powietrza z wielopunktów ) może coś z nim nie tak, lub jeszcze czujnik podciśnienia w kolektorze ssącym nie chodzi jak powinien

RouG
08-07-2005, 12:08
sady lambda nie mam od czasu kiedy wywalilem katalizator:)

Z zasady bez sondy lambda samochód nie bedzie pracował tak jak powinien.
Lambda oznacza współczynnik nadmiaru powietrza w mieszance, tzn
według pomiarów tej to sondy reguluje sie mieszanka.
a katalizator ni ma nic do tego jak masz kat to są dwie opcje masz sonde
przed i za (lub w katalizatorze) "jedna wspiera drugą" dla pewniejszych odczytów.

To tak na przyszłość ;)

TOMEK07
08-07-2005, 21:32
Witam,
od jakiegos czasu silnik na wolnych obrotach pracuje nierownomiernie. Slyszalem ze powodowac to moga dwie rzeczy: uszkodzony potencjometr lub wyrobiony walek rozrzadu.
Jesli chodzi o potencjometr jakis czas temu remontowal mi go znajomy mechanik (kabelki si e kruszyly) pozbyl sie wtyczki i mam podejrzenia ze mogl go zle podlaczyc, ale gaz chodzi dobrze, ssanie wlacza sie kiedy trzeba, wiec chyba jest oki.
Bardziej martwi mnie czy to nie rozrzad:(
Moze ktos juz przerabial cos podobnego i podzieli sie ze mna doswiadczeniami.
Pozdraawiam

może którys z kableków się nie zlutował jak się kruszyły mogło się kruszyć po jego zgięciu i teraz takie cyrki
na pewno chciał dobrze ponieważ miałem fiestę 1,1 i takie same problemy zamiast kostki
w książce obsługi fiesta od 89r napisali że przy nierównych obrotach (niskich) należy na nowo połączyć kable które sa przy przepustnicy czy silniku krokowym

mota1000
09-07-2005, 23:44
czy doszło kiedys do sytuacji kiedy prawie nie było oleju w silniku?
jak olej jet to moze pompa olejowa
lampka ciśnienia może sie nie świecic a cisnienie moze byc na bakier