Zobacz pełną wersję : [Fiesta 2008-2012] (!) kontrolka od ręcznego


macka
04-03-2009, 07:25
Witam , od paru dni zaświeca mi się kontrolka od hamulca ręcznego kiedy jadę, kilkakrotnie jak stałem na światłach zaciągałem i opuszczałem, ale to nic nie dało:(( co może być przyczyną?kontrolka zapala się od czasu do czasu...coś z hamulcem? a może czujnik się zepsuł?jak było zimno to nie zaciągałem na noc,ale ostatnio jak się pogoda poprawiła to zacząłem..i zaczęła się jazda z kontrolką...


HELP!

Mar78
04-03-2009, 07:31
Witam , od paru dni zaświeca mi się kontrolka od hamulca ręcznego kiedy jadę, kilkakrotnie jak stałem na światłach zaciągałem i opuszczałem, ale to nic nie dało:(( co może być przyczyną?kontrolka zapala się od czasu do czasu...coś z hamulcem? a może czujnik się zepsuł?jak było zimno to nie zaciągałem na noc,ale ostatnio jak się pogoda poprawiła to zacząłem..i zaczęła się jazda z kontrolką...


HELP!

A poziom płynu hamulcowego sprawdziłeś?

macka
04-03-2009, 16:54
A poziom płynu hamulcowego sprawdziłeś?

no wlasnie nie.....tak cos myslalem ze moze plyn....ale sam nie wiem dlatego zapodalem temat...a jaki to jest plyn? nazwa itp...

macka
04-03-2009, 17:48
znalazlem w sklepie forda dwa plyny hamulcowe:
płyn hamulcowy DOT-4 Ford
płyn hamulcowy SUPER DOT-4 Ford

który jest lepszy?? mozna mieszac plyn hamulcowy??wystarczy dolac czy trzeba cały wymienic??

mondzio III
04-03-2009, 17:57
no wlasnie nie.....tak cos myslalem ze moze plyn..
A może masz zasyfiony czujnik w korku od zbiorniczka płynu hamulcowego.
Tam są takie małe otworki i jak co przeczyść je.

motorek26
04-03-2009, 18:45
a jeżeli masz mało płynu to może nie dolewaj tylko sprawdź stan klocków i szczek(jeżeli takowe posiadasz)hamulcowych bo jak dolejesz i bedziesz niedługo wymieniał to płyn ci wyleci bo bedzie go za dużo

macka
04-03-2009, 19:49
a jeżeli masz mało płynu to może nie dolewaj tylko sprawdź stan klocków i szczek(jeżeli takowe posiadasz)hamulcowych bo jak dolejesz i bedziesz niedługo wymieniał to płyn ci wyleci bo bedzie go za dużo

hmm....narazie nie bede wymienial klacków bo sa jeszcze dobre i posluza mi jeszcze :)))
z tego co mi teść mówil to sa dwa rodzaje płynu: żółty i zielony..można je mieszać?

macka
04-03-2009, 19:50
jutro z samego rana będę "walczył" z zaworkami i płynami:)
bede informował o postepach:)

motorek26
04-03-2009, 20:07
dwa rodzaje płynu: żółty i zielony..można je mieszać?
nie można ale myśle że bedziesz miał żółty i jak taki kupisz to możesz lać śmiało

macka
05-03-2009, 07:38
sprawdziłem..jest żółty...jest jakieś 2mm ponad minimalny poziom....zaworka nie sprawdziłem bo zabrakło mi czasu...

jacol1826
05-03-2009, 09:24
Witam,może jakiś czujnik z ręcznego lub z stanu płynu hamulcowego ci szwankuje,albo dotyka gdzieś masy.Pozdro.

macka
05-03-2009, 19:19
no i po klopocie:)))) hehe ......dolalem plynu i jest spokoj:))))) hehehe

macka
18-03-2009, 20:07
dzis jest 18.03 czyli mija ok 2 tygodni od mojego ostatniego postu (powyzej)....niestety musze stwierdzic ze znow kontrolka sie zapala...dolalem po raz drugi ale wydaje mi sie ze gdzies mam wyciek, bo znow spadł poziom ponizej minimum...mial ktos taki problem? ułatwi mi to szukanie zanim "rozbiorę pół auta" ...hehe:P

stasiek49
18-03-2009, 20:14
najlepiej to na kanał i szukać wycieku,z cylinderków bedzie widać ,opona będzie zalana płynem,z przewodów-mokre zaolejone przewody,jeśli wszystko będzie ok to płyn ucieka do serwa

macka
18-03-2009, 21:08
najlepiej to na kanał i szukać wycieku,z cylinderków bedzie widać ,opona będzie zalana płynem,z przewodów-mokre zaolejone przewody,jeśli wszystko będzie ok to płyn ucieka do serwa

dzieki stasiek....zobacze w weekend co mu jest...

macka
21-03-2009, 13:54
stasiek....pisales ze moze leciec do serwa...a mozesz rozwinac ten watek? bo sprawdzilem i caly plyn wycieka mi do srodka auta...prawdopodobnie po pedale hamulca scieka...

