Zobacz pełną wersję : Oświetlenie wewnątrz auta.....???


SERTIC
27-02-2009, 19:53
Witam i mam pytanie co może byc przyczyna i usterką takiej sprawy jak Brak oświetlenia wewnątrz auto po otwarciu drzwi od samochodu Krótko mówiąc jest ciemno w środku !? a jak zapale je na górnym panelu czy to przód czy tył pali się wszystko ok nadmienię jeszcze że podświetlenia w drzwiach pod spodem i z boku drzwi palą się za każdym razem gdy je otwieram i jest ok Poproszę o porady i pomoc z góry Bardzo Dziękuję !?!?!?!?!!?!??!

rabbit1
27-02-2009, 20:50
na wszystkich dzwiach tak sie dzieje??

robi2012
27-02-2009, 21:18
kumpel miał tak jak włącznik świateł był padnięty tylko dodatkowo niemiał postojówek ale warto to sprawdzić

SERTIC
27-02-2009, 21:47
na wszystkich dzwiach tak sie dzieje??
Tak dokładnie na wszystkich drzwiach po otwarciu nie pali się światło w środku

rabbit1
28-02-2009, 10:47
a przekaznik czasowy oświetlenia wnetrza sprawny???

SERTIC
28-02-2009, 11:19
Teraz to mi zadałeś pytanie za 100pkt. wszystko ok sprwdzę tylko proszę abyś mi podpowiedział który to jest i gdzie mam go zlokalizować Nie mam żadnej instukcji ani schematów lektryki a w tych sprawach zielony a juz w tym modelu napewno !?!?!?!?!?!!? z góry BARDZO dziekuję

rabbit1
28-02-2009, 13:25
Teraz to mi zadałeś pytanie za 100pkt. wszystko ok sprwdzę tylko proszę abyś mi podpowiedział który to jest i gdzie mam go zlokalizować Nie mam żadnej instukcji ani schematów lektryki a w tych sprawach zielony a juz w tym modelu napewno !?!?!?!?!?!!? z góry BARDZO dziekuję

przekaznik R5 odpowiedzialnyy za oswietlenie wnetrza.duża skrzynka bezpiecznikowa po stronie kierowcy przy podszybiu.

SERTIC
28-02-2009, 14:02
Wielkie dzięki jak tylko zejdę do garażu to od razu to zlokalizuje i sprawdzę a Powiedz mi jeszcze jak mogę sprawdzić czy przekaźnik jest spalony itd... bo to jest zamknięta obudowa i raczej nic nie widać gołym okiem ??!?!?!?!?! i konkretnie będzie na nim symbol R5 tak?!?!?!!? ............... SUPER jeszcze raz wielkie dzięki dla ciebie..... rabbit1

rabbit1
28-02-2009, 14:09
symbolu R5 na nim nie ma.jest to przekażnik koloru żółtego według załącznika skrzynki zobacz gdzie on sie miesci i zlokalizujesz go sam.przekaznik jest rozbieralny lekko podważasz ze wszystkich stron i idzie wyciągnąc srodek.moze styki sie skleiły i nie odbija jak otwierasz dzwi albo cewka w nim poszła.cewke idzie przemierzyc miernikiem.

pozdrawiam

sylwek scorpio
01-03-2009, 20:22
rabbit1 przegladalem to co napisales i u mnie pomoglo!tez nie swiecilo sie w srodku! wielkie dzieki! nigdy w zyciu bym nie wpadl na to ze tam jest przekaznik ktory tym steruje!

rabbit1
01-03-2009, 20:31
rabbit1 przegladalem to co napisales i u mnie pomoglo!tez nie swiecilo sie w srodku! wielkie dzieki! nigdy w zyciu bym nie wpadl na to ze tam jest przekaznik ktory tym steruje!

no to problem z głowy.....a jakie jeszcze przed tobą???.......:p

SERTIC
11-03-2009, 18:36
jestem zmuszony odswieżyc mój temat z powodów tego typu , że to co mi poradziliscie wykonałem wszystko jak należy !!! a oświetlenia jak nie było tak nie ma a szkoda !!! Przekaźnik R5 wymieniony - skrzynka(centralna) wyjęta - wyczyszczona i zabezpieczona - bezpieczniki sprawdzone !! ok . I NIC dodam tylko że światło jest jak zrobie to ręcznie wewnątrz auta - drzwi jak otwieram szt 4 wszystko ładnie pali podspodem i obrysówki czerwone super..!!!! a reszta Ciemno !?!? a może jest cos jeszcze o czym nie wiem i nie sprawdziłem ...!?!? prosze was o Pomoc

rabbit1
11-03-2009, 20:09
musiał byś byciągnąc lampke wziąść miernik i zobaczyc czy wogle napięcie dochodzi na opcji 20sek.

