Zobacz pełną wersję : Problem... akumulator ... rozładował sie...


SERTIC
03-03-2009, 21:09
Witam i mam pytanie i prosbę o podpowiedź co dalej z tym zrobić a mianowicie coś... zjadło mi akumulator przez noc Rano odpalił i ok a już za 2 gdz. postoju niestety nie odpalił akumulator rozładowany do "0" radia nie mam także n ie mogło byc przyczyną na światłach nie został - Nadmienię tylko że przed tym zajściem zrobiła sie dziwna sprawa bo jak odjeżdżałem to zaczął brzęczeć sygnał w aucie od swiateł jak sa zapalone a otwieramy drzwi a on piszczał całą drogę az przestał i jechałem normalnie Kontrolka ładowania nie paliła sie czyli normalnie AMBA teraz ładuje akum.w domu i nie wiem co mam sprawdzić a bateria nie jest stara ma 1 rok !?..... Bardzo was Proszę o Pomoc.....

wojtekor
03-03-2009, 21:18
no to pewnie standard czyli wiazki, skrzyniki bezpiecznikow etc.

SERTIC
03-03-2009, 21:22
Czy jest na to jakieś lekarstwo..?? czy musze juz pojechac do Mecha i wydac kase!!! A mam jeszcze pytanie czy może miec na to wpływ wilgoci w powietrzu....???

wojtekor
03-03-2009, 21:27
wilgoc Twoj wrog... generalnie jak Ci poszly wiazki to jak sie dostaje woda to gdzies Ci sie robi zwarcie i rozladowuje aku.
A skoro wiazki sa do regeneracji to pewnie skrzynki bezpiecznikow tez.
Jak skrzynki mozesz jeszcze sam zrobic to z wiazkami mozesz miec juz powazny problem zeby to wykonac w zaciszu domowym...

SERTIC
03-03-2009, 21:38
No to mnie pocieszyłes .... super .... ale teraz jak mi podpowiedziałes z tymi wiązkami i skrzynkami To juz chyba wiem dlaczego tak się stało ponieważ wczoraj nie chiało sie do garazu auta schowac i stał całą noc pod domem a w czesniej sprawdzałem przekaźnik R5 w skrzynce i teraz pamietam ze nie zamknołem jej tą pokrywką i moze tam woda sie dostała... i to od tego ....???

wojtekor
03-03-2009, 21:47
a no widzisz, moze byc ze to to. Ale to dobra wiadomosc by byla bo znaczyloby to, ze tylko skrzynka do zrobienia a nie wiazki.
Wymontuj skrzynke i zobacz jak ona tam od dolu wyglada.

SERTIC
03-03-2009, 22:01
A powiedz mi tam nie trzeba nic kombinować z przewodami i pamietac gdzie jaki idzie ...itd... czyli odpinam ja z tego gniazda szerokiego ALA euro złącze ... i juz powinna wyjść czy może trzeba cos tam jeszcze odpiąc nigdy tego nie robiłem i przyznam sie że mam dośc krótko to auto a zanim zabrałem sie za ten przekaźnik i ta nie zamknieta skrzynka... to palił nawet na mrozach i bez problemu ....!?

wojtekor
03-03-2009, 22:15
odepnij tylko aku i wyciagaj normalnie skrzynke. [sa chyba 2 srubki co ja trzymaja] o klejnosc kabli sie nie martw bo wszystko jest rozwiazane wtyczka ktorej nie da sie zle zapiac.