stasiek49
21-03-2009, 16:16
masz serwo napełnione płynem i dlatego scieka pedałem,trzeba wymontować pompe i wymienić tłoczki lub całą pompe,radzę wymienić serwo,membrama serwa jest z gumy i płyn hamulcowy mógł ją uszkodzić

macka
21-03-2009, 18:31
masz serwo napełnione płynem i dlatego scieka pedałem,trzeba wymontować pompe i wymienić tłoczki lub całą pompe,radzę wymienić serwo,membrama serwa jest z gumy i płyn hamulcowy mógł ją uszkodzić

stasiek a czy ktoś kto troszke sie zna na mechanice poradzi sobie z wymiana??
czy musi byc mechanik??

stasiek49
21-03-2009, 18:37
jeśli ma jakąś wiedze o mechanice to poradzi sobie z wymianą, przy wymianie pompy trzeba odpowietrzyć cały układ hamulcowy,

macka
21-03-2009, 21:32
jeśli ma jakąś wiedze o mechanice to poradzi sobie z wymianą, przy wymianie pompy trzeba odpowietrzyć cały układ hamulcowy,

a czy jakies niespodzianki na mnie czekaja?? tzn jakis problem z dostepem do pompy itp??a gdzie sie odpowietrza??

stasiek49
21-03-2009, 21:51
kolego raczej daj do mechanika,myślę ,że nie dasz rady sam tego zrobić,o odpowietrzaniu szukaj w google

macka
22-03-2009, 17:27
a jakie beda koszty samych cześci?? bo szukalem w sklepie forda i nic nie znalazlem:(

JoeMix
22-03-2009, 20:22
To przy okazji dolej do poziomu max.

macka
22-03-2009, 21:58
To przy okazji dolej do poziomu max.

narazie nie dolewam bo musze naprawic usterke zeby mi nie wyciekało juz wiecej...

JoeMix
23-03-2009, 17:49
Nie no sorry, moja wypowiedz się tu znalazła w tym miejscu z racji błędu obsługi forum - pisałem z pierwszej strony dyskusji.

macka
23-03-2009, 19:46
Ahaaa....spoko:)

macka
07-04-2009, 10:21
po raz kolejny poruszam wątek, gdyż zaczerpnąłem info w serwisie i oznajmili mi że wyciek może być ze sprzęgła, ponieważ jest jeden zbiorniczek płynu a dwie pompy...dlatego ponawiam pytanie, co dalej z tym fantem zrobić?przy najblizszej okazji zerknę w auto by określić jakiś konkret....w innym wątku na forum pisałem że sprzęgło "strzela" dziwnie...czyżby nie miało jakiegoś smarowania bo płyn wycieka??

LukaszW
20-04-2009, 14:33
Kurcze, właśnie takiego tematu szukałem:)

Mam ten sam problem, że zapala się kontrolka, przy hamowaniu, przy ruszaniu, jak się rozpędzę to gaśnie, hamuje to znów. Dziś oddaję do mechanika auto, nakręcę temat o tym ręcznym, jutro będę miał chyba do odbioru to dam znać jakie wrażenia i ile taka przygoda kosztuje ;)

edit: kurcze, to temat od mk6 ;p

macka
20-04-2009, 19:59
edit: kurcze, to temat od mk6 ;p

a jakie masz auto?? niech mechanik zobaczy skad ci wycieka plyn...jesli z pompki sprzegla to daj znac ile cie wyniosla naprawa bo tez sie przymierzam...w serwisie zawolali 4 stówki;/

LukaszW
21-04-2009, 18:05
Dziś odebrałem, walnięty był jakiś cylinder, a w drugim kole coś się rozsypało :P Ogólnie to miałem naprawiane prawie całe zawieszenie (przód, tył, tuleje itp) ten ręczny z tą kontrolką zapytałem dodatkowo, zobaczyli, ocenili, naprawili i zaśpiewali dodatkowo 200zł.

Fiesta MKIV

macka
22-04-2009, 07:27
ten ręczny z tą kontrolką zapytałem dodatkowo, zobaczyli, ocenili, naprawili i zaśpiewali dodatkowo 200zł.

Fiesta MKIV

a co dokładnie naprawili ?? w sumie masz fiest MKIV, więc różnica w naprawie może być duża:(

LukaszW
22-04-2009, 08:56
Nieznam się na tym :D Coś tam mi tłumaczył, co było dokładnie zepsute, ale to byłem w pracy i byłem zajęty swoimi rzeczami. Na pewno cylindry hamulca. Nie oczekuj od informatyka wiedzy mechaniki pojazdowej :D

Widze, że z Poznania jesteś, podjedź do Auto-Taurus, Obornicka 252, za Lidlem po prawej stronie popytaj czy mogą zajrzeć i ile ew. koszt by wyniósł.

macka
22-04-2009, 12:08
Nieznam się na tym :D Coś tam mi tłumaczył, co było dokładnie zepsute, ale to byłem w pracy i byłem zajęty swoimi rzeczami. Na pewno cylindry hamulca. Nie oczekuj od informatyka wiedzy mechaniki pojazdowej :D

Widze, że z Poznania jesteś, podjedź do Auto-Taurus, Obornicka 252, za Lidlem po prawej stronie popytaj czy mogą zajrzeć i ile ew. koszt by wyniósł.

ok dzieki:)) podjade tam i zobaczymy co mi powiedza... tak tylko zapytałem, tez nie jestem mechanikiem ale interesuje sie tym troche:)