SERTIC
11-03-2009, 20:56
OK !!! czyli nie ma się co sugerowac tym że pali sie lampka jak przełącze na panelu i jest napięcie w tym przypadku muszę dac pozycję na " 20sek" i wtedy badac napięcie ok ok !!!! jutro to sprawdzę a może jeszcze jest coś !?!?! jakiś modół itd.. od tego czy juz nie ma nic !>?!??!?!?!

wojtekor
12-03-2009, 01:46
a moze timer sie uwalil? albo bezpiecznik nr36?

SERTIC
12-03-2009, 05:29
wielkie dzięki wojtekor dziś zobaczę ten " timer " i bardzo dziękuje za podpowiedź gdzie go mogę znaleść to coś ...!? nauka i wiedza zawsze idzie w parze z pytaniem i odpowiedziom a kto pyta nie błądzi a uczymy się całe życie..!! Dzięki ..!!!

rabbit1
12-03-2009, 18:53
timer o którym pisze wojtekor to właśnie przekażnik R5 chyba że on ma coś innego na myśli o czym nie wiem.przekażnik R5 jest właśnie od czasowego wyłónczenia oświetlenia wewnątrz auta.


albo bezpiecznik nr36?

bezpiecznik nr 36 jest odpowiedzialny za ograniczenie prądu akumulatora.więc nie wiem co by miał wspólnego z czasowym oświetleniem wnętrz

Struna
13-03-2009, 08:44
timer o ile mi wiadomo w wielorybie to wogóle nie jest w przekaźnikach tylko jest jakis jeden zintegrowany moduł, który się wszystkimi czasowymi rzeczami zajmuje.

SERTIC
13-03-2009, 08:55
witam i dzieki dzieki ALE juz mam taki kocioł w głowie że musze chyba z tym podjechac do elektryka bo kurcze TAK ..!! przekaźnik wymieniłem R5 ok. bezpieczniki ok. skrzynka (centralna) wyczyszczona Styki ok. Padła podpowiedź że timer !?!?!?! a potem że timer to własnie R5 !?!?!:roll: a ja znalałem ten ALA timer !?!?!! lokalizacja pod prawa nogą na wys.. kolana czarna skrzynka Co naj ciekawsze zanlazłem cos takiego i po ogólnych oględzinach styków i kabli jest ok.. ale teraz jak i STRUNA odpisałeś że to może byc tak a nie tak ...!? ;) ale ogulnie to wielkie dzieki bo zawsze cos wiem juz więcej !!!???

Struna
13-03-2009, 10:50
timery w przekaźnikach to były w starszych modelach, mk3 natomiast w przekaźnikach nie ma nic. Dali tylko takie podstawki krosujące pod przekaźniki i tyle. Resztą zawiaduje właśnie moduł timer-a, co zresztą nawet na schematach z TIS-a można sprawdzić.

rabbit1
13-03-2009, 16:50
no to i ja teraz wiem coś więcej :p

wojtekor
13-03-2009, 17:17
timer o którym pisze wojtekor to właśnie przekażnik R5 chyba że on ma coś innego na myśli o czym nie wiem.przekażnik R5 jest właśnie od czasowego wyłónczenia oświetlenia wewnątrz auta.




bezpiecznik nr 36 jest odpowiedzialny za ograniczenie prądu akumulatora.więc nie wiem co by miał wspólnego z czasowym oświetleniem wnętrz


timerek masz w MKIII w bimbadle a bezpiecznik nr36 wlasnie dlatego ze odpowiada za power saver akumulatora ma dosc sporo wspolnego z oswietleniem czasowym ;)
jak jest uwalony to lampki Ci moga np. smigac z palca ale nie przy otwieraniu drzwi...