Zreszta looknij w szukajke bo gdzies byla instrukcji krok po kroku jak wymontowac i regenerowac skrzynke.
Albo poszukaj tu http://www.forum.ford-scorpio.pl/index.php?sid=7c1d78019f566ae214fbf9686fa7f44e

SERTIC
03-03-2009, 22:21
Super jutro sie za to biore i myśle ze to sam sobie zafundowałem nie zamykając tego dekla od całej skrzynki a do tego jeszcze padał deszcz itd.. Wielkie dzieki " wojtekor " Nie wiem czy można przyznawac punkty czy cós za pomoc ...??? itd... bo mi własnie pomogłeś

wojtekor
03-03-2009, 22:37
daj spokoj z punktami czy cos. Wazne zeby dzialalo. A na przyszlosc masz nauczke ;) elektryka w Scorpio to diabelnie delikatna rzecz...

tomiscorpio
03-03-2009, 23:55
daj spokoj z punktami czy cos. Wazne zeby dzialalo. A na przyszlosc masz nauczke ;) elektryka w Scorpio to diabelnie delikatna rzecz...

Wiesz jak juz umiescili skrzynki kolo odplywow , wiekszosc syfu nie wybiera z miejsc kolo skrzynek , do tego w deszcz bez pokrywki to jest proszenie sie samemu o problem :):)

wojtekor
04-03-2009, 00:36
i sie kolega szanowny doprosil ;)

ale miejmy nadzieje, ze bedzie dobrze.

tomiscorpio, moze Ty wiesz gdzie dokladnie byl ten tutorial o regeneracji skrzynek? Bo ja jakos nie moge go koledze namierzyc...

SERTIC
04-03-2009, 07:56
Witam ponownie i jednak musze powrócic do tematu bo mam teraz problem typu jak to wymontowac .../ skrzynka główna bezpieczniki-przekaźniki....? pokrywe z diołem - od piołem kostke dużą główna i nie widać ani jednej śrubki do odkręcenia....!?!?!?!!? i tu mam schody bo nie wiem co dale Bardzo was proszę o pomoc....!!??!!?!?!?

Panowie juz znalazłem co i gdzie Więc są 4 srubki po kierownicą tzn.głębiej jak sa pedały i do góry mniej wiecej na wysokości kolan pod kierownica oczywiscie w środku auta i tak więc ide się męczyc do garażu

SERTIC
04-03-2009, 10:26
Wiesz jak juz umiescili skrzynki kolo odplywow , wiekszosc syfu nie wybiera z miejsc kolo skrzynek , do tego w deszcz bez pokrywki to jest proszenie sie samemu o problem :):)
Mam jeszcze do pytanie bo pewien kolega mechanik powiedział mi że jesli tak sie stało przez to że przez 12 gdz. była otwarta skrzynka i doszła tam woda i wilgoć to odrazu nie trzeba wyjmowac skrzynki tylko dobrze wydmuchać sprężarką i popsikać np.WD 40 czy ON MA rację ......??????????? POMOŻE TO JESLI BYŁO WSZYSTKO OK PRZED TYM JAK ZOSTAWIŁEM NA 12 gdz. bez pokrywy .....???????

Struna
04-03-2009, 11:11
POMOŻE TO JESLI BYŁO WSZYSTKO OK PRZED TYM JAK ZOSTAWIŁEM NA 12 gdz. bez pokrywy .....??????? jak umarłemu kadzidło.

adamscorpio
04-03-2009, 11:46
mi tak elektryk popsikał, wysuszył, powiedział że zregenerował.... Po 2 tygodniach powtórka :/ co ja tam zobaczyłem w tej skrzynce :) podaj maila to Ci wyślę Sertic...

tomiscorpio
04-03-2009, 11:46
jak umarłemu kadzidło.

Dokladnie , mozna sprobowac ale wątpie powaznie bo wd tak wszedzie nie dojdzie , a sie sciezki juz porobily , ta woda to juz raczej taki gwozdz do trumny byl niz glowny problem.

Ladny opis jest tutaj http://ford-scorpio.pl/forum/viewtopic.php?t=24859 duza i mala skrzynka

Mala to maly problem , duza to wiekszy problem , troche gimnastyki z wyjeciem.

No i jak ktos ma 2 kciuki z lewej strony i ręce kowala to niech uwaza, bo to trzeba spokojnie w domciu zrobic.

