Zobacz pełną wersję : 3 tys za instalacje wtrysku gazu


krris1
07-07-2005, 19:30
Czy 3 tys za instalacje wtrysku gazu to duzo czy mało?. Jest to jakaś polska instalacja, nie pamiętam już nazwy, ale taką mi oferowali najtańszą jaką mieli. Podobno nie mieli jeszcze żadnych powazniejszych klopotow z tą instalacją. Aha jest to instalacja IV generacji. Warto w nią zainwestować? Czy ktos taką juz ma?

bb
08-07-2005, 00:14
ja jescze w zyciu nieslyszałem o ta tanim wtrysku lpg i cos mi sie zadje to "lipą" być

ale podłaczam sie pod pytanie bo moze jednak warto??

bblo
08-07-2005, 14:07
wiem , że w Lublinie i Rzeszowie montują OMVL Dream IV gen. za 3300, więc to chyba jednak możliwe :)

krris1
08-07-2005, 22:29
Wydaje mi się, że te instalacje tanieją i bedą tanieć. W tym warsztacie, w którym mi ja proponowali mowili tez o innych instalacjach do 3 600 zł. Wiem, ze na pierwszy rzut oka wydaje sie, ze to co tanie to badziewie, ale mozliwe, ze akurat tak być nie musi. Będę musiał to sobie przemyślec

alchemik
15-07-2005, 21:59
ja zamontowałem w Lublinie za 3100, butla w koło, po 3 miesiącach i 9 tys km stwierdzam że to był dobry wybór i mam nadzieję że tak pozostanie. pozdrawiam

Sergiej
16-07-2005, 06:53
:shock: Ja rok temu dałem 3800 a teraz sa po 2950!!!
Komp. Diego a reszta Zavoli + zbiornik w kole!

tomaszr33
24-07-2005, 18:10
Znam praktycznie wszystkie istalacje dostepne na polskim rynku, to czy będziesz zadowolony zależy tylko i wyłacznie od warsztatu montującego, czy zrobią to pożądnie, nie ma znaczenia kto jest producentem elektroniki, reduktora, wtryskiwaczy, zbiornika czy czego tam jeszcze, jeżeli montujący wie co robi to zgra układ tak że będzie jeżdził dobrze za nie duże pieniądze. Zdażają się jednak samochody do których jednak nie da się złożyć taniego układu ponieważ mogą wymagać droższego reduktora i droższych wtryskiwaczy.
Zresztą co ja mówię większość instalacji jest montowane pod kontem ceny a jeździć to się tym tak na prawdę nie da :)

krris1
09-08-2005, 20:29
Już się zdecydowałem na sekwencyjną instalacje gazową Diego. Cena 3 tyś, ale dopiero m oga zamontowac mi ja 30 sierpnia. Pzy obecnej cenie benzyny nie dziwie sie im, że mają tyle pracy. Jest to polska instalacja z wloskimi wtryskiwaczami. Mam nadzieje, ze bedzie sie dobrze spisywać. Czy ktos z was ma juz zamontowana taka instalacje?


pozdrawiam

Sergiej
09-08-2005, 21:23
Ja mam kompa DIEGO i wtryskiwacze ZAVOLI.
Działa bardzo fajnie, choć istnieje wiele czynników aby
instalacja poprawnie działała.

irek
09-08-2005, 22:26
czy ktoś widział 2.5 V6 z instalacją lpg, jak to jeździ??????????

Tommat
10-08-2005, 21:30
Cześć
Ja za swoją instalkę zapłaciłem 3300. Jest to mieszanka BRC - niektóre podzespoły i e-G@S. http://www.adis.com.pl

Markoerg
07-09-2005, 11:19
Czy 3 tys za instalacje wtrysku gazu to duzo czy mało?

Widziałem reklamę w Motorze firmy D. T. Gas System http://dtgas-system.com.pl/
za 2990 zł montaż do aut na gwarancji (wtrysk sekwencyjny). Co prawda na stronie www trudno doszukać się takiej oferty ale skoro reklamują to pewnie można założyć za 3 kzł.
Sam się głęboko zastanawiam. Problemem (oprócz kasy) jest uzyskanie zgody Forda na montaż na gwarancji.
Czy ktoś już próbował taką zgodę uzyskać?
PZDR

szeski
07-09-2005, 21:45
W Polsce ze zgoda forda jest raczej niemozliwe, chyba ze po znajomosci (jak jest sie np. synem szefa ;) ). Mam jednak "dobra" wiadomosc. Bylem dzisiaj w salonie forda w... Berlinie. Pytalem o gaz. Polecili mi firme "z za rogu" - serwis MAZDY :) No to pytam co z gwarancja. Powiedzieli mi ze na wszystkie czesci, ktore nie maja nic wspolnego z gazem (rowniez czesci silnika) gwarancja w niemczech pozostaje. Koles dodal "to w koncu Pana samochod i moze pan z nim robic co chce. My gwarantujemy czesci, w ktore uzytkownik nic nie ingerowal".

Najciekawsze jest to, ze w Mazdzie oferuja gwarancje na czesci nie tylko instalacji, ale i silnika - chodzi o auta jeszcze na gwaracji. Jesli auto jest starsze to za taka gwarancje trzeba dodatkowo zaplacic. Gwarancja na taki "ZABIEG" to 24 miechy!!! :) Koles mi powiedzial, ze jesli cos sie w silniku popsuje z winy gazu to oni naprawiaja to na gwarancji.
Jest tylko jeden "malenki" problem - cena instalacji w niemczech to 2.200 do 2.400 EURO!!!!

Pozostaje zalozenie instalacji w Polsce i serwisowanie auta w niemczech. Ja juz bylem 2 razy w serwisie w Berlinie i okazywalem tylko dowow rejestracyjny z data pierwszej rejestracji (zadnych ksiazek serwisowych) - instalacje gazowa bede niedlugo zakladal.

Pozdrawiam
Szeski

Markoerg
08-09-2005, 06:41
W Polsce ze zgoda forda jest raczej niemozliwe

Zgadza się - niemożliwe. Przy zakładaniu gazu na gwarancji tracimy gwarancję na silnik i układ zasilania. Jednak koszt założenia gazu, jak się dowiedziałem w jednej z firm to 3100 za instalację sekwencyjną ze zbiornikiem toroidalnym plus 250 za układ smarowania zaworów plus 450zł za roczne ubezpieczenie kosztów naprawy silnika i instalacji gazowej razem 3800 zł. Poczekam do wiosny jak minie rok grawancji ...
Pozdrawiam,