SERTIC
13-03-2009, 17:28
wojtekor a powiedz mi kolego co to jest to "bimbadełko" bo ja juz chyba za stary jestem na takie grypsy:lol: i nie wiem co to !?!?!?!?! no chyba ze to jest to co mi pisałeś " timer" nad P nogą kierowcy bo cos takiego tam odnalazłem !?!?!?!?!

wojtekor
13-03-2009, 18:38
SERTIC tak tak to jest dokladnie to co pisalem i co znalazles. Bimbadelko=Gong ;) a czescia gongu w srodku jest timer od swiatelek...

rabbit1
13-03-2009, 18:51
wojtekor przekażnik R5 dostaje podtrzymanie napiecia z czegoś tak jak struna nazwał to tajmerem.on rozłancza i włancza oswietlenie czasowe wewnątrz auta takrze R5 jest tylko współpracującam urządzeniem z tajmeren czy jak ty to nazywasz bimbadełkiem.

wojtekor
13-03-2009, 18:58
rabbit1, dam sobie reke uciac ze bezpiecznik tez...

SERTIC
13-03-2009, 21:46
[QUOTE=wojtekor;1112214]SERTIC tak tak to jest dokladnie to co pisalem i co znalazles. Bimbadelko=Gong ;) a czescia gongu w srodku jest timer od swiatelek...[/QUO
ok a co tam może sie popsuć w tym BIMBADEŁKU bo jak to oglądałem to jest zamkniętu układ i sprawdziłem tylko czy jest to podłączone i czy nie brakuje jakiegoś kabelka ale z wierzchu wszystko wygląda na OK ale co jest w środku !?!?!?! tego jeszcze nie wiem !?!?!?!?

wojtekor
13-03-2009, 21:57
rozmontowales to to? jak wszystko wyglada na sprawne i nie popalone to zostaw. sprawdziles ten bezpiecznik nr36 o ktorym mowilem?


to sie moze przydac; http://www.forum.ford-scorpio.pl/viewtopic.php?t=22702&sid=97d7cce9142becb8b3c1da23f70734e5

SERTIC
13-03-2009, 22:21
rozmontowales to to? jak wszystko wyglada na sprawne i nie popalone to zostaw. sprawdziles ten bezpiecznik nr36 o ktorym mowilem?


to sie moze przydac; http://www.forum.ford-scorpio.pl/viewtopic.php?t=22702&sid=97d7cce9142becb8b3c1da23f70734e5
dzięki dzieki kolego własnie przeglądam te opisy i bardzo fajnie przyda sie a jutro sprawdze ten bezpiecznik to jest nr 36 !? a tej puszki jeszcze nie rozebrałem ale uczynie to na 100% jutro i odpisze co wymodziłem także jeszcze mam nadzieję że to może byc ten bezpiecznik a prawde mówiąc to fakt jest faktem że wyjołem tylko skrzynkę centralną i ja czysciłem i w niej sprawdzone były wszystkie przekaźniki i bezpieczniki a w małej skrzynce nic nie sprawdzałem !?!?!?!

wojtekor
13-03-2009, 22:26
tak. mala skrzynka, bezpiecznik nr 36, bodaj 10 amper...

swoja droga to robierz i bimbadlo i zobacz jak to tam w srodku wyglada...

SERTIC
13-03-2009, 22:40
tak. mala skrzynka, bezpiecznik nr 36, bodaj 10 amper...

swoja droga to robierz i bimbadlo i zobacz jak to tam w srodku wyglada...
jutro wszystko sprawdze to co mi podpowiedziałeś a swoja drogą to kurcze ciekawe jest to że światło jest na wszystkich 4 drzwiach jak otwieram i wszystko ładnie podświetla , ciekawe czy ma to połączenie z tym oświetleniem w środku właśnie czasowym ale czy tak jest to sie jeszcze chyba od was dowiem !?!?! mam taka nadzieje bo nie spoczne dopóki nie zapali mi sie światło jak otworze drzwi np. Żonie albo.....!?!?!?! ;) nie ale tak serio to nie lubie jak coś jest i powinno działac a tu lipa ciemno !?!?!?!

wojtekor
13-03-2009, 22:54
z tymi lampkami w drzwiach to nie wiem bo u mnie takowych niet.

posprawdzaj sobie wszystko jutro i zobaczymy co dalej. ja obstawiam ze to ten bezpiecznik. a jak nic jutro nie wskorasz to sie pomysli co dalej.

rabbit1
14-03-2009, 08:51
w środku napewno jakas płytka stalona i coś w rodzaju zegarka elektronicznego.tak mi sie wydaje bo musicoś odliczać te 20 sek i podać napięcie na przekaznik R5.być może coś ci się tam przyjarało albo jakieś zimne luty.aty nie zrobiłeś czasem jakiegoś zwarcia???