SERTIC
04-03-2009, 11:48
OK ale czy to zaszkodzi jak wykonam taką czynność zanim podejmę się wymontowania całej skrzynki pytam i zadałem dość konkretne pytanie czy jest jakaś szansa w tym zabiegu czy lepiej nie robić tego ...itd... proste! Czy zaszkodzi czy nie !?!?!.....taka doraźna pomoc ....? sprężarka + WD40 ....???

SERTIC
04-03-2009, 11:54
Witam i dziekuje za wyczerpująca odpowiedź i bardzo ci dziękuje za pomoc z tymi linkami itd.... a to e-mial dla kolegi "adamscorpio" egon.tk@op.pl

Struna
04-03-2009, 12:08
ale nie wd-40 ludzie, to nie jest jakiś środek do wszystkiego. Jeśli już to coś do elektryki, wypierający wodę i konserwujący styki, a nie lanie smaru w spraju do skrzynki.

SERTIC
04-03-2009, 12:12
Struna ...!? to podpowiedz mi jaki środek zastosować i tak się potem przyda nawet jak w tym przypadku nie pomoże ....???

SERTIC
04-03-2009, 12:29
Znalazłem cos takiego http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=564255288 może to będzie skuteczniejsze od WD40...!?!?!?! sprzedaja to na allegro w dziale motoryzacji ... to może byc ok.... ?!?!?!?!?!!?! chyba że znacie i wiecie coś innego jeśli chodzi o tego typu SPECYFIKI ...!?!?!!?!?!

adamscorpio
04-03-2009, 12:37
Sertic wysłałem Ci na maila fotki rozebranej skrzynki, sam zdecyduj czy środek i sprężarka pomoże... Większość skrzynek tak wygląda... Tak czy inaczej ta robota Cie nie minie.

SERTIC
04-03-2009, 12:48
OK dzieki za fotki Zdaję sobie sprawe z tego że będę musiał wykonac taki zabieg z ta skrzynką Tak czy tak Bardzo ci dziekuję za fotki ....!!!

Struna
04-03-2009, 12:58
jest wiele środków z serii KONTAKT, różne numery są do rożnych zastosowań, jedne do potencjometrów, inne do styków itd.

wojtekor
04-03-2009, 19:58
ej tam Struna przesadzasz, WD40 jest dobry na wszystko, a juz najlepszy na kaca ;)

A tak serio, SERTIC, na Twoim miejscu jednak zrobilbym ta skrzynke jak pan lenin przykazal a nie kombinowal jak kon pod gore. Nawet jesli po tym 'przedmuchaniu' Ci ruszy to dopiero bedziesz mial polke jak Ci jedna zawieruszona kropelka przy 120km/h cos zewrze i Ci wozek padnie...

Nie ma co ryzykowac, tym bardziej ze i tak skrzynke w koncu bedziesz musial zrobic i tak...

Struna
04-03-2009, 20:19
niedługo to na katar będą ludzie brąchać WD-40 :D

wojtekor
04-03-2009, 21:17
predzej na zatwardzenie :D

wojtekor
09-03-2009, 01:01
a wracajac do tematu, tu masz instrukcje jak zrobic skrzynki

http://ford-scorpio.pl/forum/viewtopic.php?t=12445&highlight=skrzynka+bezpiecznik%F3w

SERTIC
09-03-2009, 07:12
wojtekor wielkie dzięki skorzystam na 100% a tak na dzień dzisiejszy to pomogło (na razie a jak na długo nie wiadomo) tym sposobem chałupniczym Typu psikamy i sprężarka .!?!? i jest ok..ale i tak zdaję sobie sprawe że czeka mnie rozebranie skrzynek od A do Z a jesli chodzi o te różne preparaty do wilgoci i wypierania wody to użyłem 2 CX-80 i najlepszy srodek jaki (chyba jest na rynku dostepny typowy do takich napraw oczywiscie mam tu na myśli naprawę doraźną ale kto ..!?!?! wie !? może bedzie ok! to FLUID 101 )typowo na elektrykę i tego typu przekaźniki no i przez 35 min z przerwami katowałem sprężarkę Jeszcze raz wielkie Dzieki !!!