SERTIC
14-03-2009, 12:06
w środku napewno jakas płytka stalona i coś w rodzaju zegarka elektronicznego.tak mi sie wydaje bo musicoś odliczać te 20 sek i podać napięcie na przekaznik R5.być może coś ci się tam przyjarało albo jakieś zimne luty.aty nie zrobiłeś czasem jakiegoś zwarcia???
zwarcia nie zrobiłem bo jak kupił juz auto to nie działało to oświetlenie i po za wyczyszczeniem skrzynki centralnej i sprawdzeniu przekaźników i bezpieczników nic nie robiłem ale jeszcze mam cichą nadzieje że to może ten bezpiecznik 36 w dodatkowej skrzynce padł a tam nie zaglądałem i rozbiore jeszcze to Bimadełko i tam tez popatrzę czy cos sie nie zjarało ale Dzięki za porady

SERTIC
16-03-2009, 10:45
koledzy do was pytanie i prośba o pomoc i poradę Bo tak juz chyba wszystko sprawdziłem jesli chodzi o oświetlenie w aucie a mjanowicie tak jak mi doradzaliscie krok po kroku Przekaźnik R5 dobry - skrzynka centr. wyczyszczona - bezpiecznik 36 dobry - pozostało mi "Bimadełko" i tak wyjołem rozebrałem i wizualnie jest ok styki całe nic nie jest opalone ani przerwane ale ...!? jak można to sprawdzić czy jest na 100% sprawne pod względem elektroniczno elektrycznym

SERTIC
16-03-2009, 13:10
rabbit1, dam sobie reke uciac ze bezpiecznik tez...
pytanie i prośba o pomoc i poradę Bo tak juz chyba wszystko sprawdziłem jesli chodzi o oświetlenie w aucie a mjanowicie tak jak mi doradzaliscie krok po kroku Przekaźnik R5 dobry - skrzynka centr. wyczyszczona - bezpiecznik 36 dobry - pozostało mi "Bimadełko" i tak wyjołem rozebrałem i wizualnie jest ok styki całe nic nie jest opalone ani przerwane ale ...!? jak można to sprawdzić czy jest na 100% sprawne pod względem elektroniczno elektrycznym

simplus_team7
14-04-2009, 09:09
pytanie i prośba o pomoc i poradę Bo tak juz chyba wszystko sprawdziłem jesli chodzi o oświetlenie w aucie a mjanowicie tak jak mi doradzaliscie krok po kroku Przekaźnik R5 dobry - skrzynka centr. wyczyszczona - bezpiecznik 36 dobry - pozostało mi "Bimadełko" i tak wyjołem rozebrałem i wizualnie jest ok styki całe nic nie jest opalone ani przerwane ale ...!? jak można to sprawdzić czy jest na 100% sprawne pod względem elektroniczno elektrycznym

Ja miałem identyczny problem, jak kupowałem Scorpia a kupowałem w dzień :P to nie zwróciłem uwagi na oświetlenie wewnętrzne. Wieczorem patrzę i myślę co za ch....era :( zacząłem szukać przyczyny. Bezpiecznik 36 niby dobry ale tknęło mnie wyjęcie go i włożenie nowego i cud wszystko świeci :) he he

radarek
20-05-2009, 12:32
Witam jestem nowy i mam podobny problem pół auta już rozebrałem a światełka nadal niet

- skrzynki obie zregenerowane
- bezpieczniki i przekaźniki posprawdzane
- bimbadełko na oko sprawne nieodymione i brak zimnych lutów

morze ktoś posiada książkę zeskanowaną albo choć sam schemat do scorpio MK III
byłbym bardzo wdzięczny bo szukam go od 2 tygodni do necie i jak dotąd zciągnołem chyba wszystkie manuale i schematy do scorpio ale niestety są one albo do MK I albo do MK II jak by kogoś interesowały mogę podesłać

wojtekor
20-05-2009, 12:49
strona z mojego podpisu moze Ci pomoc...